آموزش نصب دو واتساپ روی گوشی های سامسونگ

واتس اپ محبوب ترین پیام رسان جهان است و اگرچه در ماه های اخیر قابلیت های زیادی به آن اضافه شده تا کاربردش افزایش پیدا کند، اما همچنان با نقص هایی دست و پنجه نرم می کند. برای مثال برخلاف پیام رسانی مانند تلگرام، نمی توانید روی یک برنامه واتس اپ از دو حساب استفاده کنید. بنابراین باید دو اپ جداگانه داشته باشید. در همین راستا می خواهیم نصب دو واتس اپ روی یک گوشی سامسونگ را به شما آموزش دهیم.

بسیاری از گوشی های اندرویدی از دو سیمکارت پشتیبانی می کنند و به همین دلیل شاید بخواهید از دو حساب واتس اپ روی یک گوشی بهره ببرید. از آنجایی که سامسونگ پرفروش ترین سازنده گوشی هوشمند در جهان است و محبوبیت بالایی در کشورمان هم دارد، بسیاری از کاربران می خواهند بدانند چگونه امکان استفاده از دو حساب واتس اپ روی یک گوشی سامسونگ وجود دارد.

نصب دو واتس اپ روی گوشی سامسونگ

برخی سازندگان گوشی های اندرویدی از قابلیتی بهره می برند تا بتوانید دو نسخه از یک برنامه را روی گوشی هوشمندتان داشته باشید. این ویژگی در گوشی های سامسونگ، Dual Messenger نام دارد که از طریق آن می توانید دو واتس اپ روی یک موبایل داشته باشید.

استفاده از قابلیت Dual Messenger

گوشی های سامسونگ با اندروید 8.0 اوریو و نسخه های جدیدتر سیستم عامل موبایل گوگل به ویژگی Dual Messenger مجهز هستند. با استفاده از این قابلیت می توانید بطور همزمان دو حساب جداگانه برای شبکه های اجتماعی یا پیام رسان ها روی یک گوشی داشته باشید (البته برای برخی برنامه ها مانند تلگرام این ویژگی کاربردی ندارد چرا که می توانید در یک برنامه از چندین حساب استفاده کنید).

اما چگونه می توان روی یک گوشی سامسونگ دو واتس اپ نصب کرد؟ برای این کار تنها کافیست چند مرحله زیر را طی کنید:

در گوشی سامسونگ خود به تنظیمات بروید.

گزینه Advanced features را لمس کنید.

در ادامه به سمت پایین اسکرول کنید تا گزینه Dual Messenger پیش روی شما قرار بگیرد. روی این گزینه ضربه بزنید.

قابلیت Dual Messenger در گوشی های سامسونگ به صورت خودکار برنامه هایی را نشان می دهد که می توانید دو نسخه متفاوت از آن را روی موبایل خود داشته باشید. در حقیقت اپ های سازگار در بخشی به نام Available Apps به نمایش گذاشته می شوند. از این برنامه ها می توان به فیسبوک و واتس اپ اشاره کرد.

پس از انتخاب اپ، گوشی تان درباره نصب دومین نسخه واتس اپ از شما سوال می پرسد که باید آن را تایید و با چنین موضوعی موافقت کنید.

پس از نصب نسخه دوم، تنها کافیست به اپ دراور گوشی تان بروید تا دو آیکون واتس اپ را ببینید. همانطور که می توان حدس زد یکی از آیکون ها مربوط به نسخه اصلی واتس اپ می شود و دیگری هم برای نسخه ای است که قابلیت Dual Messenger روی گوشی تان نصب کرده است. نسخه دوم و غیر اصلی شامل یک زنجیر نارنجی رنگ روی آیکون خود می شود.

با چند قدم بالا و قابلیت پیش فرض سامسونگ می توانید دو واتس اپ روی گوشی های این برند نصب کنید. اگرچه با یک ویژگی بومی رو به رو هستیم، اما شاید بخواهید از اپ های شخص ثالث استفاده کنید.

در همین راستا می توانید به سراغ یکی از دو برنامه های Multi Parallel – Multiple Accounts & App Clone یا Parallel Space – Multiple accounts & Two face بروید. با این حال همچنان پیشنهاد می کنیم از همان قابلیت پیش فرض Dual Messenger بهره ببرید.

استفاده از واتس اپ بیزینس

یکی دیگر از راه های استفاده از دو حساب واتس اپ روی یک گوشی، رفتن به سراغ واتس اپ بیزینس است. هرچند این رویکرد بیشتر برای آیفون کارایی دارد، اما شاید بخواهید چنین روشی را روی گوشی سامسونگ هم امتحان کنید.

برای استفاده از واتس اپ بیزینس تنها کافیست آن را از طریق پلی استور دانلود کنید. در ادامه پس از پذیرش شرایط استفاده از این اپ، از شماره متفاوتی نسبت به شماره واتس اپ معمولی استفاده کنید. روند راه اندازی حساب را ادامه دهید و اگر می خواهید از آن استفاده شخصی داشته باشید، در دسته بندی کسب وکار، استفاده شخصی از حساب را مشخص کنید. در نهایت می توانید از واتس اپ اصلی و بیزینس روی گوشی سامسونگ بهره ببرید.

نصب دو واتس اپ روی گوشی برندهای دیگر

در حالت کلی روی تمام گوشی های اندرویدی و البته آیفون می توانید از واتس اپ بیزینس برای دسترسی به حساب دوم روی یک دستگاه استفاده کنید. همچنین دو برنامه ای که بالاتر معرفی کردیم هم می توانند چنین قابلیتی را در اختیارتان قرار دهند.

اما اکثر برندهای اندرویدی از قابلیت بومی مشابه Dual Messnger سامسونگ بهره می برند که امکان استفاده از دو حساب بدون نیاز به نصب برنامه شخص ثالث یا حتی واتس اپ بیزینس را برای شما فراهم می کنند. در جدول زیر نام این قابلیت برای برندهای مختلف را می بینید:

برند گوشی هوشمند تنظیمات برای نصب دو نسخه واتساپ

سامسونگ Dual Messenger

شیائومی   Dual Apps

اوپو           Clone Apps

ویوو          App Clone

ایسوس     Twin Apps

هواوی      App Twin

آنر            App Twin

سوالات متداول درباره نصب دو واتس اپ روی گوشی سامسونگ

امکان نصب دو واتس اپ روی یک گوشی سامسونگ وجود دارد؟

بله امکان چنین کاری وجود دارد. برای این کار یا باید از قابلیت Dual Messenger استفاده کنید یا اینکه به سراغ برنامه های شخص ثالث یا واتس اپ بیزینس بروید.

چگونه با Dual Messenger دو حساب واتس اپ روی گوشی سامسونگ داشته باشیم؟

به تنظیمات و سپس بخش Advanced Features بروید. در اینجا گزینه Dual Messenger را انتخاب کنید و در لیست برنامه های موجود، روی واتس اپ ضربه بزنید. به همین راحتی نسخه دوم واتس اپ روی گوشی تان نصب می شود و می توانید با شماره دوم خود از آن استفاده کنید.

از چه برنامه های شخص ثالثی می توان برای نصب دو واتس اپ روی موبایل سامسونگ استفاده کرد؟

اگرچه قابلیت Dual Messenger بهترین روش برای نصب دو واتس اپ روی یک موبایل سامسونگ است، اما می توانید از اپ های شخص ثالث مانند Multi Parallel – Multiple Accounts & App Clone و Parallel Space – Multiple accounts & Two fac هم استفاده کنید.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *