اپل امکان تغییر اندازه ی فونت متن را برای کمبینایان با قابلیت Dynamic Type در ios فراهم کرد

این شرکت اپل است که در هر کدام از به روز رسانی هایش، شعبده ای تازه برای کاربرانش رو می کند و هر بار با امکانی تازه، کار را برای قشری از کاربرانش ساده تر می کند. حالا هم یک قابلیت جدید به نسخه بتای آی او اس ۱۵ اضافه شده که با عملیاتی شدنش احتمالاً دل بسیاری از کاربران کم بینا را خواهد برد و کار را برایشان تسهیل خواهد کرد.

آیفون دارای یک ویژگی دسترسی بسیار خوب است که توسط غالب اپ های محبوب نیز پذیرفته شده است.

ویژگی Dynamic Type به شما اجازه می دهد اندازه فونت متن را برای آی او اس و همه اپلیکیشن هایی که از این ویژگی پشتیبانی می کنند؛ کاهش یا افزایش دهید. البته، تغییر اندازه متن، یک ویژگی بارز Dynamic Type است و قابلیت های دیگری هم دارد.

در آی او اس 15 و iPadOS 15 نسخه بتا که نسخه اصلی هر یک در پاییز عرضه می شود، شما می توانید به اندازه فونت متن هر اپلیکیشن و حتی صفحه اصلی به طور مستقل دسترسی داشته باشید. این امر با کنترل Text Size تازه افزوده شده به Control Center دستگاه شما فراهم می شود.

حال ببینیم چطور می توانیم کنترل Text Size را به مرکز کنترل اضافه کنیم؟

برای شروع، باید کنترل Text Size را به Control Center دستگاه خود اضافه کنید تا بتوانید سریع تر و با سوایپ صفحه از گوشه بالا سمت راست صفحه به پایین، سریعا به آن دسترسی داشته باشید.

اپلیکیشن Settings در آیفون یا آیپد را باز کنید و وارد بخش Control Center شوید. روی آیکون سبز رنگ Plus ضربه زده و بعد روی Text Size بزنید تا به مرکز کنترل سیستم عامل دستگاه شما افزوده شود.

اکنون، می توانید از آیکون سه خط Handle برای تنظیم مجدد کنترل Text Size استفاده کنید.

اما چطور باید اندازه متن یک اپلیکیشن خاص را با مرکز کنترل تغییر دهیم؟

حالا که Text Size به مرکز کنترل افزوده شد؛ اپلیکیشنی که می خواهید اندازه متن آن را تغییر دهید را باز کرده و بعد از گوشه سمت راست بالای صفحه نمایش به سمت پایین سوایپ کنید تا Control Center باز شود. بعد، روی آیکون «Aa» کنترل Text Size ضربه بزنید.

در پایین، به گزینه  Onlyو(app name) بروید (دقت کنید در پرانتز باید نام اپلیکیشن مورد نظر شما باشد). به طور پیش فرض، این ویژگی اندازه متن کل سیستم عامل را تغییر می دهد. اکنون، می توانید برای تغییر اندازه متن، به سمت بالا یا پایین سوایپ کنید. می توان این تغییر اندازه متن را از ۸۰% تا ۳۱۰% جابه جا کرد.

برای خروج از مرکز کنترل، از پایین صفحه به سمت بالا بکشید. اندازه متن به روز شده را فورا در اپلیکیشن خود مشاهده خواهید کرد.

اگر خواستید اندازه متن پیش فرض را برگردانید؛ وارد Control Center شده و روی Text Size (همان آیکون Aa) بزنید و بعد پس از سوئیچ به گزینه app-only، تنظیم متن را روی ۱۰۰% قرار دهید.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 14 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *