آموزش تنظیمات پیامک در گوشی های سامسونگ

در این مقاله، با برخی از تنظیمات پیامک گوشی سامسونگ آشنا می شویم و روش هایی را برای رفع مشکل ارسال اس ام اس طولانی در برنامه Message معرفی می کنیم.

برنامه ی Message گوشی سامسونگ تنظیمات مختلفی برای بهره وری بیشتر ارائه می دهد که به راحتی می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید. با این حال، اعمال برخی تغییرات چندان هم راحت نیست و برای مثال، اگر بخواهید پیامی طولانی را ارسال کنید، احتمالاً به مشکل بر می خورید.

در این مقاله، برخی از تنظیمات پیامک گوشی سامسونگ را شرح می دهیم و به  روش هایی برای رفع مشکل ارسال پیام طولانی در سامسونگ اشاره می کنیم.

تغییر زبان پیامک گوشی سامسونگ

خوشبختانه تغییر زبان پیامک و استفاده از زبان های مختلف برای نوشتن، با زبان فعلی گوشی ارتباطی ندارد و با انجام برخی تنظیمات در کیبورد دستگاه، می توانید زبان مدنظرتان را به فهرست استفاده کنید. برای انجام این کار، طبق مراحل زیر پیش بروید:

برنامه ی تنظیمات (Setting) را در دستگاه سامسونگ باز کنید یا پنل تنظیمات سریع را به طرف پایین بکشید و روی نماد چرخ دنده ضربه بزنید.

به بخش مدیریت عمومی (General management) وارد شوید تا به تنظیمات کیبورد و زبان گوشی دسترسی پیدا کنید.

در این بخش، احتمالاً کیبورد فعلی گوشی را مشاهده خواهید کرد. اگر آن را نمی بینید، روی گزینه ی فهرست صفحه کلید و پیش فرض (Keboard list and default) ضربه بزنید.

در این بخش، فهرستی از کیبوردهای نصب شده و پیش فرض دستگاه را مشاهده می کنید.

فرقی نمی کند در حال استفاده از چه کیبوردی باشید، درهر صورت با انتخاب کیبورد مذکور، به تنظیمات آن وارد می شوید.

اولین گزینه زبان (Languages) است. آن را انتخاب کنید.

حالا برای افزودن زبان جدید، Add keyboard را انتخاب و در فهرست زبان ها، گزینه ی مورد نظرتان را لمس کنید.

درنهایت، برای اعمال تغییرات روی Done ضربه بزنید تا زبان جدید به فهرست زبان های صفحه کلید اضافه شود.

اکنون به برنامه ی پیامک گوشی بروید و کیبورد را باز کنید و برای تغییر زبان، نماد اینترنت را فشار دهید. اگر از کیبورد پیش فرض سامسونگ استفاده می کنید، برای تغییر زبان باید کلید زبان را به طرف راست یا چپ حرکت دهید.

تنظیمات پیامک گوشی دو سیم کارت سامسونگ

گوشی  سامسونگ راهی سریع به منظور تغییر تنظیمات پیش فرض سیم کارت برای پیام ها و تماس ها و داده های تلفن همراه ارائه می دهد. اگر هر دو سیم کارت شما فعال باشند، باید سه گزینه را در وسط پنل تنظیمات سریع ببینید. چنانچه این گزینه ها را مشاهده نمی کنید، این گزینه ها را به پنل تنظیمات سریع می توانید به راحتی انتقال دهید.

روی نماد سه نقطه در گوشه ی بالای پنل تنظیمات سریع ضربه بزنید.

از منو کشویی Quick panel layout را انتخاب کنید.

اگر می خواهید تنظیمات دو سیم کارت در منو تنظیمات سریع نشان داده شود، روی گزینه ی نمایش اطلاعات چند سیم کارت (Multi SIM info) ضربه بزنید.

اکنون گزینه ی Show when quick panel expanded را تیک بزنید تا سه  گزینه ی مذکور فعال شوند.

حالا پنل تنظیمات سریع را به پایین بکشید و برای انتخاب سیم کارت پیش فرض هنگام ارسال پیامک، روی پیام های متنی (Text message) ضربه بزنید. سپس، یکی از دو سیم کارت را انتخاب کنید.

با انجام این کار، تمامی پیام های متنی شما از طریق سیم کارت انتخابی ارسال خواهند شد. اگر به  هر دلیلی به تنظیمات گفته شده دسترسی ندارید، ازطریق تنظیمات دستگاه نیز می توانید این مراحل را انجام دهید:

برنامه ی تنظیمات را در گوشی هوشمند خود باز کنید و روی Connections ضربه بزنید.

در صفحه ی جدید، مدیر سیم کارت (SIM manager) را انتخاب کنید تا به تنظیمات هر دو سیم کارت دسترسی پیدا کنید.

در بخش Preferred SIMs، علاوه بر تغییر تنظیمات پیامک، به تنظیمات دیگری از جمله تنظیمات تماس و داده ها دست پیدا خواهید کرد.

مشکل ارسال اس ام اس طولانی در گوشی سامسونگ

یکی از مشکلات گوشی های سامسونگ تبدیل پیام متنی (SMS) به چندرسانه ای (MMS) است که موجب می شود کاربر نتواند پیام های طولانی ارسال کند. راهکار فعلی سامسونگ برای رفع این مشکل ، به شما امکان می دهد تا کاراکترهای بیشتری در دل پیام متنی جای دهید؛ اما این کاراکترها نیز با محدودیت همراه هستند و برای اینکه محدودیتی در ارسال پیام نداشته باشید، به برنامه های جانبی نیاز پیدا خواهید کرد. در ادامه هر دو روش را بررسی می کنیم.

رفع مشکل ارسال پیامک طولانی از طریق تنظیمات

ابتدا برنامه ی Message را اجرا کنید و سپس روی نماد سه نقطه ضربه بزنید.

از منو کشویی Setting را انتخاب کنید.

به More setting بروید و سپس روی Text message ضربه بزنید.

گزینه ی Input mode را روی حالت GSM alphabet تنظیم کنید. این گزینه به صورت پیش فرض روی حالت Automatic قرار دارد.

ارسال اس ام اس طولانی در سامسونگ با برنامه ی Chomp SMS

اگر می خواهید کاراکترهای بیشتری تایپ کنید و در ارسال پیام متنی محدودیتی نداشته باشید، یکی از راهکارهای مفید استفاده از برنامه های جانبی مانند Chomp SMS است. این برنامه به شما امکان می دهد تا بدون محدودیت تایپ و برای مخاطبان خود پیام های طولانی ارسال کنید.

برخلاف روش قبل، تنظیمات خاصی برای ارسال پیام طولانی نیاز نخواهید داشت و تنها کافی است برنامه را نصب و آن را به عنوان برنامه ی پیام رسانی پیش فرض دستگاه تنظیم کنید.

ارسال گروهی پیامک در گوشی سامسونگ

برنامه ی پیامک سامسونگ را اجرا کنید و روی نماد New message ضربه بزنید.

با انتخاب نماد «+» به مخاطبان دسترسی خواهید داشت و افراد مدنظرتان را می توانید تیک بزنید.

اگر به طور مدام می خواهید برای گروهی از مخاطبان پیام ارسال کنید، بهتر است ازطریق برنامه ی مخاطبان گروهی را ایجاد کنید و سپس مراحل قبل را پیش ببرید. برای انجام این کار، ابتدا برنامه ی Contact را باز کنید و سپس روی گزینه ی Groups که در ابتدای فهرست مخاطبان قرار دارد، ضربه بزنید.

در ادامه، نماد «+» را لمس کنید و پس از انتخاب نام برای گروه، با استفاده از گزینه ی Add memeber افراد مدنظرتان را به گروه اضافه کنید. این کار را ازطریق برنامه ی Message نیز می توانید انجام دهید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 8 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *