3 بخش از کتابخانه های عمومی تهران به برجسته نگار هوشمند مجهز شدند

علیرضا زند وکیلی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران از تجهیز ۳ بخش نابینایان کتابخانه های عمومی استان به دستگاه برجسته‌نگار هوشمند خبر داد.

علیرضا زند وکیلی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران از تجهیز بخش نابینایان سه باب از کتابخانه های  استان به دستگاه برجسته‌نگار هوشمند با هدف توسعه و ارتقای خدمات به نابینایان خبر داد و گفت: این برجسته‌نگارها از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خریداری شده است.

وی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران، کتابخانه مصطفی خمینی اسلامشهر و شهید رجایی ملارد سه باب کتابخانه ای هستند که به این دستگاه ها مجهز شدند، اظهار داشت: از جمله رویکردهای مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ارتقا و توسعه خدمات به گروه‌های خاص جامعه است تا دسترسی آنها به کتاب و منابع اطلاعاتی بیش از پیش تسهیل شود. توسعه بخش‌های نابینایان و به‌کارگیری تجهیزات جدید و به‌روز در این بخش‌ها، به همراه تأمین منابع و نیازمندی‌های آنها از جمله فعالیت هایی است که در این مسیر به انجام رسیده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: دستگاه برجسته‌نگار هوشمند دارای صفحه کلید و نمایشگر بریل و خروجی صوتی با استفاده از تبدیل متن به گفتار است. این دستگاه به دلیل داشتن خروجی‌های بریل و صوتی یکی از بهترین ابزارهای کمک‌توانبخشی برای نابینایان فارسی‌زبان به شمار می‌رود.

گفتنی است، اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران دارای ۶ کتابخانه مجهز به بخش نابینایان است و  بخش نابینایان کتابخانه مرکزی پارک شهر با داشتن ۳۶۴ نفر عضو فعال، کتابخانه مصطفی خمینی اسلامشهر ۳۵۲ نفر و شهید رجایی ملارد ۱۳۲ نفر عضو فعال با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی-ترویجی روزانه میزبان جمع کثیری از روشندلان استان است.

منبع: نهاد کتابخانه های عمومی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 − 3 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *