فناوری وای فای 7 رونمایی شد

نسبت به نسل فعلی، سرعت انتقال داده در این فناوری پنج برابر بیشتر شده است.

کنسرسیوم بین المللی Wi-Fi Alliance، استاندارد جدید وای فای 7 (Wi-Fi 7) را به طور رسمی راه اندازی کرد. نسل جدید فناوری Wi-Fi نرخ تأخیر پایین تر و سرعت انتقال بسیار بیشتری را فراهم می کند که برای دستگاه های واقعیت ترکیبی و استریم 8K مناسب خواهد بود.

تغییرات وای فای 7 نسبت به Wi-Fi 6E

درحالی که استاندارد فعلی Wi-Fi 6E اساساً Wi-Fi 6 با پشتیبانی از باند 6 گیگاهرتز محسوب می شود، فناوری Wi-Fi 7 با پیشرفت های قابل توجه تری همراه است. از نظر سرعت، فناوری وای فای 6E حداکثر سرعت انتقال حدود 9 گیگابیت بر ثانیه را فراهم می کند، اما وای فای 7 می تواند به حداکثر سرعت 46 گیگابیت بر ثانیه دست پیدا کند که پنج برابر بیشتر از نسل فعلی است.

اما Wi-Fi 7 فقط سریع تر نیست، بلکه روی کانال های 320 مگاهرتز کار می کند. همراه با بهره مندی از باند 6 گیگاهرتزی، این ویژگی باعث می شود تا وای فای 7 نرخ اختلال و ازدحام شبکه کمتری داشته باشد.

دستگاه های مجهز به فناوری وای فای 7 می توانند داده ها را به طور هم زمان از طریق چند لینک با فرکانس های مختلف ارسال و دریافت کنند که این امر سرعت انتقال بالاتر و کاهش تأخیر را به همراه دارد. علاوه بر این، با وجود فناوری 4K QAM، داده های بیشتری را می توان به یکباره منتقل کرد. دستگاه های دارای این فناوری اساساً می توانند داده های بسیار بیشتری را در زمان کمتری انتقال دهند که این امر برای استریم با وضوح بیشتر از 4K مهم است. پیشرفت های اشاره شده همچنین در زمینه بازی های آنلاین و دستگاه های واقعیت ترکیبی مانند اپل ویژن پرو که معمولاً به پهنای باند بسیار بیشتری نیاز دارند، به کاربران کمک خواهند کرد تا تجربه بهتری داشته باشند.

از آنجایی که اولین روترهای سازگار با این استاندارد جدید به تازگی معرفی شده اند، احتمالاً مدتی طول خواهد کشید تا Wi-Fi 7 برای اکثر مردم به واقعیت تبدیل شود. با این حال، طبق شایعات، اپل در آینده ای نزدیک روی پشتیبانی از Wi-Fi 7 توسط برخی از دستگاه های خود کار خواهد کرد و اولین آن  ها آیفون 16 پرو خواهد بود. «جف پو»، تحلیلگر صنعت فناوری، چند ماه پیش گزارش داده بود که آیفون 16 پرو و آیفون 16 پرو مکس اولین دستگاه های اپل خواهند بود که از وای فای 7 پشتیبانی می کنند.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *