با قابلیت جدید جیمیل ایمیل های ناخواسته در صندوق ورودی را مدیریت کنید

به لطف قابلیت جدید جیمیل، با انبوه ایمیل های ناخواسته و خبرنامه ها در صندوق ورودی خداحافظی خواهید کرد.

کاربران به دلایل مختلفی مشترک ایمیل های گروهی و خبرنامه های سایت ها و فروشگاه ها می شوند اما پس  از مدتی که تعداد این اشتراک ها افزایش یابد، لغو اشتراک کمی چالش برانگیز می شود و با صندوق ورودی جیمیل مملؤ از هزاران پیام خوانده نشده مواجه خواهند شد.

اکنون به نظر می رسد گوگل روی توسعه ی قابلیت جدیدی به نام Manage Subscriptions کار می کند که به کاربران جیمیل در مدیریت آسان تر اشتراک ها کمک می کند. ویژگی مذکور برای سازماندهی و جداسازی سیل خبرنامه ها و ایمیل های تبلیغاتی طراحی شده است.

قابلیت جدید را وب سایت PiunikaWeb با بررسی نسخه ی جدید اپلیکیشن جیمیل کشف کرد. این به روزرسانی روش احتمالی عملکرد ویژگی مدیریت اشتراک ها و خبرنامه ها را نشان می دهد.

گزینه ی Manage Subscriptions در نوار کناری جیمیل در دسترس قرار خواهد گرفت و با تحلیل الگوهای ایمیل شما، ایمیل های مرتبط با اشتراک ها را به طور هوشمند دسته بندی می کند.

کدهای اپلیکیشن جیمیل نشان می دهند دسته بندی اشتراک ها در این برنامه بر اساس تعداد ایمیل های ارسالی از هر فرستنده در هر سه ماه انجام می شود. این دسته بندی شامل فرستندگانی است که کمتر از ۱۰ ایمیل، بین ۱۰ تا ۲۰ ایمیل و بیش از ۲۰ ایمیل در سه ماه گذشته برای شما ارسال می کنند. دسته بندی جدید به شناسایی سریع تر و آسان تر هرزنامه ها یا اشتراک های فراموش شده کمک خواهد کرد.

فیلتر جدید جیمیل همه ی اشتراک های فعال ایمیل کاربر را در مکانی واحد جمع آوری می کند تا دسترسی به آن ها ساده تر شود. همچنین، دکمه ای برای لغو اشتراک در کنار نام و لوگو فرستنده ی ایمیل تعبیه شده است که به کاربر اجازه می دهد به سرعت از دست اشتراک های ناخواسته خلاص شود.

ویژگی جدید جیمیل فعلاً در مرحله ی توسعه قرار دارد، اما نشانه هایی از انتشار آن در آینده ی نزدیک به چشم می خورد. کاربران ردیت گزارش داده اند پیام پاپ آپی درمورد قابلیت Manage Subscriptions مشاهده کرده اند و با ضربه زدن روی دکمه ی Try it Now وارد صفحه ی بارگذاری شده اند؛ ظاهراً ویژگی مذکور درحال حاضر عملکرد صحیحی ندارد.

جیمیل اخیراً با افزودن دکمه ی لغو اشتراک به نسخه ی موبایلی خود، گام مهمی در جهت مدیریت بهتر اشتراک ها برداشته است.

ویژگی جدید Manage Subscriptions بر اساس این قابلیت بنا شده و نویدبخش روشی ساده تر برای مرتب سازی صندوق ورودی و حتی دستیابی به رؤیای صفر شدن پیام های ناخواسته  در صندوق ورودی است.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *