با سرویس Google Tuner گیتار خود را به راحتی کوک کنید

گوگل تازه که پا به زندگی مردمان کره خاکی گذاشته بود، فقط به عنوان یک موتور جستجو شناخته می شد و کسی توقع بیش از آن را از او نداشت. واردش می شدیم و عبارات مورد نظرمان را می نوشتیم و نتایج را تحویل می گرفتیم. کم کم این مدل تعاملی گوگل و کاربران گسترده تر شد و با آمدن ایمیل و سایر خدمات، گوگل دانست که می تواند پا را از حد و اندازه یک موتور جستجو فرا تر بگذارد و خدمات دیگری هم در اختیار کاربران بگذارد. رسیدیم به عصر حاضر که گوگل دیگر نه تنها خدمات ضروری، که بعضاً ابزار های سرگرم کننده را هم عرضه می کند.

حالا دیگر برخی خدمات گوگل، بیشتر این فکر را به ذهن مخاطب متبادر می کنند که بالاخره این موتور جستجو هم گاهی خسته می شود و احتیاج به تفریح دارد. همه اش که نمی شود کار کرد. یک وقتی هم باید سرگرم بود و دیگران را هم سرگرم کرد. طراحی و تعبیه یک ابزار برای کوک کردن گیتار، از جمله خدمات تازه ای است که گوگل یحتمل با هدف فوق الذکر چند وقت پیش از آن رونمایی کرده است.

شما اگر بخواهید گیتارتان را کوک کنید، یا تیونر دارید، یا نه. اگر تیونر سخت افزاری دارید که هیچ؛ اما اگر نداشته باشید، احتمالاً به فکر تیونر های نرم افزاری می افتید که بر روی فروشگاه گوگل برای اندروید عرضه می شوند. یکی را پیدا و نصب می کنید و اگر خوب بود که استفاده می کنید و اگر نه، به سراغ یکی دیگر می روید. گوگل اما شما را از چنین کاری بی نیاز کرده است. کافی است با هر دستگاهی اعم از موبایل یا رایانه وارد وبسایت گوگل شوید و عبارت Google Tuner را عیناً در کادر جستجو وارد کنید و دکمه Enter را بفشارید. تیونر گوگل بر روی صفحه ظاهر می شود و اگر با موبایل وارد شده باشید که کار ساده است و میکروفونتان به راه است اما چنانچه با رایانه باشید کافی است تکلیف میکروفون را روشن کنید و بعد دکمه Start listening را بفشارید و کوک کردن ساز را شروع کنید. کافی است یک یک سیم ها را به صدا در بیاورید تا گوگل با شنیدن هر کدام، به شما اعلام کند که باید آن را پایین تر یا بالا تر کوک کنید.

نکته جالب آنجا است که این قابلیت فقط به تیونر خلاصه نمی شود و شما علاوه بر کوک کردن ساز، می توانید از این ابزار به عنوان مترونوم هم استفاده کنید. مترونوم، ابزاری است که به نوازندگان کمک می کند بتوانند ریتم یا ضرب آهنگ قطعه ای را که می نوازند، نگه دارند. کافی است روی منوی پایین تیونر ضربه بزنید و گزینه مترونوم را انتخاب کنید. اگر با رایانه وارد شده باشید، چنانچه با دکمه tab حرکت کنید، بر روی یک نوار لغزنده قرار خواهید گرفت و با جهتنما های چپ و راست خواهید توانست سرعت مترونوم را تغییر دهید. با انتخاب دکمه پخش، مترونوم شروع به کار می کند و نوازنده می تواند با شنیدن صدای آن، ریتم قطعه ای را که در حال نواختنش است، حفظ کند.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 13 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *