قابلیت Circle to Search به نسخه ی دسکتاپ کروم اضافه شد

گوگل قابلیت جادویی و هیجان انگیز Circle to Search را به مرورگر کروم دسکتاپ اضافه کرد.

گوگل با ادغام کروم و سرویس لنز، قابلیتی هیجان انگیز دردسترس کاربران قرار داده است. اکنون افراد می توانند با انجام حرکات لمسی مختلف مثل ضربه زدن یا دایره کشیدن دور سوژه ی مدنظر، آن را به راحت ترین شکل جست و جو کند؛ مانند قابلیتی که گوگل لنز و سرویس Circle to Search ارائه می دهند.

ظاهراً گوگل در حال افزودن تدریجی ویژگی مورد بحث به کروم است. با این ویژگی، جست و جوی اطلاعات در صفحات وب حالت بصری تری به خود می گیرد؛ همچون دستگاه های گوگل پیکسل و گلکسی S24 سامسونگ، حالا کاربر می تواند با کشیدن دایره روی محتویات صفحه، آن را جست و جو کند.

ادغام گوگل کروم و گوگل لنز به کاربران کمک می کند تا اطلاعات بیشتری درباره ی متن یا تصاویر روی صفحه ی پیش روی خود بیابند؛ به این صورت که با انتخاب یا کشیدن دایره دور متن یا تصویر، گوگل کروم کل وب را برای نتایج بیشتر جست و جو می کند.

تصویر منتشر شده در ایکس نشان می دهد با تغییرات مورد بحث، گوگل کروم رفتار قبلی گوگل لنز را از خود نشان می دهد؛ مانند محو کردن پس زمینه هنگام اسکرین شات.

با وجود شباهت ها، هنوز تفاوت هایی مشاهده می شود؛ مثلا رابط  کاربری در کروم آنقدرها هم بصری نیست. به جای کشیدن دایره، کاربر با حرکت نشانگر ماوس می تواند مربعی با گوشه های گرد به دور سوژه ترسیم کند.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × سه =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *