آموزش برگرداندن فایل حذف شده از سطل آشغال گوشی سامسونگ

در این مقاله، با روش های دسترسی به سطل آشغال گوشی سامسونگ و برگرداندن فایل ها از این طریق آشنا می شویم.

اگر فایلی را به اشتباه از گوشی سامسونگ خود پاک کرده اید، اما سطل آشغال گوشی سامسونگ را برای بازگرداندن فایل از دست رفته پیدا نمی کنید، در وهله ی اول باید بدانید که گوشی های هوشمند برخلاف کامپیوترها، از پوشه ی جداگانه ای به نام سطل زباله بهره نمی برند. با این حال، روش های مختلفی برای دسترسی به فایل های حذف شده وجود دارند که در این مقاله قصد داریم این راهکارهای کاربردی را مورد بررسی قرار دهیم؛ بنابراین، نا امید نشوید و تا ادامه ی مطلب همراه ما باشید.

سطل آشغال گوشی اندروید کجاست؟

در پاسخ به این سؤال، باید گفت به دلیل محدودیت حافظه ی داخلی تلفن های همراه، گوشی  اندروید هیچ سطل زباله یا پوشه ی اختصاصی ندارد که تمام موارد حذف شده را در خود جای داده باشد. با این حال، برخی از برنامه ها مانند Photos، گالری، مدیریت فایل و برنامه های Google از پوشه ای جداگانه برای جمع آوری موارد حذف شده بهره می برند.

برای مثال، گالری گوشی های اندروید از پوشه ی جداگانه ای برخوردار است و تصاویر و ویدیوها پس از حذف شدن از گالری، به این پوشه منتقل می شوند. درواقع، برای دسترسی به تصاویر حذف شده از گالری، باید به پوشه ی Trush سری بزنید. اگر فایل های موجود در سطل آشغال گالری گوشی را پاکسازی نکرده باشید، به احتمال زیاد، عکس های خود را خواهید یافت.

افزون بر این، File Manager دستگاه حاوی پوشه ای است که موارد حذف شده را شامل می شود و از این طریق نیز می توانید به برخی از فایل های پاک شده دسترسی پیدا کنید. پیش از اینکه سراغ پیدا کردن سطل زباله در File Manager برویم، اجازه بدهید به دنبال راهی برای یافتن  برنامه های حذف شده باشیم.

پیدا کردن برنامه های حذف شده از گوشی

Google Play درحال حاضر ساده ترین راه برای دسترسی به برنامه های حذف شده در تلفن همراه است. گوگل پلی برنامه های دانلودشده را ذخیره کرده و به شما امکان می دهد تاریخچه برنامه های خود را ببینید.

بازیابی برنامه های حذف شده با Google Play

برنامه Google Play را در دستگاه خود باز کنید و سپس روی نمایه خود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

در منوی پیش رو، مدیریت برنامه ها و دستگاه (Manage apps & device) را انتخاب کنید.

از نوار بالای صفحه، به Manage بروید.

در صفحه ی جدید، روی Installed ضربه بزنید.

در پنجره ای که در پایین ظاهر می شود، Not Installed را انتخاب کنید.

در اینجا، فهرستی از تمام برنامه های مرتبط با حساب Google خود را پیدا خواهید کرد.

برای نصب دوباره ی هرکدام از برنامه ها، مربع رو به روی آن را تیک بزنید و با استفاده از نماد دانلود در بالای صفحه، برنامه را دانلود کنید.

برای پیداکردن برنامه هایی که به تازگی حذف کرده اید، می توانید برنامه ها را فیلتر کنید. برای این کار، گزینه ی Name را در گوشه ی سمت چپ برنامه ها انتخاب کنید و سپس روی Recently added ضربه بزنید.

پیدا کردن سطل زباله در File Manager

برای پیدا کردن سطل زباله در File Manager در گوشی سامسونگ، مراحل دشواری در پیش ندارید. برای این کار، طبق مراحل زیر پیش بروید:

مدیریت فایل یا File Manager گوشی را باز کنید.

برای مشاهده ی سطل زباله، به انتهای صفحه بروید.

روی Trush ضربه بزنید.

در اینجا به تمام فایل های حذف شده دسترسی خواهید داشت.

پس از انتخاب فایل مورد نظر، روی Restore all ضربه بزنید تا به مدیریت فایل منتقل شود.

گفتنی است وقتی فایلی را از طریق مدیریت فایل حذف می کنید، به پوشه ی Trush منتقل خواهد شد. اگر فایلی را در برنامه ی دیگری حذف کرده اید، باید روش های دیگر را امتحان کنید. همچنین از همین روش، می توانید برای بازیابی فایل های پاک شده گوشی های سامسونگ نیز استفاده کنید.

پیدا کردن فایل های حذف شده در گوشی سامسونگ

گوشی سامسونگ نیز مانند دیگر گوشی های اندرویدی، در مدیریت فایل از پوشه ی Trush برای نگه داری موارد حذف شده بهره می برد. برای دسترسی به این فایل ها، مراحل گفته شده در بخش پیدا کردن سطل زباله در File Manager را پیش ببرید.

علاوه بر این، گوشی سامسونگ در برنامه های دیگری همچون گالری، گوگل فوتو، Voice Recorder و مخاطبین نیز از سطل زباله ی اختصاصی برای نگه داری تصاویر، ویدیوها، صداها و مخاطبین حذف شده برخوردار است. در ادامه نحوه ی دسترسی به سطل زباله گوشی سامسونگ و بازگرداندن موارد حذف شده از این طریق را مرور می کنیم.

بازیابی از طریق برنامه گالری

برنامه گالری گوشی سامسونگ را باز کنید.

از نوار انتهای صفحه، روی نماد همبرگری ضربه بزنید.

از میان گزینه های موجود، Trush را انتخاب کنید.

در اینجا به تصاویر و ویدیوهایی که اخیراً حذف کرده اید، دسترسی خواهید داشت.

حالا Edit را انتخاب کرده و موارد مدنظرتان را تیک بزنید.

دو گزینه در انتهای صفحه ظاهر می شوند که برای بازگرداندن تصویر یا ویدیو به گالری، باید Restore را انتخاب کنید.

موارد حذف شده به مدت ۳۰ روز در پوشه ی Trush باقی خواهند ماند و پس از این مدت، به طور خودکار برای همیشه حذف می شوند. اگر می خواهید فایل ها را پیش از مدت زمان تعیین شده پاک کنید، روی نماد سه نقطه و سپس گزینه ی Empty ضربه بزنید.

بازیابی فایل های حذف شده از طریق گوگل فوتو

برنامه Google Photo را باز کنید.

از نوار پایین، گزینه ی Library را انتخاب کنید.

روی Trush در بالای صفحه ضربه بزنید.

در این بخش، تمامی فایل های حذف شده از طریق گوگل فوتو را مشاهده خواهید کرد.

اکنون پس از یافتن تصویر مورد نظر، چند ثانیه انگشت خود را روی آن نگه دارید تا انتخاب شود و سپس گزینه ی Restore را لمس کنید.

در صورتی که از تصاویر یا ویدیوی حذف شده نسخه ی پشتیبان تهیه کرده باشید، پس از ۶۰ روز و اگر این موارد بدون نسخه ی پشتیبان باشند، پس از گذشت ۳۰ روز از پوشه ی Trush حذف خواهند شد.

سطل آشغال گوشی سامسونگ در برنامه Voice Recorder

برنامه Voice Recorder گوشی سامسونگ را باز کنید.

روی نماد سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید.

Trush را انتخاب کنید.

برای بازگرداندن صداها، ابتدا Edit را لمس کنید و پس از انتخاب صداهای مورد نظرتان، روی Restore ضربه بزنید.

صداهای حذف شده به مدت ۳۰ روز در سطل زباله ی Voice Recorder باقی خواهند ماند. برای حذف دسته جمعی داده ها نیز می توانید با انتخاب نماد سه نقطه، Empty را انتخاب کنید.

سطل آشغال گوشی سامسونگ در برنامه Contact

به برنامه ی Contact رفته و سپس نماد سه نقطه را انتخاب کنید.

از میان گزینه های موجود، روی Trush ضربه بزنید.

اکنون مانند برنامه های قبل، برای بازگرداندن مخاطبین حذف شده، موارد مدنظرتان را تیک بزنید و سپس Restore را انتخاب کنید.

اگر به هر علتی موفق نشدید فایل ها و موارد حذف شده را از طریق گوشی پیدا کنید، بد نیست با برنامه های ریکاوری اندروید نیز شانس خود را امتحان کنید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − سیزده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *