حمل و نقل عمومی بارسلونا برای نابینایان مناسب سازی می شود

حمل و نقل عمومی بارسلونا موسوم به TMB، در تلاش برای ایجاد استقلال عملکرد بیشتر برای مسافران نابینا و کم بینای خود، سیستم هدایت مخصوصی راه اندازی کرده است.

به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، آخرین اقدام این سازمان برای مسافران نابینا و کم بینا شامل قرار دادن برچسب های برجسته با علائم بریل است که اطلاعات مفیدی را برای کاربران نشان می دهد.

این برچسب های مقاوم در برابر سایش به عنوان یک طرح آزمایشی روی نرده های منتهی به لابی و سکوهای ایستگاه های مترو قرار می گیرد تا اثربخشی آنها بررسی شود.

علاوه بر این، علامت های جدید در بعضی ایستگاه های اتوبوس با فرمت های مختلف قرار می گیرد. علامت های بریل شامل کد ایستگاه ها، نام توقف گاه ها و مقصد است.

مسافران بارسلونا که دارای اختلالات بینایی هستند می توانند علاوه بر علائم جدید، از چندین ابزار در شبکه TMB مانند مسیرهای لمسی، تگ های هوشمند، بلندگوها در ایستگاه ها و قطارها، خط بریل و خطوط برجسته روی دکمه های آسانسورها و دستگاه های فروش خودکار با سیستم هدایت صوتی و علائم قابل اسکن بهره ببرند.

با این حال، مقامات قصد دارند اقدامات بیشتری را به منظور گسترش شمول کاربران کم بینا انجام دهند تا بتوانند در هنگام استفاده از تسهیلات حمل و نقل عمومی در پایتخت کاتالونیا به استقلال کامل دست یابند.

برنامه ریزان این طرح، نظر انجمن های افراد کم بینا را به منظور به حداکثر رساندن سودمندی و ویژگی های برچسب ها جویا شده اند. برای اطمینان از این که علامت ها در برابر تمیزکاری و سایش مقاوم باشد، در ساخت آن از مواد وینیلی (Vinyl) استفاده شده است.

منبع: ایمنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *