نسخه ی بومی واتساپ برای ویندوز منتشر شد

واتساپ اپلیکیشن بومی خود را برای سیستم عامل ویندوز منتشر کرد و علاوه بر این قرار است نسخه ی بومی macOS نیز در آینده ی نزدیک دردسترس قرار گیرد.

واتساپ نسخه ی کاملاً جدیدی برای کاربران ویندوز منتشر کرده است. این بار به جای استفاده از فناوری قدیمی مبتنی بر وب Electron، این پیام رسان به طور کامل با استفاده از فناوری های بومی ویندوز بازسازی شده که در کل باید عملکرد بهتری ارائه دهد.

نسخه ی آزمایشی واتساپ جدید ویندوز قبلاً دردسترس قرار گرفته بود و حالا به طور عمومی برای همه ی کاربران منتشر شده است. همان طور که 9to5Mac توضیح می دهد، این برنامه جایگزین نسخه ی دسکتاپ قدیمی واتساپ بوده و چون به طور بومی اجرا می شود، پایداری بیشتری دارد و سرعت آن نیز بهبود یافته است.

علاوه بر این، اپلیکیشن بومی واتساپ برای ویندوز مزایای دیگری نسبت به نسخه ی قبلی آن دارد. به عنوان مثال کاربران اکنون می توانند حتی زمانی که گوشی هوشمند آن ها درحالت آفلاین قرار دارد، با نسخه ی ویندوزی آن پیام ارسال و دریافت کنند. رابط کاربری این نسخه بازطراحی شده است تا با محیط ویندوز سازگاری بیشتری داشته باشد.

نسخه ی بومی واتساپ برای کاربران مک نیز منتشر خواهد شد

برنامه ی واتساپ macOS در آینده ای نزدیک به روزرسانی مشابه نسخه ی بومی ویندوزی آن دریافت خواهد کرد. اولین نسخه ی آزمایشی عمومی این پیام رسان برای مک در ماه گذشته منتشر شد؛ اپلیکیشنی که براساس فناوری Catalyst ساخته شده است و به توسعه دهندگان اجازه می دهد به راحتی برنامه های iOS را به macOS بیاورند. این تکنولوژی به جای بهره گرفتن از فناوری های وب واتساپ برای iOS، از APIهای بومی سیستم استفاده می کند.

اپلیکیشن جدید واتساپ برای macOS نیز سرعت بیشتری دارد و کمتر از منابع سیستم استفاده می کند و به همین  دلیل در مصرف انرژی نیز بهینه تر است. این نسخه مثل برنامه ی ویندوزی بومی آن، در حالت آفلاین بودن گوشی کاربر، همچنان قابل استفاده است.

کاربران ویندوز از همین حالا می توانند اپلیکیشن بومی آن را ازطریق فروشگاه مایکروسافت دانلود کنند. برای اجرای این نسخه باید از کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ یا نسخه های جدیدتر استفاده کنید. درمورد برنامه ی macOS واتساپ نیز کاربران می توانند قبل از انتشار نسخه ی رسمی، در TestFlight ثبت نام کرده و نسخه ی بتا آن را نصب کنند.

واتساپ همچنین برنامه هایی برای انتشار نسخه ی آیپد دارد و اکنون این کار با نسخه ی Catalyst کاملاً ممکن شده، اما درحال حاضر نسخه ی بتا برای iPadOS هنوز منتشر نشده است.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *