راهنمای استفاده از مطالب سایت نابینایان شرکت پکتوس

وقتی وارد سایت

www.pactos.net

شدید، در بالای صفحه لینکی تحت عنوان رفتن به محتوا وجود دارد. این لینک در واقع یک کلید میانبر است که شما را به محتوای اصلی سایت رهنمون می کند.

کمی پایینتر، فهرست اصلی سایت قرار دارد که شامل 11  آیتم به شرح زیر است:

1- صفحه اصلی. در هر بخشی از سایت که قرار داشته باشید، این لینک شما را به صفحه نخست سایت هدایت میکند.

0-       ۲- تماس با ما. در این بخش، آدرس، شماره تلفن و فکس شرکت پکتوس قرار دارد.

همچنین از طریق فرمی که برای شما طراحی شده است، میتوانید نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

پیام شما به مسئول روابط عمومی شرکت پکتوس ارسال می شود و در سریعترین زمان ممکن، ترتیب اثر داده خواهد شد.

1-       ث- جدیدترین مطالب سایت. از طریق این بخش می توانید به آخرین اخبار و اطلاعات منتشر شده در سایت دسترسی داشته باشید. همچنین افزونه ای در بالای سایت قرار دارد که از طریق آن میتوانید به صفحات مختلف سایت بروید. این افزونه در صفحه اصلی سایت نیز قابل دسترس است.

2-       ۴- در باره ما. در این بخش، میتوانید با تاریخچه، افتخارات و گواهی ها و مجوز های اخذ شده شرکت پکتوس بیشتر آشنا شوید.

0-       5- نام نویسی. از طریق این بخش میتوانید در سایت ثبتنام کنید. در ابتدا، نام کاربری و آدرس ایمیل خود را وارد میکنید.

1-       سپس ایمیل تأییدیه به آدرس ایمیلی که وارد کردید برای شما ارسال می شود که حاوی رمز عبور انتخابی سیستم نیز است.

2-       با کلیک کردن بر روی لینک تأییدیه در ایمیل خود، از شما خواسته میشود رمز جدید را وارد کنید. توضیح آنکه در ابتدا سیستم یک رمز عبور برای شما انتخاب میکند، اما در همان بخشی که روی لینک تأییدیه کلیک کردید، رمز عبور دلخواه خود را انتخاب میکنید و به این ترتیب فرایند ثبتنام شما کامل میشود.

3-       ۶- تشریح اهداف و رویکرد ها. در این بخش، به اهداف شرکت پکتوس از تأسیس این سایت اشاره شده که در بر گیرنده فعالیت های جاری و آتی این سایت است.

4-       ۷- راهنمای استفاده از مطالب سایت. در این بخش، همانطور که در حال مطالعه هستید، کارکرد بخش های مختلف سایت تبیین شده است.

5-       ۸- راهنمای نصب برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری شرکت پکتوس. در این بخش، شما به کلیه راهنمای نصب برنامه های شرکت پکتوس دسترسی خواهید داشت که با زدن حرف h میتوانید روی برنامه های مختلف حرکت کنید. همچنین در پایان هر بخش، فایل کامل راهنمای محصولات مختلف برای دانلود نیز قرار داده شده است.

9- پرسش و پاسخ. در این بخش، تمامی پست های مربوط به پرسش و پاسخ که یکی از رویکرد های این سایت است، قرار گرفته و کاربران از طریق این بخش، می توانند به کلیه این پست ها دسترسی داشته باشند.

10- محصولات. این بخش شامل پنج آیتم است. نرم افزار های شرکت پکتوس، سخت افزار های شرکت پکتوس، راهنمای استفاده از محصولات، محصولات قدیمی و سایر محصولات.

7-       دو مورد نخست، به معرفی تمامی نرم افزار و سخت افزار های شرکت پکتوس اختصاص دارد. راهنمای استفاده از محصولات، شما را به پست های منتشر شده در ارتباط با راهنمای نصب برنامه ها هدایت میکند.

در برگه محصولات قدیمی، 4 محصول شرکت تولیدی دهه 70 شرح داده شده است.

در بخش سایر محصولات، به محصولاتی که توسط پکتوس عرضه میشوند اما تولیدی این شرکت نیستند و نمایندگی رسمی سایر شرکت ها هستند، پرداخته شده است.

8-       همچنین محصولات ویژه نابینایان در سایر شرکت های فعال در این عرصه در دنیا نیز در این بخش معرفی میشوند.

9-       ۱1- مرکز دانلود. این بخش نیز شامل سه آیتم است. نرم افزار های شرکت پکتوس، نرم افزار های کاربردی و آموزش ها و مطالب چند رسانه ای.

در بخش نخست، مجموعه نرم افزار های شرکت پکتوس برای دانلود کاربران قرار داده شده است.

11-   در بخش نرم افزار های کاربردی، سعی کردیم بخشی از برنامه های پر کاربرد ویژه نابینایان را برای دانلود قرار دهیم که هر کدام از آنها یک معرفی کوتاه نیز دارند.

بخش آموزش ها و مطالب چند رسانه ای، در بر گیرنده مطالب آموزشی است که یا به صورت اختصاصی توسط پکتوس تولید می شوند، یا توسط کاربران جهت انتشار در سایت در اختیار ما قرار میگیرند و یا از سایت های مختلف اینترنتی جمعآوری شده اند.

 

پس از 11 آیتمی که در فهرست اصلی بالای سایت برای شما نمایش داده میشود، عنوان سایت اختصاصی نابینایان، شرکت پکتوس را مشاهده میکنید که شما را به راهنمای استفاده از مطالب سایت، جدیدترین مطالب سایت و بخش تماس با ما هدایت میکند.

چنانچه وارد سایت شوید و با زدن حرف h بر روی صفحه اصلی سایت حرکت کنید، این بخش اولین هدینگی است که با آن رو به رو می شوید.

پس از آن، بخش ورود به سایت قرار دارد که آن هم به صورت یک هدینگ برای شما نمایش داده شده است.

چنانچه پیشتر از طریق بخش نام نویسی در سایت ثبتنام کرده باشید، با زدن نام کاربری و رمز عبور خود، میتوانید به عنوان یک کاربر وارد سایت شوید. در زیر لینک خوشآمدگویی به شما، هشت آیتم برای دسترسی راحتتر شما به بخش های مختلف سایت قرار دارد که شامل بخش تماس با ما، جدیدترین مطالب سایت، راهنمای نصب برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری شرکت پکتوس، محصولات، مرکز دانلود، پیشخوان، شناسنامه و لینک خروج شما از حساب کاربریتان است.

پس از این بخش، هدینگ دیگری تحت عنوان تغییر اندازه متن قرار دارد. این افزونه به کاربران کمبینا این امکان را میدهد که سایز نوشته های خود را بزرگتر کنند تا هنگام خواندن مطالب سایت، آسایش خاطر بیشتری داشته باشند.

جستجوی قدرتمند، عنوان بخش بعدی است که میتوانید از طریق آن، مطالب دلخواه خود را در سایت پیدا کنید.

پس از جستجو، از طریق دو افزونه، آخرین مطالب و دیدگاه های منتشر شده کاربران در سایت برای شما نمایش داده میشود.

موضوعات و آرشیو ماهانه سایت دو بخش پایانی صفحه اصلی سایت هستند که از طریق آنها نیز میتوانید به موضوعات دسته بندی شده در سایت و مطالب منتشر شده در ماه های مختلف، دسترسی داشته باشید.