قابلیت مولتی دیوایس به زودی برای عموم کاربران واتساپ فراهم خواهد شد

ویژگی مولتی دیوایس واتس اپ که در طی ماه های اخیر در اختیار کاربران نسخه بتا قرار گرفته بود، امکان استفاده همزمان از این پیام رسان را در حداکثر ۴ دستگاه فراهم می کند. اکنون به نظر می رسد که واتس اپ در نظر دارد قابلیت Multi-Device را به صورت عمومی و برای تمامی دستگاه ها فعال سازد و به زودی تحت قالب یک آپدیت برای سیستم عامل های اندروید و iOS منتشر خواهد شد.

از عرضه قابلیت مولتی دیوایس واتس اپ حدود هشت ماه می گذرد و توسعه دهندگان توانسته اند در طی این مدت، مشکلات و باگ های احتمالی را برطرف سازند. البته برای بهره گیری از امکانات آن، الزامی به استفاده از نسخه بتا واتس اپ وجود نداشت و کاربران نسخه معمولی هم می توانستند در آن ثبت نام کنند.

زمان عرضه قابلیت مولتی دیوایس واتس اپ

طبق گزارش  منتشر شده، کاربران دستگاه های مبتنی بر iOS تا اواخر ماه جاری میلادی قادر خواهند بود تا آپدیت مربوط به ویژگی Multi-Device را دریافت کنند که با برخی بهبودهای نرم افزاری دیگر همراه خواهد شد. دارندگان محصولات اندرویدی باید کمی بیشتر منتظر بمانند و آپدیت مختص به آن ها در ماه میلادی آینده منتشر می شود.

ارائه ویژگی مولتی دیوایس در نسخه اصلی واتس اپ برای تمامی کاربران، از بزرگترین تغییرات این پیام رسان در ماه های اخیر محسوب می شود. با دریافت این آپدیت، نه تنها تعداد دستگاه های قابل اتصال به حساب کاربری افزایش پیدا می کند؛ بلکه دیگر نیازی به برقراری اتصال اینترنت در دستگاه اصلی نخواهد بود و امکان استفاده از نسخه موجود روی سایر گجت ها (مثل نسخه دسکتاپ) فراهم می شود.

سایر بهبودهای صورت گرفته قابل انتظار شامل بهتر شدن فرایند ورود به حساب کاربری می شود که می تواند زمان مورد نیاز برای دانلود پیام ها روی دستگاه های غیر اصلی را کاهش دهد. البته باید توجه داشت که برخی ویژگی های دیگر واتس اپ همچنان روی نسخه دسکتاپ قابل استفاده نخواهند بود که از جمله مهم ترین آن ها می توان به پیش نمایش لینک ها، مشاهده موقعیت مکانی زنده و استیکرها اشاره کرد.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + شانزده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *