معرفی بهترین آنتی ویروس ها برای گوشی های سامسونگ

نصب آنتی ویروس روی گوشی با توجه به داده های حساس، امری حیاتی است. در ادامه بهترین آنتی ویروس ها برای گوشی سامسونگ را معرفی می کنیم.

استفاده روز افزون از گوشی هوشمند و وجود انواع و اقسام اطلاعات شخصی و داده های مهم باعث می شود که این دستگاه یکی از اهداف ارزشمند برای سودجویان و هکرها باشد. متأسفانه با وجود اهمیت بالای موضوع امنیت داده ها بسیاری از افراد بدون در نظر داشتن نکات حیاتی و ایمنی، بدون هیچ گونه مراقبتی با گوشی خود کار می کنند.

شرکت سامسونگ به عنوان یکی از محبوب ترین تولیدکنندگان گوشی های هوشمند که مشتریان زیادی را در اکوسیستم خود دارد به طور جدی به موضوع امنیت پرداخته است و برنامه آنتی ویروس داخلی خود را ارائه می کند تا لایه های مراقبتی متفاوتی برای محافظت داده های کاربران به  کار گرفته شود.

در اینجا صحبت از مقایسه امنیت اندروید و iOS نیست، اگر همیشه نصب برنامه ها را از طریق استورهای رسمی مانند گوگل پلی انجام می دهید، تقریباً غیر ممکن است که گوشی خود را آلوده به بدافزار کنید.

اما، به هرحال، نصب آنتی ویروس و برنامه های امنیتی در کنار سیستم امنیتی خود گوشی سامسونگ درصد مقاومت گوشی را افزایش می دهد و در عین حال برخی ویژگی های خاص تر را نیز در اختیارتان قرار خواهد داد.

برنامه های آنتی ویروس گوشی علاوه بر حفظ امنیت داده ها در راستای افزایش حریم شخصی، تشخیص بد افزارها، قفل یا حذف فایل از راه دور، در مواردی VPN و… به کار گرفته می شوند.

در این مقاله قصد داریم بهترین آنتی ویروس برای گوشی سامسونگ را معرفی کنیم. هرچند، تمام آنتی ویروس های فهرست بهترین آنتی ویروس های اندروید نیز امکان نصب روی گوشی های سامسونگ را دارند.

۱- Bitdefender Mobile Security

تقریباً می توان ادعا کرد برنامه امنیتی اندروید Bitdefender عملکرد بی نقصی در برخورد با بد افزارها دارد و در عین حال، بسیار سبک اجرا می شود و فضای زیادی را اشغال نمی کند. علاوه بر این، امکان یکپارچه سازی با ساعت های هوشمند اندرویدی رانیز دارد و با ارائه ی وی پی ان و مسدودسازی وب سایت های مخرب، به یکی از بهترین آنتی ویروس های مناسب گوشی سامسونگ تبدیل می شود.

همچنین، ابزارهایی برای حفاظت حریم شخصی ازجمله قفل برنامه، اسکنر وای فای، ویژگی های ضدسرقت و اعلان نشت اطلاعاتی از دیگر قابلیت های آن به شمار می روند. ویژگی جدیدی که در این برنامه ارائه شده است Scam Alert نام دارد که لینک های مخرب ارسال شده ازطریق SMS یا برنامه های پیام رسان و اعلان های روی نمایشگر را شناسایی می کند.

برنامه Bitdefender Mobile Security بعد از نصب فقط ۱۴ روز به صورت رایگان دردسترس است و باید برای استفاده طولانی مدت، طرح های اشتراکی آن را خریداری کنید.

البته، بیت دیفندر نسخه رایگان برنامه خود را با قابلیت های محدود به اسکن گوشی برای بدافزار به صورت اپلیکیشنی جداگانه ارائه کرده است که در صورت عدم تمایل به خرید برنامه Bitdefender Mobile Security می توانید فقط برنامه Bitdefender Antivirus را نصب کنید.

۲- Avast Antivirus & Security

برنامه امنیتی Avast Antivirus & Security یکی از پربارترین برنامه های امنیتی برای گوشی های اندروید به حساب می آید که ویژگی های مختلفی را از ابزار حریم شخصی گرفته تا بهینه ساز سیستم و فهرست سیاه قابل شخصی سازی، دربر می گیرد.

با وجود اینکه محافظت Avast دربرابر بدافزار خوب است؛ همچنان فاصله زیادی با یک برنامه ایدئال دارد. برخی از عملکردهای ضدسرقت این برنامه ظاهراً به خوبی روی همه ی مدل های گوشی سامسونگ کار نمی کند. در صورت استفاده از نسخه رایگان برنامه، تعداد تبلیغات و پیام های دعوت به ارتقای طرح برنامه به اشتراک پولی شاید در مقاطعی برای کاربر آزاردهنده شود.

طرح های اشتراکی این برنامه امنیتی از ماهانه ۲ دلار یا سالانه ۲۰ دلار آغاز می شود و در حالت Ultimate به ماهانه ۷ دلار و سالانه ۴۰ دلار نیز می رسد. کاربران هردو طرح ویژگی های اضافی ضدسرقت و قفل برنامه ها و پشتیبانی فنی را دریافت خواهند کرد.

البته، قابلیت SecureLine VPN این برنامه فقط در اختیار کاربرانی قرار می گیرد که مشترک طرح Ultimate باشند. کاربران نسخه Premium باید برای استفاده از این قابلیت سالانه ۶۰ دلار بپردازند.

۳- Kaspersky Antivirus & VPN

برنامه ای با قدرت بالا در تشخیص بدافزار و حداقل تأثیر روی سیستم است که در دو نسخه رایگان و اشتراکی قابل استفاده است و نکته مهم درباره آن عدم نمایش تبلیغات در نسخه رایگان خواهد بود که در مقایسه  با نمونه های مشابه فوق العاده به نظر می رسد.

برنامه Kaspersky Antivirus & VPN که با نام Kaspersky Internet Security برای اندروید نیز شناخته می شود، طی بررسی ها نشان داده است که تقریباً قدرت تشخیص کاملی در شناسایی بد افزارها دارد و در عین حال تأثیر بسیار کمی روی سیستم می گذارد. علاوه بر این، مسدودکننده تماسش نیز به خوبی کار می کند.

فارغ از نبود تبلیغات در نسخه رایگان، هیچ پیام آزاردهنده ای برای ارتقا به طرح های اشتراکی نیز ندارد. کاربران نسخه رایگان امکان فیلتر کردن تماس را نیز خواهند داشت و با پشتیبانی از Android Wear و عملکرد عالی ضدسرقت بیشتر قابلیت ها را در اختیار خواهند داشت؛ اما، تنها مشکل این است که باید هر برنامه ای را که روی گوشی نصب می شود، به طور دستی اسکن کنید.

در مقابل، کاربران نسخه اشتراکی Kaspersky Antivirus & VPN از اسکن خودکار برنامه ها بهره مند می شوند و امکان قفل کردن برنامه ها و مسدودسازی وب سایت های مخرب را نیز خواهند داشت.

با تمام این ویژگی ها، Kaspersky Antivirus & VPN متأسفانه در زمینه ارائه ی ابزار حریم شخصی و اسکنر شبکه وای فای ضعف دارد و هیچ گزینه ای در این بخش ارائه نمی کند.

در نتیجه، اگر فقط به دنبال برنامه ای امنیتی برای شناسایی و حفاظت دربرابر بد افزارها هستید نسخه رایگان Kaspersky Antivirus & VPN بهترین گزینه برای گوشی شما خواهد بود. از سوی دیگر، اگر می خواهید اندکی هزینه کنید و نسخه اشتراکی را فعال کنید، بهتر است به جای Kaspersky Mobile Antivirus سراغ نسخه ۵ دلاری Bitdefender بروید.

۴- Lookout Security and Antivirus

برنامه Lookout Mobile Security که اکنون با نام Lookout Security and Antivirus ری برند شده، یکی از نخستین برنامه های آنتی ویروس در پلتفرم اندروید به شمار می رود و مدتی طولانی است که در بین بهترین آنتی ویروس ها قرار دارد. کاربرد آسان، رابط کاربری تمیز و نبود تبلیغات، علت محبوبیت روزافزون این آنتی ویروس را نشان می دهد.

البته هزینه های نسخه اشتراکی Lookout Security می تواند خیلی بالا برود. نسخه رایگان قابلیت های پایه را ارئه می کند که شامل اسکن بد افزارها و پیدا کردن گوشی گمشده می شود. نسخه پریمیوم برنامه سالانه ۳۰ دلار برای کاربر آب می خورد که شاید اگر فقط بخواهید به خاطر استفاده از مسدودساز وب سایت های مخرب و اسکن وای فای از آن بهره ببرید، چندان منطقی نباشد؛ زیرا برنامه های رایگانی هستند که این قابلیت ها را ارائه کنند.

نسخه دیگری از این برنامه با طرح سالانه ۱۰۰ دلار ارائه می شود که درواقع، سرویس حفاظت هویتی نسبتاً ارزانی است که بسیاری از مزایای برنامه هایی ازجمله LifeLock و IdentityForce را دربرمی گیرد.

با تمام این نکات مثبت متأسفانه توسعه دهندگان Lookout برنامه خود را در اختیار شرکت های ثالث ارزیابی قرار نمی دهند؛ بنابراین دقیقاً نمی توان از عملکرد آن در شناسایی و حفاظت در مقابل بد افزارها مطمئن بود. علاوه بر این، اسکن های این برنامه کمی کند انجام می شود و اثراتی روی عملکرد کلی دستگاه می گذارد.

۵- McAfee Security: Virus Cleaner

برنامه امنیتی McAfee برای موبایل مانند Avast ویژگی های زیادی ارائه می کند؛ اما در کنار تمام قابلیت های جذاب این برنامه، استفاده از نسخه رایگان آن با توجه به نمایش بی رویه تبلیغات و پیشنهاد خرید فراوان، شاید برای عده ای از کاربران آزاردهنده باشد.

قدرت تشخیص McAfee Security: Virus Cleaner در شناسایی بد افزارها قابل قبول است، هرچند آنتی ویروس های قبلی گاهی عملکرد بهتری دارند. در سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۴۰۰ خورشیدی) برنامه McAfee Mobile Security بخش اعظمی از قابلیت های کاربردی خود را متوقف کرد که شامل قفل برنامه ها، حالت مهمان، ضدسرقت و بهینه ساز حافظه رم و مدیریت حافظه ذخیره سازی می شدند.

با وجود این، همچنان در نسخه رایگان برنامه امکانات خوبی می توان دریافت کرد که یکی از مهم ترین آن ها تهیه گزارش از میزان داده مصرفی هر برنامه از طریق اینترنت و قابلیت اسکنر وای فای می شود.

در نسخه اشتراکی پایه، ویژگی اسکن آدرس های اینترنتی نیز فراهم می شود که در کنار پشتیبانی فنی ۲۴ ساعته در هفت روز هفته و نبود تبلیغات، اغواکننده به نظر می رسد. اما نسخه سالانه ۳۰ دلاری آن در مقابل رقبایی مثل کسپرسکی و بیت دیفندر حرفی برای گفتن ندارد.

جمع بندی

بهترین آنتی ویروس برای گوشی سامسونگ می تواند با توجه به نوع کاربری هر فرد متفاوت باشد؛ بنابراین با در نظر داشتن اینکه چگونه از گوشی خود استفاده می کنید، یکی از برنامه های معرفی شده را نصب کرده و براساس نیاز خود تنظیمات پیشرفته آن را تغییر دهید تا بیشترین بازدهی را دریافت کنید.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × سه =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *