آموزش ایجاد میانبر از مخاطبین واتساپ در صفحه ی اصلی گوشی

ایجاد میان بر از مخاطبان واتساپ در صفحه ی اصلی گوشی به شما در دسترسی آسان تر به صفحه ی چت افرادی که بیشترین تعامل را با آن ها دارید، کمک می کند.

معمولاً در میان تمام چت هایمان، چت های مهم تر یا مخاطبانی وجود دارند که بیشتر با آنان در ارتباط هستیم. فرض کنید در روز به یک مخاطب واتساپ بیشتر از باقی مخاطبان پیام می دهید. در این صورت، ایده خوبی است که میان بری از همان مخاطب روی صفحه ی اصلی ایجاد کنید تا با لمس آن، مستقیماً وارد صفحه ی چت با فرد مدنظر شوید. در این مطلب، به شما آموزش خواهیم داد که چگونه در اندروید و آیفون از مخاطبان واتساپ روی صفحه ی اصلی میان بر ایجاد کنید.

ایجاد میان بر از مخاطبان واتساپ در اندروید

به منظور ایجاد میان بر برای یک مخاطب واتساپ در اندروید، دو روش وجود دارد: یکی ازطریق اپ واتساپ و دیگری ازطریق ویجت واتساپ.

ایجاد میان بر از مخاطبان واتساپ ازطریق اپ

۱. وارد واتساپ شوید. چت مدنظر را لمس و مکث کنید تا انتخاب شود.

۲. آیکون سه نقطه واقع در گوشه ی بالایی سمت راست را لمس کنید.

۳. از منو ظاهرشده روی گزینه ی Add chat shortcut ضربه بزنید.

درادامه، پیامی ظاهر می شود که از شما می خواهد برای افزودن مخاطب روی صفحه ی اصلی، دکمه ی Add را انتخاب کنید یا آیکون موجود در پیام را لمس و مکث کنید و سپس، آن را به دلخواهتان از صفحه نمایش بکشید.

همچنین، به جای مرحله بالا می توانید پس از ورود به واتساپ، وارد چت مخاطب مدنظر شوید. روی آیکون سه نقطه واقع در گوشه ی بالایی سمت راست ضربه بزنید. سپس، گزینه ی More را انتخاب و در ادامه، گزینه ی Add Shortcut را لمس کنید.

پس ازآن، پیامی ظاهر می شود که از شما می خواهد برای افزودن مخاطب روی صفحه ی اصلی، دکمه ی Add را انتخاب کنید یا آیکون موجود در پیام را لمس و مکث کنید و درادامه، آن را به نقطه ی دلخواهتان از صفحه نمایش بکشید.

به همین سادگی میان بر مخاطب واتساپ روی صفحه ی اصلی ایجاد می شود. از این پس برای ورود به صفحه ی چت این مخاطب، کافی است که میان بر واتساپ روی صفحه ی اصلی را لمس کنید. برای افزودن مخاطبان بیشتر، مراحل بالا را تکرار کنید.

ایجاد میان بر از مخاطبان واتساپ ازطریق منوی ویجت ها

برای ورود به منو ویجت ها، نقطه ای در صفحه ی اصلی گوشی را لمس و کمی مکث کنید. در میان گزینه های ظاهرشده، آیکون Widgets را لمس کنید. در منو ویجت ها، به دنبال ویجت واتساپ بگردید یا به سادگی آن را در نوار جستجوی واقع در بالای صفحه جستجو کنید. پس از پیداشدن ویجت، روی آن ضربه بزنید تا تمام ویجت های مربوط به واتساپ نمایش داده شود.

از میان ویجت ها، ویجت 1*1 ویجتی است که میان بری از مخاطب مدنظر روی صفحه ایجاد می کند. برای افزودن آن روی صفحه ی اصلی، دکمه ی Add را انتخاب کنید یا آیکون را لمس و مکث کنید. سپس، آن را به نقطه ی دلخواهتان از صفحه نمایش بکشید.

پس از این کار، بلافاصله به صفحه ی مخاطبان واتساپ وارد می شوید. در این صفحه، مخاطب مدنظرتان را انتخاب کنید تا کار ایجاد میان روی صفحه به اتمام برسد. برای افزودن مخاطبان بیشتر به صفحه ی اصلی، مراحل بالا را تکرار کنید.

ایجاد میان بر از مخاطبان واتساپ در آیفون

ایجاد میان بر از مخاطبان واتساپ در آیفون به سادگی اندروید نیست. در اصل، راه مستقیمی وجود ندارد که بتوانید به کمک واتساپ روی صفحه ی اصلی میان بری از مخاطبان آن ایجاد کنید. برای ایجاد میان بر از مخاطبان واتساپ در آیفون، باید از اپ Shortcuts کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که همچنان امکان ورود به صفحه ی چت واتساپ ازطریق میان بر وجود ندارد؛ بلکه شما فقط می توانید میان بری از یک مخاطب واتساپ برای عملی مثل ارسال پیام یا تماس با واتساپ در صفحه ایجاد کنید.

برای این کار، وارد اپ Shortcuts شوید. از گوشه ی بالایی سمت راست روی آیکون + و سپس روی دکمه ی Add Action ضربه بزنید.

در صفحه ای که ظاهر می شود، به تب Apps بروید. whatsapp را جستجو کنید و روی آن ضربه بزنید. در این صفحه، تعدادی از اکشن های قابل انجام در واتساپ برایتان نمایش داده خواهد شد. برای مثال با انتخاب Send Message، شما می توانید پیامتان را ازطریق میان بر واتساپی که روی هوم ایجاد می شود، برای مخاطب مشخص شده بفرستید. همچنین، برای تماس می توانید Call را انتخاب کنید.

برای ایجاد میان بر پیام، روی آیکون + کنار Send Message ضربه بزنید. در کادر اکشنی که انتخاب شده است، روی Recipents ضربه بزنید تا مخاطب دلخواه  را انتخاب کنید. پس از انتخاب مخاطب، روی Done ضربه بزنید.

درنهایت، می توانید برای این میان بر یک نام و تصویر آیکون انتخاب کنید. برای تغییر نام، کادر کنار آیکون را لمس و نام را وارد کنید. برای تغییر آیکون نیز آن را لمس و بنابر سلیقه خود یک آیکون انتخاب کنید.

پس از اتمام کار، برای افزودن میان بر به صفحه روی آیکون آبی رنگ تنظیمات واقع در بالای صفحه ضربه بزنید و Add to Home Screen را انتخاب کنید. پس از ظاهرشدن پیش نمایشی از میان بر، برای تأیید روی Add ضربه بزنید.

اکنون میان بر به صفحه ی اصلی آیفون اضافه خواهد شد. برای ارسال پیام، کافی است که آن را لمس کنید تا پس از تایپ کردن پیام و انتخاب دکمه ی Done و سپس Send، پیام برای مخاطب مشخص شده ارسال شود. برای ایجاد میان بر تماس واتساپ نیز، باید مراحل بالا را تکرار کنید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *