سونی برای کم بینایان دوربین ساخت

با مدل هایی مانند A7R V و A7S III، سونی به خاطر پیشبرد فناوری دوربین در بازار شهرت دارد. با این حال، با جدیدترین نسخه، این شرکت از قابلیت های جدیدترین سنسور یا سیستم فوکوس خودکار خود استفاده نمی کند. در عوض، این دستگاهی است که در مورد عکاسی برای کسانی است که قبلاً نمی توانستند از این سرگرمی لذت ببرند.

سونی محصولی با عنوان DSC-HX99 RNV معرفی کرد که این کیت دوربین برای افراد دارای اختلالات بینایی طراحی شده است. این سیستم از دو بخش تشکیل شده است: یک نقطه و عکسبرداری سونی و یک منظره یاب با سیستم پرتاب لیزری شبکیه. خود دوربین Cybershot DSC-HX99 است. HX99 اولین بار در سال 2018 عرضه شد و دارای یک سنسور 18 مگاپیکسلی نورانی پشتی با لرزشگیر داخلی و لنز زوم 24 تا 720 میلی متری است.

سونی برای منظره یاب دوربین یک Retissa Neoviewer از لیزر QD ژاپن استفاده کرده که یک تصویر دیجیتال را از دوربین به طور مستقیم به شبکیه چشم کاربر پخش می کند. سونی خاطرنشان می کند که این فناوری برای همه کار نمی کند، اما برای کسانی که این کار را انجام می دهند، منظره یاب به آن ها اجازه می دهد تا از HX99 برای دیدن چهره ها، خواندن علائم و گرفتن عکس و فیلم استفاده کنند.

به گفته دکتر Mitsuru Sugawara، مدیر عامل QD Laser، “طرح لیزری شبکیه Retissa Neoviewer یک فناوری کاملاً جدید است که برای اولین بار در جهان مورد استفاده عملی قرار گرفته است.” کیت HX99RNV در تابستان امسال با قیمت 600 دلار عرضه می شود.

منبع: ایستگاه آیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 14 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *