آموزش ضبط لایو اینستاگرام

روش های مختلفی برای ضبط لایو اینستاگرام در ویندوز، مک، اندروید و iOS وجود دارند که در این مقاله، آن ها را توضیح می دهیم.

Instagram Live یکی از ویژگی های محبوب اینستاگرام است که به کاربران امکان می دهد تا ویدئوهای زنده را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند. چه اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی باشید، چه صاحب کسب وکار یا کاربری معمولی، پخش زنده در اینستاگرام می تواند راهی مؤثر برای افزایش تعامل با مخاطبان و دنبال کنندگان شما باشد.

درحالی که اینستاگرام راهکاری ساده برای ذخیره لایو شخصی ارائه می دهد، اگر بخواهید لایوهای دیگران را ضبط کنید، به ابزارهای جانبی نیاز خواهید داشت. ناگفته نماند که ویدئوهای لایو اینستاگرام معمولاً زودگذر هستند و پس از مدتی حذف می شوند؛ بنابراین، برای ضبط و ذخیره آن ها می توانید از برنامه های شخص ثالث بهره ببرید.

در این مقاله، چند روش ساده و مؤثر برای ضبط ویدئوهای لایو اینستاگرام، ازجمله استفاده از برنامه های جانبی و ابزارهای ضبط صفحه ی داخلی در اندروید و iOS را بررسی خواهیم کرد.

دانلود لایو اینستاگرام شخصی

همان گونه که اشاره شد، اینستاگرام به شما امکان می دهد تا لایو خود را ذخیره کنید. برای انجام این کار، باید پخش زنده ای را آغاز کنید و پس از به پایان رسیدن آن روی End Video ضربه بزنید تا گزینه ی Download Video را مشاهده کنید. با انتخاب این گزینه، لایو شما در گالری گوشی ذخیره خواهد شد.

حال برای ذخیره ی لایو دیگران چه باید کرد؟ در ادامه، نحوه ی انجام این کار در ویندوز، مک، اندروید و iOS را شرح می دهیم.

دانلود لایو اینستاگرام در کامپیوتر

EaseUS RecExperts یکی از بهترین برنامه های ذخیره ی لایو اینستاگرام محسوب می شود که با استفاده از آن، می توانید به راحتی هر ویدئو زنده را بدون نظرات کاربران ضبط کنید. به علاوه، می توانید ویدئو پخش جریانی را از سایر پلتفرم های اجتماعی از جمله فیسبوک، یوتیوب و Hulu بدون اطلاع آن ها در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

افزون بر این، نرم افزار EaseUS بسیاری از ابزارهای پیشرفته دیگر را برای ضبط ارائه می دهد. به عنوان مثال، می توانید با کمک قابلیت ضبط زمان بندی، زمان خاصی را برای شروع یا توقف خودکار ضبط صفحه تنظیم کنید. در ادامه، نحوه ی ضبط لایو اینستاگرام با برنامه EaseUS را شرح داده ایم.

ذخیره ی لایو اینستاگرام دیگران با EaseUS

مرحله ی اول:  نرم افزار EaseUS را راه اندازی کنید و سپس روی دکمه ی Online Video که شبیه تلویزیونی کوچک است، ضربه بزنید.

مرحله ی دوم: در این جا می توانید سایت های پخش محبوب YouTube ، Netflix ، Amazon Prime ، Disney ، Hulu و… را ببینید و گزینه ی دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر نمی توانید سایت استریم مدنظرتان را در این جا پیدا کنید، روی دکمه «+» کلیک کنید.

مرحله ی سوم: در این مرحله، پنجره ی پاپ آپی ظاهر می شود که باید گزینه ی Restart را انتخاب کنید.

مرحله ی چهارم: پس از راه اندازی مجدد برنامه، باید منطقه ی ضبط، منبع صوتی، دستگاه های وب کم و… را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. سپس روی دکمه ی REC کلیک کنید تا فیلم برداری شروع شود. برای توقف ضبط نیز می توانید از دکمه های موجود در نوار ابزار شناور استفاده کنید.

مرحله ی پنجم: پس از اینکه ذخیره ی لایو به پایان رسید، پیش نمایش فیلم های ضبط شده را با پخش کننده ی رسانه ی داخلی می توانید به راحتی و به سرعت مشاهده کنید.

افزون بر این، اگر به نصب برنامه های دیگر تمایلی ندارید و درعین حال از ویندوز ۱۱ استفاده می کنید، با بهره گیری از قابلیت ضبط صفحه نمایش ویندوز، می توانید محتوای مدنظرتان را ذخیره کنید. برای این کار، تنها کافی است در هر صفحه ای که هستید، کلیدهای ترکیبی Ctrl+Alt+R را فشار دهید تا ضبط صفحه نمایش شروع شود. برای توقف ضبط نیز، می توانید از کلیدهای شناور روی صفحه استفاده کنید.

برنامه ی ضبط لایو اینستاگرام دیگران در مک

EaseUS به غیر از ضبط کننده ی صفحه برای ویندوز، ضبط کننده ی صفحه نمایش مک نیز دارد تا به کاربران مک در انجام فعالیت های ضبط صفحه کمک کند. برای ذخیره ی لایو اینستاگرام در مک مراحل زیر را پیش ببرید:

مرحله ی اول: ابتدا لایو اینستاگرام مدنظر را باز و سپس EaseUS RecExperts را اجرا کنید. اگر می خواهید کل صفحه را ضبط کنید، روی گزینه Full Screen کلیک کنید و برای سفارشی کردن منطقه ی ضبط، روی Region ضربه بزنید و در انتها، منطقه ی ضبط را با ماوس انتخاب کنید. برای ضبط هم زمان صدا نیز، نماد Sound را در گوشه ی پایین سمت چپ فشار دهید.

مرحله ی دوم: برای اِعمال گزینه های بیشتر ازجمله تغییر فرمت خروجی ویدئو و کیفیت به تنظیمات بروید.

مرحله ی سوم: پس از اِعمال تنظیمات، به صفحه ی اصلی بازگردید و اگر می خواهید صدا و صفحه نمایش را هم زمان ضبط کنید، صدای سیستم یا میکروفون را در بخش Sound فعال کنید. درنهایت، روی OK کلیک کنید و سپس REC را بزنید تا ضبط شروع شود.

مرحله ی  چهارم: برای پایان دادن به ضبط، نماد Stop را بزنید. تمامی فیلم های ضبط شده را در Recordings مشاهده خواهید کرد.

ذخیره ی لایو اینستاگرام دیگران در اندروید

در به روزرسانی های جدید اندروید، ابزاری برای ضبط صفحه  نمایش وجود دارد که بهترین راه برای ذخیره ی لایو اینستاگرام محسوب می شود. برای استفاده از این ابزار، طبق مراحل زیر پیش بروید:

ابتدا نرم افزار اینستاگرام را اجرا کنید و سپس به ویدئو یا لایو مدنظر بروید.

حالا پنل تنظیمات سریع را باز کنید و روی Screen Recorder ضربه بزنید.

برای ضبط هم زمان تصویر و صدا گزینه ی Media and mic را تیک بزنید و در آخر برای شروع ضبط Start Recording را انتخاب کنید.

اگر از کاربران نسخه های قدیمی اندروید هستید و گوشی شما از قابلیت مذکور برخوردار نیست، برنامه های بسیاری برای ضبط صفحه نمایش در اندروید وجود دارد. یکی از این نرم افزارها Mobizen است که با استفاده از آن می توانید ویدئوهای لایو اینستاگرام شخصی را به راحتی و با کیفیت عالی ضبط و مشاهده کنید.

همچنین، این برنامه به شما امکان می دهد تا در هنگام ضبط صدای بازی و صدای خود با فیس کم، عکس العمل های خود را آزادانه ثبت کنید. در ادامه، نحوه ی انجام این کار را توضیح خواهیم داد:

مرحله ی اول: Mobizen Screen Recorder را دانلود و آن را روی گوشی اندرویدی خود نصب و باز کنید.

مرحله ی دوم: اینستاگرام را باز کنید و ویدئو لایو اینستاگرام مدنظر را پیدا کنید. روی دکمه ی ضبط ضربه بزنید تا ضبط زنده IG فعال شود. این گزینه صفحه نمایش و صداهای اندروید را ضبط خواهد کرد.

مرحله ی سوم: وقتی کارتان تمام شد، روی دکمه ی توقف ضربه بزنید تا ضبط پایان یابد. این گزینه معمولاً به صورت مربع قرمز شناور مشخص می شود. درنهایت، می توانید ویدئو ضبط شده را در گالری اندروید خود پیدا کنید.

ضبط لایو اینستاگرام در آیفون

اگر از کاربران آیفون هستید، به دانلود و نصب هیچ برنامه ای نیاز ندارید؛ زیرا همان طور که می دانید، گوشی های آیفون از ضبط کننده ی صفحه نمایش داخلی بهره می برند که می توانید از آن استفاده کنید. ضبط صفحه iOS به شما امکان می دهد که به راحتی هر فیلمی را در اینستاگرام ضبط کنید؛ اما باید به این نکته توجه کنید که نسخه ی iOS شما ۱۱ یا جدیدتر از آن باشد.

مرحله  ی اول: به Control Center بروید و روی Customize Controls ضربه بزنید. حالا علامت «+» را درکنار Screen Recording فشار دهید.

مرحله ی دوم: اکنون اینستاگرام را باز کنید تا لایو مدنظرتان را پیدا کنید.

مرحله ی سوم: انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید تا مرکز کنترل باز شود. روی نماد ضبط صفحه ضربه بزنید.

مرحله ی چهارم: برای توقف ضبط، مجدداً مرکز کنترل را باز کنید و سپس روی نماد ضبط صفحه ضربه بزنید.

ربات دانلود لایو اینستاگرام

اگر به دنبال روش ساده تری برای ذخیره ی لایو اینستاگرام دیگران هستید، استفاده از ربات های تلگرامی گزینه ی دیگری است که کار را برایتان ساده تر خواهد کرد. این ربات ها معمولاً لینک پست مرتبط را از شما دریافت خواهند کرد و به طور خودکار و بدون نیاز به برنامه های دیگر، به شما امکان می دهند ویدئو مدنظرتان را دانلود کنید.

یکی از ربات هایی که امکان دانلود استوری و پست و ویدئوهای زنده ی اینستاگرام را فراهم می کند، Instagram Download Bot است که برای استفاده از آن تنها باید به آی دی JayBeeInstaDLBot@ پیام دهید و در کانال هایی که معرفی می کند، عضو شوید. پس از تأیید عضویت، با ارسال هر پست اینستاگرام، لینک دانلود مربوط به آن را دریافت خواهید کرد.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − سه =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *