سامسونگ با پروژه ی Relumino به کمک کم بینایان می آید

فناوری کماکان زندگی بشر را تسهیل می کند. امروزه ما برای انجام امور متعدد از محصولات و برنامه های گوناگون استفاده می کنیم. با این حال تکنولوژی فراتر از این حوزه وارد عمل شده و برای غلبه بر موانع به کار گرفته می شود. آخرین پروژه سامسونگ موسوم به Relumino این موضوع را اثبات می کند.

غول کره ای در حال توزیع عینک های پوشیدنی بین افراد کم بینا است. سامسونگ با این اقدام خود در راستای تبدیل نمودن جهان به مکانی فراگیرتر، گام مهمی برداشته است. این ابتکار بخشی از پروژه Relumino به شمار رفته و هدف آن ارائه یک راهکار کمک رسانی بصری به افراد کم بینا است.

دستگاه Relumino شامل برنامه Relumino، یک نرم افزار پردازش تصویر گوشی هوشمند و یک دستگاه پوشیدنی شیشه ای است. این سیستم با استفاده از حس لامسه قدرت تشخیص اشیاء توسط اشخاص کم بینا را افزایش داده و به کاربران امکان می دهد تا بدون نیاز به نگاه کردن به نمایشگر و مشاهده ویدیوها از طریق نمایشگر شیشه ای به آسانی با گوشی هوشمند خود کار کنند.

سامسونگ 30 عینک پوشیدنی را به صورت رایگان میان افراد کم بینا در آژانس جامعه نابینایان استان گیونگ گی توزیع نموده است. این اقدام با هدف تائید قابلیت استفاده از Relumino Glass اجرا شده و همچنین این شرکت به منظور اطمینان بخشی به کاربران بابت پایداری Relumino با مرکز پزشکی سامسونگ همکاری نموده و آزمایشات بالینی مشترکی را اجرا کرده است.

این شرکت ادعا می کند که بر اساس نتایج یک آزمایش تجربی مستقل که توسط سایر کاربران دچار اختلالات بینایی انجام شده؛ Relumino در مقایسه با سایر محصولات موجود در بازار از عملکرد و قابلیت کاربری فوق العاده ای برخوردار است.

پروژه Relumino در سال 2016 به عنوان یک پروژه تحقیقاتی 7 ساله و در قالب بخشی از برنامه C-Lab با سرمایه گذاری داخلی سامسونگ الکترونیکس راه اندازی شد.

چو جئونگ هون؛ یکی از محققان سامسونگ الکترونیکس که آغازگر پروژه Relumino بوده ؛ ضمن توضیحاتی خاطرنشان کرد: “این تحقیق پس از آن شروع شد که نتایج نظرسنجی ها نشان داد 92 درصد از افراد کم بینا از تماشای تلویزیون به عنوان یک فعالیت تفریحی لذت می برند؛ در حالی که دسترسی بصری آنها حقیقتا محدود است.”

سامسونگ الکترونیکس پس از انعکاس نیازهای کاربران واقعی با استفاده از یک دستگاه واقعیت مجازی در سال 2017، اپلیکیشن Relumino را توسعه داد. در ادامه نیز طرح مفهومی یک دستگاه عینک در سال 2018 توسعه پیدا کرد. در حال حاضر این شرکت برای دستیابی به پیشرفت های بیش تر در زمینه فناوری Relumino مانند صدور گواهینامه های مربوط به امواج رادیویی، آزمایش های بالینی و تائید نرم افزار در حال تلاش است.

توزیع عینک های پوشیدنی میان افراد کم بینا توسط سامسونگ الکترونیکس به منزله نقطه عطفی در راستای تبدیل نمودن جهان به مکانی فراگیرتر است. این دستگاه یک راهکار کمک رسانی بصری را برای افراد کم بینا ارائه نموده و کیفیت زندگی آنها را افزایش می دهد. پروژه Relumino مثالی عالی از نحوه به کارگیری فناوری برای ایجاد تغییرات مثبت در جامعه محسوب می شود. یقینا جالب خواهد بود که ببینیم این فناوری در آینده به چه ترتیب توسعه خواهد یافت.

منبع: آیتی رسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *