گرمای شدید باعث نابینایی می شود

تحقیقات جدید نشان می دهد سالمندانی که در مناطق گرم تر زندگی می کنند، نسبت به افرادی که در مکان های خنک تر زندگی می کنند، بیشتر در معرض آسیب دیدگی جدی بینایی هستند.

بر اساس مطالعه جدیدی که روی ۱.۷ میلیون نفر انجام شد، زندگی در مناطق با دمای متوسط ۶۰ درجه فارنهایت یا بالاتر، احتمال نابینایی یا مشکل بینایی حتی با عینک را افزایش می دهد.

«اسمه فولر تامسون»، محقق و مدیر مؤسسه دوره زندگی و پیری دانشگاه تورنتو کانادا، می گوید: «این ارتباط بین اختلال بینایی و دمای متوسط شهرها بسیار نگران کننده است.»

وی در ادامه می افزاید: «با وجود تغییرات آب و هوایی، ما انتظار افزایش دمای جهانی را داریم. از اینرو نظارت بر اینکه آیا شیوع اختلال بینایی در بین افراد مسن در آینده افزایش می یابد بسیار مهم است.»

بر اساس این مطالعه، در مقایسه با افرادی که در شهرهای با دمای متوسط کمتر از ۵۰ درجه فارنهایت زندگی می کردند، احتمال اختلال شدید بینایی برای کسانی که در شهرهای با دمای متوسط ۵۰ تا ۵۴.۹۹ درجه زندگی می کردند، ۱۴ درصد بیشتر بود.

این خطر برای کسانی که در مکان هایی که میانگین دمای آن ۵۵-۵۹.۹۹ درجه است، ۲۴ درصد بیشتر بود. برای کسانی که در مناطق گرم تر زندگی می کنند، احتمال از دست دادن بینایی ۴۴ درصد بیشتر بود.

محققان ارتباط قوی تری را در سنین ۶۵ تا ۷۹ سال نسبت به افراد ۸۰ سال به بالا و برای مردان در مقایسه با زنان پیدا کردند.

به گفته محققان، مشخص نیست چرا دما چنین تأثیری بر بینایی دارد.

محققان خاطرنشان کردند که علل بالقوه این ارتباط می تواند افزایش قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش، آلودگی هوا، عفونت ها و کاهش اسید فولیک با افزایش دما است.

منبع: برترین ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + هفده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *