با قابلیت جدید گوگل پلی اپلیکیشن های گوشی را از راه دور حذف کنید

به روزرسانی جدید این امکان را در پلی استور ایجاد می کند که بتوان از یک دستگاه  اندرویدی، اپلیکیشنی را از دستگاه اندرویدی متصل دیگر حذف کرد.

گوگل چند روز پیش به روزرسانی سرویس های گوگل پلی را منتشر کرد. در این نسخه، سازنده ی اندروید ویژگی جدیدی به پلی استور اضافه کرده که به کاربران امکان حذف اپلیکیشن ها از دستگاه های متصل به خود را از راه دور می دهد.

در حال حاضر، ویژگی حذف اپ ها به صورت ریموت، هنوز برای دستگاه های اندرویدی فعال نیست، اما کاوش بعضی از کدها توانسته است این قابلیت را در یکی از گوشی های اندرویدی فعال کند.

افشاگری موسوم  به Assemble Debug در پست اخیر وبلاگش فرایند کامل حذف اپلیکیشن ها از راه دور از طریق فروشگاه گوگل پلی را توصیف کرده است. او به این ویژگی در نسخه ی ۳۸٫۸ گوگل پلی دسترسی پیدا کرده است.

همان طور که در حال حاضر می توانید اپ ها را از راه دور روی دستگاه های اندرویدی خود نصب کنید، می توانید آن ها را از یک دستگاه متصل دیگر به انتخاب خود حذف کنید. با این حال، فرایند حذف از راه دور کمی پیچیده تر از ویژگی نصب به نظر می رسد.

وقتی که این ویژگی به طور گسترده در دسترس باشد، باید بتوانید از مراحل زیر برای حذف نرم افزارها از دستگاه های متصل به پلی استور استفاده کنید:

روی تصویر پروفایل خود در گوگل پلی ضربه بزنید و گزینه ی مدیریت برنامه ها و دستگاه (Manage apps & device) را باز کنید.

به بخش مدیریت بروید. سپس روی نام دستگاه فعلی خود ضربه بزنید تا فهرست همه ی دستگاه های متصل ظاهر شود. در این حالت دستگاه مورد نظر را انتخاب و از بین اپلیکیشن هایی که برای آن دستگاه ظاهر می شوند، یکی را انتخاب کنید. در نهایت برای حذف یک یا چند اپلیکیشن انتخاب شده، روی آیکون حذف در گوشه بالا و راست ضربه بزنید.

از نکات دیگر این است که می توانید اپ ها را بر اساس نام و حجم آن ها مرتب کنید که باعث می شود شناسایی و حذف برنامه های سنگین تر که فضای بیشتری را از دستگاه شما اشغال می کنند، آسان تر شود.

به نظر می رسد که در حال حاضر یک باگ در ویژگی جدید گوگل پلی وجود دارد، زیرا همه ی اپلیکیشن های نصب شده در گوشی را تشخیص نمی دهد. با این حال، انتظار می رود خالق گوشی پیکسل این مسئله را در نسخه ی نهایی برطرف کند.

طبق اعلام گوگل، ویژگی حذف از راه دور نرم افزارها باید در همه ی سیستم های اندرویدی، مانند خودرو، تبلت، گوشی، تلویزیون و گجت های پوشیدنی قابل دسترسی باشد.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *