ویژگی همگام سازی قفل چت ها در دستگاه های مختلف به واتساپ اضافه شد

ویژگی امنیتی جدید واتساپ، همگام سازی قفل چت ها در بین تمامی دستگاه ها است.

واتساپ در حال کار روی یک ویژگی امنیتی جدید برای ارتقای حریم خصوصی کاربران است. این ویژگی جدید، قفل  چت ها را در بین تمام دستگاه های متصل به حساب شما همگام سازی می کند.

به عبارت ساده تر، اگر تصمیم به قفل کردن یک صفحه ی چت روی گوشی  هوشمند خود دارید، این قفل در صورت دسترسی به واتساپ از طریق کامپیوتر، تبلت یا هر دستگاه مرتبط دیگر، روی همان چت اعمال خواهد شد.

تغییر مورد بحث را نخستین بار سایت WABetaInfo اعلام کرد. این ویژگی، در جدیدترین نسخه ی بتای این پیام رسان در اندروید مشاهده شده است.

واتساپ سال گذشته ویژگی قفل کردن چت های خاص را معرفی کرد و بعداً ویژگی دیگری به نام Secret Lock را به نمایش گذاشت که به کاربران امکان می دهد رمز عبور منحصر به فردی را متفاوت از رمز عبور دستگاه خود تعیین کنند؛ این رمز، پوشه ی Locked Chats را پنهان می کند و برای هر کسی که رمز عبور را نمی داند، نامرئی خواهد شد.

نقطه ضعف ویژگی های یادشده این است که به صورت محلی اعمال می شوند؛ یعنی قفل ها باید به جای همگام سازی خودکار، روی هر دستگاه به طور جداگانه تنظیم شوند.

تغییر آتی، فرایند را ساده تر می کند و به طور خودکار انتخاب های امنیتی شما را در تمام پلتفرم هایی که از واتساپ استفاده می کنید، گسترش می دهد. این ویژگی احتمالاً در آپدیت بعدی واتساپ به صورت عمومی در دسترس قرار می گیرد.

واتساپ اخیراً تأیید کرده است که امکان ارسال پیام های بین پلتفرمی را فراهم خواهد کرد. به زودی کاربران می توانند پیام هایی را بین واتساپ، تلگرام یا سیگنال ارسال کنند. این ویژگی احتمالاً فقط در اروپا در دسترس خواهد بود.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + نوزده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *