آموزش اضافه کردن GIF به استوری‌های اینستاگرام و ساخت گیف سفارشی

تصاویر متحرک GIF از محبوبیت بسیار بالایی در میان کاربران برخوردار هستند و از آن ها در پلتفرم های مختلفی مانند شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان استفاده می شود. خوشبختانه گذاشتن گیف در استوری های اینستاگرام هم امکان پذیر است و به کمک آن ها می توان استوری های جذاب تری را خلق کرد. همچنین علاقه مندان می توانند علاوه بر گیف های پیش فرض، از فایل های سفارشی هم در اینستاگرام استفاده نمایند.

گذاشتن GIF در استوری های اینستاگرام

اینستاگرام و بسیاری دیگر از شبکه های اجتماعی از سرویس GIPHY برای نمایش و افزودن فایل های گیف استفاده می کنند. احتمالا در گذشته نام این سرویس را شنیده باشید و از اپلیکیشن اختصاصی یا وب سایت آن هم استفاده کرده باشید. جهت گذاشتن گیف در استوری اینستاگرام به کمک سرویس مذکور تنها کافی است تا مراحل زیر را طی کنید:

۱. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام در آیفون یا اندروید خود شوید.

۲. روی آیکن «+» آبی رنگ در کنار تصویر پروفایل خود در گوشه بالایی صفحه بزنید تا به ویرایشگر استوری منتقل شوید. همچنین با سوایپ به راست هم می توانید به صفحه ساخت استوری جدید دست پیدا کنید.

۳. پس از انتخاب تصویر مورد نظر جهت قرار دادن در استوری، می توانید سایر المان های گرافیکی را به آن اضافه کنید.

۴. روی آیکن استیکرها در نوار بالایی صفحه بزنید.

۵. اکنون از میان گزینه های نمایش داده شده، آیکن GIF را لمس کنید. همچنین می توانید به صورت مستقیم روی نوار جستجو بزنید و عبارت دلخواه خود را در پایگاه داده سرویس GIPHY جستجو نمایید.

۶. با رفتن به صفحه اختصاصی گیف ها، می توانید با جستجوی کلیدواژه ها، تصاویر متحرک دلخواه خود را پیدا کنید. برای افزودن یک گیف به استوری تنها باید آن را لمس کنید تا به مرکز صفحه اضافه شود. سرویس GIPHY مجموعه ای عظیم از فایل های گیف را درون خود جای داده است و می توانید از هر موضوع، تصاویر متعددی را در اختیار داشته باشید.

۷. با نگه داشتن و حرکت دادن گیف می توانید موقعیت آن را در استوری تنظیم نمایید. همچنین با زوم کردن روی گیف ها می توانید اندازه آن ها را تغییر دهید.

۸. پس از اتمام فرایند گذاشتن گیف در استوری اینستاگرام می توانید روی آیکن Your Story در نوار پایینی صفحه بزنید تا استوری مورد نظر به اشتراک گذاشته شود.

ساخت گیف سفارشی برای استوری اینستاگرام

ساخت گیف سفارشی جهت قرار دادن در استوری های اینستاگرام می تواند روشی جذاب و کاربردی برای تمایز استوری ها باشد و به کسب و کارها کمک کند تا توجه مخاطبین را به سوی خود جلب کنند. جهت انجام این کار، ابتدا باید در وب سایت GIPHY یک حساب کاربری ایجاد کنید. سپس می توانید فایل های گیف خود را در پایگاه داده سرویس مذکور آپلود کنید و از قسمت جستجوی اینستاگرام، آن ها را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که تنها گیف های ساخته شده توسط اکانت های تایید شده در اینستاگرام نمایش داده می شود.

اگر صاحب برندی شناخته شده باشید، می توانید از حساب کاربری GIPHY استفاده کنید که همراه با امکاناتی مثل نمایش آمار استفاده از گیف ها ارائه می شود. چنین قابلیت هایی می تواند اطلاعات مفیدی را برای تیم شبکه اجتماعی کسب و کارها فراهم سازد. فایل های آپلود شده باید از شرایط خاصی بهره مند باشند تا بتوان از آن ها در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی استفاده نمود که در پایین به برخی از آن ها اشاره شده است.

  • تصاویر باید طبق قوانین سرویس GIPHY باشند.
  • حداقل یکی از المان های موجود در تصویر باید متحرک باشد.
  • فایل ها نباید پس زمینه داشته باشند و حداقل ۲۰ درصد از فریم آن ها شفاف باشد.
  • فایل های تکراری را نمی توان دوباره آپلود کرد.
  • نمی توان گیف ها را از طرف سایر برندها یا اشخاص آپلود نمود.
  • نباید از تگ های نامرتبط در گیف ها استفاده کرد.

پس از تایید شدن گیف ها از سوی سرویس GIPHY می توانید آن ها را در استوری های اینستاگرام خود استفاده نمایید. همچنین هر گیف باید حداقل از ۵ برچسب برای مشخص نمودن دسته بندی خود استفاده نماید. برچسب ها باید به هم مرتبط باشند و می توان از نام صفحه یا برند برای تعریف آن ها بهره گرفت.

اگر نمی دانید فرایند ساخت تصاویر متحرک گیف را از کجا شروع کنید، می توانید از آموزش ساخت گیف با کامپیوتر، آموزش ساخت گیف در گوشی های اندرویدی یا اپلیکیشن های اختصاصی مثل Easy GIF استفاده نمایید.

سوالات متداول درباره گذاشتن گیف در استوری اینستاگرام

چرا گیف های سرویس GIPHY در اینستاگرام نمایش داده نمی شود؟

دسترسی به سرویس GIPHY و فایل های موجود در آن به صورت مستقیم امکان پذیر نیست و در ابتدا باید از ابزارهای تغییر آی پی استفاده نمایید.

گذاشتن گیف در استوری اینستاگرام چگونه است؟

برای قرار دادن گیف در استوری های اینستاگرام تنها کافی است به صفحه ساخت استوری ها بروید و گزینه GIF را انتخاب نمایید. در ادامه کلیدواژه مورد نظر را برای یافتن تصاویر دلخواه جستجو نمایید.

آیا گذاشتن گیف سفارشی در استوری اینستاگرام ممکن است؟

بله؛ با ساخت حساب کاربری در وب سایت GIPHY و آپلود فایل های خود روی این سرویس می توانید از آن ها در استوری های اینستاگرام استفاده کنید. توجه داشته باشید که تنها اکانت های تایید شده می توانند فایل آپلود کنند و گیف ها در ابتدا باید به تایید سایت برسد.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + هفت =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *