آموزش تغییر زبان در سرویس های مختلف گوگل

اگر نتایج جستجو در گوگل به زبان ترجیحی شما به نمایش در نمی آید یا اینکه قصد دارید زبان پیش فرض سرویس ها و وب سایت های گوگل را تغییر دهید، این مقاله را دنبال کنید.

موتور جستجوی گوگل بزرگ ترین و پرکاربردترین موتور جستجویی است که وجود دارد. این موتور جستجو تقریباً در هر کشوری که فکرش را کنید موجود است و حدوداً در ۱۵۰ زبان دردسترس است. گوگل به کاربرانش این امکان را می دهد که تنظیمات زبان جستجو را شخصی سازی کنند چراکه نتایج جستجو براساس تنظیمات زبان و کشور می تواند متفاوت باشد و شاید کاربری به دنبال موضوع خاصی باشد که با این کار سریع تر به نتایج دلخواه خود دست یابد.

افزون بر این سرویس های گوگل نیز به زبان های بسیاری دردسترس هستند که براساس موقعیت شما زبان پیش فرض این سرویس ها تنظیم می شود؛ اما بسیاری از کاربران ممکن است به استفاده از خدمات گوگل به زبان محلی خود عادت نداشته باشند و استفاده از زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری برای آن ها راحت تر باشد یا بالعکس. ممکن است تنظیم زبان براساس موقعیت به درستی انجام نشود و کاربران زبان فارسی را ترجیح دهند. در این مقاله با نحوه تغییر زبان جستجوی گوگل در دستگاه های متفاوت و تغییر زبان سرویس های مختلف گوگل آشنا خواهید شد.

تغییر زبان جستجوی گوگل در کامپیوتر (مرورگر دسکتاپ)

برای تغییر زبان سرچ گوگل در مرورگر:

در انتهای صفحه اصلی گوگل روی Setting یا تنظیمات کلیک کرده، Search setting (تنظیمات جستجو) را انتخاب کنید و از منوی کناری روی Languages (زبان ها) کلیک کنید. همچنین می توانید مستقیماً به صفحه تنظیمات جستجو بروید.

در این صفحه می توانید زبان محصولات (سرویس های گوگل) یعنی سایت های گوگل مثل مپس، جیمیل، گوگل درایو و به طور کل نسخه وب تمامی سرویس های گوگل را به طور پیش فرض تغییر دهید.

در زیر این بخش یعنی جایی که نوشته است Currently showing search results in (در حال حاضر نمایش نتایج جستجو به) با کلیک روی Edit (ویرایش) می توانید زبان جست وجو را نیز تغییر دهید. همچنین می توانید افزون بر زبان اصلی، سایر زبان ها را نیز انتخاب کنید که نتایج جستجو محدود به زبان موضوع یا کلیدواژه های جستجوشده نباشد. فراموش نکنید که برای ثبت تغییرات باید روی Save کلیک کنید.

تغییر زبان جستجوی گوگل در اندروید و آیفون

برای تغییر زبان سرچ گوگل در اندروید و آیفون:

وارد اپ گوگل شوید. روی آیکون پروفایلتان ضربه بزنید و گزینه Setting را انتخاب کنید.

در اندروید:

وارد قسمت Langauge and region شوید تا از بخش Search language زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در آیفون:

گزینه General و سپس Search Setting را لمس کرده و در بخش Language of search results زبان مدنظرتان را انتخاب کنید.

برای ذخیره نتایج روی Save ضربه بزنید.

تغییر زبان جیمیل

برای تغییر زبان جیمیل:

وارد جیمیلتان شوید. در بالای صفحه و سمت راست روی آیکون چرخ دنده کلیک کرده و دکمه see all setting را انتخاب کنید.

صفحه در تب General باز خواهد شد که اولین گزینه آن Language است. با کلیک روی منوی کشویی و انتخاب یک زبان می توانید زبان جیمیل را به دلخواه تغییر دهید. (توجه کنید که اگر روی Change language settings for other Google products در کنار کادر کشویی کلیک کنید به صفحه تغییر زبان سایر محصولات یا سرویس های گوگل هدایت خواهید شد).

برای اعمال تغییرات روی دکمه Save changes در انتهای صفحه کلیک کنید.

تغییر زبان اکانت گوگل (سرویس های گوگل)

برای تغییر زبان اکانت گوگل یعنی زبان سرویس ها، تنظیمات، اطلاع رسانی ها (ایمیل یا پیامک)، محتوا و صفحاتی که از گوگل بازدید می کنید، دو روش وجود دارد. در روش اول با استفاده از مرورگر کامپیوتر یا گوشی مراحل زیر را دنبال کنید:

وارد صفحه تغییر زبان اکانت گوگل شوید.

در کادر PREFERRED LANGUAGE (زبان برگزیده) باید زبان اصلی ترجیحی خودتان را انتخاب کنید. برای تصحیح زبان انتخاب شده روی آیکون قلم ضربه بزنید.

در کادر OTHER LANGUAGES (زبان های دیگر) با کلیک روی دکمه Add another languages (افزودن زبانی دیگر) می توانید یک یا چند زبان دیگر اضافه کنید تا اگر محتوای مورد نظر به زبان اصلی ترجیحی تان دردسترس نبود از زبان های ثانویه استفاده شود.

اگر گزینه Automatically add languages (افزودن خودکار زبان ها) که در انتهای این صفحه قرار دارد را روشن کنید، گوگل براساس فعالیت های شما یک سری زبان را به طور خودکار به OTHER LANGUAGES اضافه می کند؛ درصورتی که آن ها را نمی خواهید می توانید حذفشان کنید.

در روش دوم که ازطریق گوشی صورت می گیرد باید:

وارد اپ گوگل شوید. روی آیکون پروفایلتان ضربه بزنید و گزینه Manage your google account (مدیریت حساب Google) را انتخاب کنید.

به تب Personal info (اطلاعات شخصی) رفته و در انتهای صفحه از بخش General preferences for the web (اولویت های کلی برای وب) گزینه Language (زبان) را لمس کنید.

  • در کادر PREFERRED LANGUAGE (زبان برگزیده) باید زبان اصلی مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. برای تصحیح زبان انتخاب شده روی آیکون قلم ضربه بزنید.

در کادر OTHER LANGUAGES (زبان های دیگر) با کلیک روی دکمه Add another languages می توانید یک یا چند زبان دیگر اضافه کنید تا اگر محتوای مورد نظر به زبان اصلی مدنظرتان دردسترس نبود از زبان های ثانویه استفاده شود.

توجه داشته باشید که این تغییر زبان روی اپلیکیشن های گوگل تأثیر نمی گذارد. برای تغییر زبان اپ ها باید زبان گوشی را عوض کرد یا از تنظیمات هر اپ به تغییر زبان آن پرداخت.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 16 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *