احساس مسؤولیت اجتماعی در برابر معلولان، ضرورتی غیر قابل انکار است

قائم مقام انجمن نابینایان ایران گفت: مسئولیت اجتماعی کلیدواژه مهمی در امور معلولان است که همگان باید به آن پایبند باشند و در این میان از بانک های کشور، شرکت ها و بنگاه های اقتصادی بزرگ انتظار بیشتری می رود که در راستای مسئولیت اجتماعی در کنار جامعه معلولان با آسیب بینایی و انجمن نابینایان ایران باشند.

منصور شادکام به نقش اثربخش مدیران متخصص و متعهد در تمام امور اشاره کرد و افزود: یک مدیر موفق مدیری است که نگاه همه جانبه نسبت به مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشد و چه بسیار مدیران و روسای شرکت های بخش خصوصی که در تعامل با انجمن این مهم را به منصه ظهور رسانده اند.

قائم مقام انجمن نابینایان ایران ضمن تشکر از خیرین و حامیان انجمن اضافه کرد: در طول ۲۵ سال گذشته بسیاری از شرکت ها به شیوه مختلف از انجمن و جامعه هدف آن حمایت می کنند و جا دارد که از آنها یاد کنم.

او دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور را یکی از مجموعه های مسئولیت پذیر در برابر معلولان خواند و افزود: نزدیک به ۶۰ نفر از نابینایان به همت دبیرکل و مدیران سابق در نهاد کتابخانه ها استخدام شدند.

شادکام تاکیدکرد: اشتغال جامعه نابینایان و سایر مسائل فرهنگی ویژه آنها دغدغه مدیر اخلاق مدار و همکاران او در نهاد کتابخانه های عمومی کشور است و از این منظر تعامل مناسبی با انجمن نابینایان ایران دارند.

قائم مقام انجمن نابینایان ایران گفت: مدیران شرکت پکتوس بیش از ۲۵ سال است که در کنار انجمن نابینایان هستند. این شرکت تلاش خود را بر تولید سخت افزار و نرم افزارهای ویژه نابینایان و پروژه های مربوط به دسترس پذیری خدمات مختلف برای این قشر متمرکز کرده است.

او ضبط کتب صوتی برای نابینایان را یکی از اقدامات مهم مدیران شرکت پرداخت الکترونیک سداد خواند و افزود: این اقدام در گذشته سابقه داشته و هم اکنون نیز در حال انجام است.

شادکام ادامه داد: سداد علاوه بر اینکه در حوزه اشتغال افراد نابینا فعال بوده حمایت های مالی مستمری از انجمن به عمل آورده است.

او شرکت پیشگامان پویا را یکی دیگر از شرکت های با مسئولیت پذیری بالا در برابر نابینایان دانست و گفت: خوشبختانه ۶ نفر از نابینایان به استخدام این شرکت درآمده اند که دو نفر از آنها در حال حاضر مأمور به خدمت در انجمن هستند.

شادکام ضمن قدردانی از تعامل خوب برخی بانک ها با انجمن گفت: از بانک های صادرات و بانک آینده که همواره از انجمن حمایت می کنند قدردانی می کنم.

او تاکید کرد: در میان بیش از ۲۵ بانک فعال در کشور، بانک مسکن یار همیشگی و همراه انجمن در ماهنامه نسل مانا، تنها رسانه تخصصی به خط بریل بوده و اگر حمایت اولیه این بانک نبود شاید این ماهنامه؛ به جایگاه فعلی که در کشور دارد، دست پیدا نمی کرد.

شادکام افزود: با اینکه نگرش اکثر بانک ها مسائل اقتصادی و کسب سود بیشتر است، اما نگاه مدیران بانک مسکن همواره عام المنفعه و مبتنی بر نگاه اجتماعی است و از تمامی طرح ها و پروژه های انجمن در راستای مسئولیت اجتماعی حمایت می کند.

قائم مقام انجمن نابینایان ایران با اشاره به ورزشکاران و هنرمندان حامی انجمن گفت: منوچهر هادی یکی از معدود کارگردان هایی در کشور است که در سال های اخیر همواره در کنار انجمن نابینایان ایران بوده و همسر او نیز عضو هیئت امنای انجمن است.

او افزود: هزاران هنرمند، کارگردان یا ورزشکار در کشور داریم که حاضر نیستند در مراسم های مشابه حضور داشته باشند یا برای شرکت در چنین رویدادهایی مسائل مالی را مطرح می کنند بنابراین نفس حضور این هنرمندان و شرکت آنها در مراسم های انجمن جای تحسین دارد.

مراسم افطاری انجمن نابینایان ایران با حضور ۲۵۰ نفر از نابینایان، مسئولان نهادهای مختلف، هنرمندان، ورزشکاران و مسئولان شرکت های حامی انجمن نابینایان ایران نوزدهم فروردین ماه ۱۴۰۲در سالن پذیرایی ارکیده اقدسیه برگزار شد.

منبع: آتیه آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 5 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *