تاکبک به هوش مصنوعی مجهز خواهد شد

سرویس هیجان انگیز TalkBack گوگل به لطف هوش مصنوعی جمنای، کارآمدتر از گذشته می شود.

سرویس TalkBack گوگل ابزاری برای تسهیل استفاده از سیستم عامل اندروید برای افراد توان یاب محسوب می شود. این سرویس قرار است که در ترکیب با جمنای، از توانمندی های سرویس هوش مصنوعی گوگل برای تولید توضیحات شنیداری از اشیاء، به افراد نابینا و کم بینا کمک کند.

اهالی مانتین ویو در مراسم Google I/O اعلام کردند که سرویس TalkBack در به روزرسانی جدیدی از مدل زبانی Gemini Nano برای ایجاد متون توضیحی از هر شیء داخل نمایشگر دستگاه اندرویدی بهره مند خواهد شد که افراد نابینا نمی توانند آن را مشاهده کنند.

با فعال شدن TalkBack، جمنای تصاویر را بررسی و مشخصات و ویژگی های هرگونه شیء موجود داخل عکس را استخراج می کند و به صورت صوتی آن عکس را توضیح می دهد. هوش مصنوعی به کار رفته در TalkBack برای پردازش تصاویر به اتصال اینترنت نیازی ندارد و براساس پارامترهای پردازشی مبتنی بر دستگاه کار خواهد کرد.

به عنوان نمونه ای از کارکردهای نسخه ی جدید TalkBack، تصویری از یک لباس به نمایش درآمد. جمنای این تصویر را با عبارت «نمای نزدیکی از لباسی سیاه و سفید کوتاه با یقه و آستین بلند که روبان بزرگی دور کمر آن بسته  شده» توصیف کرد.

به گفته ی گوگل، کاربران TalkBack روزانه با حدود ۹۰ تصویر بدون زیرنویس یا همان Alt Text مواجه می شوند. با استفاده از مدل زبانی جمنای، تاک بک خواهد توانست توضیحاتی درباره ی محتوا ارائه دهد و نیاز به وارد کردن دستی این متون توضیحی را از بین ببرد. این به روزرسانی در اواخر سال جاری برای اندروید منتشر خواهد شد.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 4 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *