آموزش دایورت کردن پیامک ها در آیفون و اندروید

اگر به دنبال روشی برای دریافت پیام هایتان روی سیم کارت دیگری هستید، در این مقاله با روش دایورت کردن پیامک ها در اندروید و آیفون آشنا خواهید شد.

دلایل متعددی می تواند شما را وادار کند که پیام های متنی خود را به شماره تلفن یا ایمیل دیگری ارسال کنید. اگر چندین شماره تلفن دارید، به کشور دیگری سفر می کنید و باید از شماره تلفن دیگری استفاده کنید یا اگر مایل هستید بر ارتباطات فرزندانتان نظارت داشته باشید، دایورت کردن پیامک ها برایتان ضروری خواهد بود.

متأسفانه برخلاف تماس ها امکان دایورت کردن پیامک ها فعلاً توسط اپراتور ها پشتیبانی نمی شود و برای این کار باید از برنامه های شخص ثالث یا امکانات سیستم عامل استفاده کرد. در ادامه روش های مختلف دایورت پیامک ها در گوشی های هوشمند را توضیح می دهیم.

دایورت کردن پیامک ها در اندروید

برای دایورت کردن پیامک ها در اندروید اپ SMS Forwarder گزینه مناسبی است. این اپ امکانی را فراهم می کند که کاربر بتواند پیامک ها و اعلانات را به طور خودکار در یک شماره تلفن یا ایمیل دیگر دریافت کنند.

از آنجاکه این اپ سرور جداگانه ای ندارد تمام داده ها تنها در گوشی کاربر ذخیره می شود؛ بنابراین اگر این اپ پاک شود تمام اطلاعات آن نیز حذف خواهد شد.

برنامه SMS Forwarder را از پلی استور دریافت و اجرا کنید. در صفحه نخست برای ادامه باید با جمع آوری اطلاعات توسط اپ برای بهبود عملکرد آن، موافقت کنید. روی OK ضربه بزنید.

اخطاری ظاهر می شود که به شما هشدار می دهد اگر شخص دیگری از شما خواست تا اپ را دانلود و نصب کنید باید مراقب باشید، زیرا این اپ ممکن است به دیگران اجازه دهد تا به پیام هایی که حاوی اطلاعات حساستان هستند، دسترسی داشته باشد. بنابراین پیش از استفاده جانب احتیاط را رعایت کنید. برای تأیید روی OK ضربه بزنید.

در صفحه بعد باید یک فیلتر برای دریافت sms یا اعلان اضافه کنید. روی آیکون + بزنید و sms را انتخاب کنید.

شماره یا ایمیل گیرنده را وارد کنید. همچنین با ضربه روی آیکون + می توانید گزینه های بیشتری برای انتخاب گیرنده داشته باشید. برای ادامه با همه دسترسی های درخواست شده موافقت کنید.

برای تنظیمات بیشتر صفحه را به چپ بکشید. در اینجا می توانید شرایط دایورت کردن پیام را مشخص کنید. اگر می خواهید پیام به همان شکل اصلی ارسال شود با این قسمت کاری نداشته باشید. در بخش From who می توانید انتخاب کنید تا پیام های یک شماره خاص تنها به شماره ای که در ابتدا مشخص کرده اید، دایورت شود یا برعکس یعنی پیام های یک شماره خاص دایورت نشود. روی آیکون ADD بزنید و شماره مورد نظر را انتخاب کنید سپس از منوی پایینی انتخاب کنید که می خواهید پیام های این شماره دایورت شود (send) یا خیر (Do not send).

در بخش Rule for text روی آیکون ADD بزنید تا بتوانید انتخاب کنید اگر پیام محتوای یک کلمه یا عبارت یا شماره خاص بود (have) یا فاقد آن بود (not have)، ارسال شود.

برای تنظیمات بیشتر صفحه را به چپ بکشید. در اینجا می توانید محتوای پیام را تغییر دهید؛ مثلاً کلمه یا عبارتی را حذف، اضافه یا جایگزین کنید.

برای تنظیمات بیشتر صفحه را به چپ بکشید. اگر گیرنده شما ایمیل است می توانید بخش Email Subject را تنظیم کنید. در بخش Options هم می توانید با فعال کردن Notifications for result نتیجه ارسال پیام را به شکل اعلان دریافت کنید. یا با فعال کردن Save Results نتیجه دلیوری را ذخیره کنید. با انتخاب Working Time هم می توانید زمان دایورت شدن پیام ها را مشخص کنید.

با انتخاب Save از گوشه بالایی سمت راست، فیلتر شما ذخیره خواهد شد. سپس از شما سؤال می شود که آیا می خواهید برای تست یک پیام «This is a test message» ارسال شود. با تأیید این پیام می توانید از درستی فیلترتان مطمئن شوید. اکنون با توجه به گزینه های اعمال شده در فیلتر باید پیام های مورد نظرتان به گیرنده جدیدی که مشخص کرده اید، ارسال شوند.

دایورت کردن پیامک ها در آیفون

به کمک Text Message Forwarding پیام هایی که در آیفون ارسال و دریافت می کنید، می توانند در مک، آیپد و آیپاد شما ظاهر شوند تا از آن پس بتوانید مکالمه را از دستگاه مورد نظر خود ادامه دهید. درنظر داشته باشید که دایورت کردن پیامک ها در آیفون فقط بین دستگاه های اپلی ممکن است.

هنگامی که Text Message Forwarding را راه اندازی می کنید، می توانید پیام های SMS و MMS را از آیفون خود در هر مک، آیپد و آیپادی که الزامات سیستم Continuity را برآورده می کند، ارسال و دریافت کنید. با روش زیر می توانید این قابلیت را راه اندازی کنید:

  • برای اطمینان از اینکه در هر دو دستگاه فرستنده و گیرنده با یک اپل آیدی در iMessage لاگین شده اید؛ در آیفون، آیپد یا آیپاد به Settings > Messages > Send & Receive بروید. در Mac نیز Messages را باز کنید، Messages > Preferences را انتخاب کنید، سپس روی iMessage کلیک کنید و این موضوع را بررسی کنید.

در iPhone خود، به Settings > Messages > Text Message Forwarding بروید.

نکته: اگر تنظیمات Text Message Forwarding را در آیفون خود نمی بینید:

به Settings > Messages بروید و iMessage را خاموش و دوباره روشن کنید.

روی Send & Receive ضربه بزنید. روی Use Your Apple ID for iMessage ضربه بزنید، سپس با همان اپل آیدی مورد استفاده در دستگاه های دیگرتان وارد شوید.

انتخاب کنید کدام دستگاه ها می توانند پیام های متنی را از آیفون ارسال و دریافت کنند. اگر از احراز هویت دو مرحله ای برای اپل آیدی خود استفاده نمی کنید، یک کد تأیید در دستگاهی که انتخاب کرده اید ظاهر می شود که باید آن کد را در آیفون خود وارد کنید.

تا زمانی که آیفون شما روشن است و به Wi-Fi یا شبکه تلفن همراه متصل است، می توان پیامک های SMS/MMS جدید را در دستگاه هایی که اضافه کرده اید، ارسال و دریافت کرد. همچنین آیکلاد اکنون کل تاریخچه پیام های شما را در همه دستگاه هایتان به روز و دردسترس نگه می دارد؛ حتی زمانی که دستگاه جدیدی را راه اندازی می کنید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 15 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *