باجه ی ویژه ی نابینایان بانک ملی در 13 استان

باجه های ویژه نابینایان بانک ملی ایران به منظور دسترسی بهتر مشتریان روشندل به خدمات بانکی در ۱۳ استان و شهر بزرگ کشور فعال شده است.

با توجه به دغدغه مندی این بانک برای دسترسی همه اقشار و مشتریان خود به خدمات بانکی به عنوان یکی از اصلی ترین حقوق اجتماعی، علاوه بر شعب، باجه‌های ویژه نابینایان با امکاناتی همچون دستگاه‌های برجسته نگار، نمایشگر بریل و … در شهرهای تهران، اردبیل، تبریز، ارومیه، بیرجند، مشهد، بجنورد، شیراز، قزوین، قم، سنندج، ساری و یزد آماده ارائه خدمات بانکی به مشتریان روشندل می‌باشند.

در سامانه بام تحت وب نیز منوها، فیلدها و ویجت های پرکاربرد برای روشندلان مناسب سازی شده و سایر ویجت ها نیز بنا بر میزان استفاده در حال بهبود هستند.

در این سامانه، پس از نصب برنامه‌های صفحه خوان توسط کاربران و انجام تنظیمات لازم، تمامی متن‌های موجود در سامانه، فیلدها، ویجت ها و منوها برای کاربر خوانده می‌شوند.

به عنوان نمونه، یکی از برنامه‌های کاربردی صفحه خوان «NVDA» است که پس از نصب در کامپیوتر کاربر و انجام تنظیمات، تمامی متن‌ها به زبان فارسی خوانده می‌شوند.از سویی، در اپلیکیشن همراه بام نسخه اندروید نیز تغییرات و اصلاحات لازم صورت گرفته و با انجام تنظیمات روی گوشی، امکان گویا شدن ویجت ها و منوهای پر کاربرد برای نابینایان فراهم شده است.

کاربر به منظور فعالسازی امکان خواندن منوها، ویجت ها و فیلدهای این اپلیکیشن از طریق گوشی تلفن همراه خود ابتدا باید اپلیکیشن «e Speak NG» را از استورهای اندروید دانلود و نصب کند.

سپس با ورود به بخش تنظیمات گوشی تلفن همراه خود، به منوی Accessibility وارد، انتخاب گزینه text-to- speech، انتخاب گزینه e Speak NG در فیلد preferred engine، انتخاب زبان فارسی در فیلد Language و فعال سازی گزینه talkback و یا voice assistant اقدام کند. لازم به ذکر است، خدمات جدید سامانه بام هم مطابق با استانداردهای دسترسی پذیری برای روشندلان عزیز طراحی و تولید می‌شوند.

منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *