آموزش راههای شکایت از اپراتور های اینترنت

در این مقاله روش های ثبت شکایت از اپراتورهای تلفن همراه برای مشکلات اینترنت از جمله سرعت پایین اینترنت یا کیفیت کم آن را به شما آموزش داده ایم.

برای شما هم پیش آمده که از سرویس دهنده ی اینترنت و موبایل خود ناراضی بوده و از ارائه  خدمات و پشتیبانی این شرکت ها گلایه داشته باشید. در این مواقع بهترین کار این است که از شرکت ها و اپراتورهای اینترنت به مراجع ذی صلاح شکایت کنید.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مرجع اصلی رسیدگی به شکایات شما از شرکت های ارائه دهنده  خدمات ارتباطی مانند موبایل و اینترنت است؛ زیرا شرکت های مذکور پروانه ی فعالیت خود را از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که زیرمجموعه این وزارت است دریافت می کنند.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سامانه  ۱۹۵ را برای شکایت از شرکت های ارائه دهنده  خدمات ارتباطات ثابت، ارتباطات سیار، رادیویی و پست راه اندازی کرده است که از دو طریق می توان به آن دسترسی پیدا کرد؛ سامانه  اینترنتی و تلفنی دو راهکار اصلی برای این کار است.

سامانه اینترنتی ۱۹۵

برای شکایت در سامانه  پاسخ گویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می توانید به سایت ۱۹۵ به نشانی www.195.cra.ir مراجعه کنید.

پس از انتخاب مکان سرویس ابتدا باید از بین دسته بندی های مختلفی که در بالای صفحه به شما نمایش داده می شود، «اینترنت» را انتخاب کنید. در ادامه، در کادر «اطلاعات شکایت» سرویس، نام اپراتور، نوع شکایت و موضوع شکایت را انتخاب کنید. در آخر، روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

برای این که بتوانید شکایت خود را ثبت کنید روی بخش «ثبت شکایت» کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید. در این صفحه شماره موبایل، کد ملی و کد امنیتی را وارد کرده و سپس روی گزینه «درخواست کد تایید» کلیک کنید.

چند ثانیه بعد، کد تایید به شماره موبایلی که وارد کرده اید پیامک می شود. در صفحه جدیدی که برایتان باز شده این کد را وارد کادر مورد نظر کنید و کد امنیتی جدید را هم در کادر مربوطه تایپ کنید. در نهایت، روی «مرحله بعد» کلیک کنید.

در صفحه جدید یک نقشه برای شما باز می شود که باید موقعیت جغرافیایی و مکان سرویس خود را در آن جست وجو و انتخاب کنید.

یک صفحه جدید برای شما باز می شود که در آن باید اطلاعات تماس خود را وارد کنید. پس از ثبت تمام این اطلاعات، کد امنیتی را هم وارد کنید و سپس، روی گزینه «ثبت شکایت» کلیک کنید تا شکایتی که در خصوص اینترنت خود دارید، ثبت شود.

سامانه تلفنی ۱۹۵

علاوه بر امکان ثبت آنلاین شکایت از ارائه دهندگان اینترنت، شما می توانید از سامانه تلفنی ۱۹۵ نیز استفاده کنید. برای شکایت به سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کافی است با شماره ۱۹۵ تماس برقرار کرده، عدد «یک» را شماره گیری کرده تا به یکی از اپراتورها وصل شوید و شکایت خود را به او بگویید و ثبت کنید. اگر پیش از این شکایتی را ثبت کرده و مایل به پیگیری آن هستید باید عدد ۲ را شماره گیری کنید.

توجه داشته باشید که قبل از انجام شکایت اینترنتی یا تماس با مرکز تلفن ۱۹۵، حتماً مواردی چون کد ملی، کد پستی و شماره پرونده خود را آماده کنید.

با استفاده از سامانه اینترنتی و تلفنی ۱۹۵ شما می توانید شکایتتان از وضعیت اینترنت تمامی ارائه دهندگان اینترنت را ثبت کنید. با این حال، اپراتورها سامانه هایی را راه اندازی کرده یا شماره های تماسی برای ثبت شکایت یا مطرح کردن مشکلات مشترکین و کاربران در نظر گرفته اند.

ثبت شکایت از همراه اول

در صورتی که از اینترنت همراه اول خود ناراضی هستید یا مشکلی دارید، می توانید از چند روش مساله را با این اپراتور در میان بگذارید. برای این کار می توانید از راه های زیر اقدام کنید:

شماره ۹۹۹۰ برای تماس با تلفن همراه و ۰۹۱۲۹۹۹۰ برای تماس با تلفن ثابت

استفاده از اپلیکیشن همراه من و امکان گفت وگوی آنلاین با کارشناسان

ارتباط از طریق ایمیل به نشانی 9990@mci.ir

ارسال دورنگار به مرکز تماس همراه اول به شماره ۰۹۱۲۹۹۹۹۹۰۰

ثبت شکایت از ایرانسل

برای ثبت شکایت از اینترنت ایرانسل یا سایر خدمات و سرویس های این اپراتور می توانید با شماره ۰۹۳۷۷۰۰۰۰۰۰ تماس بگیرید و در گفت وگو با اپراتور مشکل خود را مطرح و در صورت رفع نشدن آن، شکایتتان را ثبت کنید.

ثبت شکایت از رایتل

برای ثبت شکایت از اینترنت رایتل این اپراتور چند راه مختلف در نظر گرفته است. اگر شما به عنوان مشترک اپراتور رایتل از محصولات، خدمات، نحوه پاسخگویی، برخورد پرسنل شرکت رایتل و تامین کنندگان ناراضی باشید می توانید با استفاده از یکی از راه های زیر شکایت خود را ثبت کنید:

تماس با مرکز تماس رایتل با شماره تماس ۲۰۰ از خطوط رایتل و ۰۹۲۰۲۰۰۰۰۰۰ از سایر خطوط

مراجعه به سامانه مدیریت حساب (رایتل من) و ثبت مشکل

سامانه وب چت در سایت رایتل (به صورت آنلاین)

مراجعه حضوری به یکی از فروشگاه های رایتل

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + هشت =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *