قابلیت استوری به زودی به تلگرام اضافه خواهد شد

مدیر عامل تلگرام رسما اعلام کرد که این پیام رسان کمتر از یک ماه دیگر به قابلیت استوری مشابه اینستاگرام مجهز می شود.

پاول دورف، مدیرعامل و بنیان گذار تلگرام، در بیانیه ای می گوید این اپلیکیشن پیام رسان در اوایل ماه آینده ی میلادی (اواسط تیر) به قابلیت Stories مجهز می شود. دورف می گوید کاربران سال ها است خواستار اضافه شدن استوری به تلگرام هستند. به گفته ی او، بیش از نیمی از تمام درخواست ها به استوری ارتباط دارد.

دورف می گوید تلگرام در ابتدا مخالف استوری بود، چون این قابلیت را تمامی پلتفرم های دیگر ارائه می دهند؛ اما تلگرام در نهایت تصمیم گرفت که به درخواست کاربران گوش دهد.

بر اساس گزارش تک کرانچ، کاربران تلگرام می توانند تعیین کنند که هر یک از استوری هایشان را چه افرادی ببینند. می توانید نمایش استوری ها را عمومی یا محدود به فهرست مخاطبین کنید. همچنین می توانید فهرستی از دوستان نزدیک تان را انتخاب کنید تا استوری ها فقط برای آن ها به نمایش دربیایند.

استوری های تلگرام به بالای فهرست چت ها اضافه خواهند شد. در صورت تمایل می توانید استوری ها را به منوی Hidden در بخش مخاطبین منتقل کنید و جلوی نمایش آن ها را در صفحه ی اصلی بگیرید.

تلگرام می گوید کاربران می توانند کپشن و لینک به استوری های خود اضافه کنند. تگ کردن کاربران دیگر در استوری نیز امکان پذیر است. بخش استوری تلگرام قابلیتی مشابه اپلیکیشن BeReal دارد و به شما امکان می دهد عکس و فیلم را به صورت همزمان از طریق دوربین سلفی و پشتی بگیرید.

کاربران می توانند زمان منقضی شدن استوری را از بین حالت های ۶، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعته تعیین کنند. در قابلیتی مشابه های لایت های اینستاگرام، کاربران تلگرام نیز می توانند استوری ها را به صورت دائمی در صفحه ی پروفایل به نمایش دربیاورند. دورف می گوید این قابلیت باعث می شود پروفایل های تلگرام «آگاهی بخش و رنگارنگ» باشند.

تلگرام همچنین قصد دارد بعدا ارسال پست های کانال را در استوری ها ممکن کند. به گفته ی پاول دورف، این قابلیت باعث می شود وایرال شدن در تلگرام بسیار ساده تر باشد. مدیرعامل تلگرام می گوید استوری آغازگر عصر جدیدی در تاریخ تلگرام است.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *