هواوی با فناوری جدید خود به استقلال نابینایان کمک می کند

پتنت جدیدی نشان می دهد که هواوی در حال توسعه یک ابزار پوشیدنی است که به نابینایان کمک می کند تا در زندگی روزمره خود، راحت تر حرکت کنند.

از زمانی که شرکت هواوی توسط تحریم های ایالات متحده آمریکا محدود شد، کاتالوگ محصولات خود را از گوشی های هوشمند به سمت تجارت اینترنت اشیا (IoT) تنوع داد.

به گزارش گیزموچینا، این شرکت به کسب و کار های دیگری مانند تلویزیون های هوشمند، ساعت های هوشمند و حتی خودرو های الکتریکی هوشمند نیز راه یافته است. حتی ممکن است هواوی در حال برنامه ریزی برای عرضه دستگاه هایی در دسته بندی محصولات جدید، مانند دستگاه کمک پزشکی خود باشد.

اخیراً یک پایگاه داده ثبت اختراع، نشان داد که این شرکت در حال کار بر روی ابزار های پوشیدنی است که به نابینایان کمک می کند تا در زندگی روزمره خود حرکت کنند.

این خبر از سوی پایگاه ملی ثبت اختراع چین (QCC.com) منتشر شده است. ثبت اختراع شرکت Huawei Technologies Company Limited با نام “فناوری پوشیدنی ناوبری نابینایان” تأیید شد و پتنت عمومی آن با شماره شناسه CN۱۱۴۰۰۲۶۸۴A در تاریخ ۱ فوریه ۲۰۲۲ منتشر شد.

این پتنت نشان می دهد که این فناوری یک جفت پوشیدنی است که نابینایان می توانند با آن محیط اطراف خود را بشناسند و در اطراف خود حرکت کنند. این فناوری مجهز به حسگر های اولتراسونیک خواهد بود.

سنسور ها سیگنال های اولتراسونیک را در همه جهات منتشر می کنند و سیگنال ها به دستگاه منعکس می شوند، سپس دستگاه سیگنال را تفسیر کرده و محیط اطراف را ترسیم می کند. همه این داده ها به صورت بسیار مختصر و مستقل به کاربر منتقل می شوند و راحتی را برای کاربر نابینا فراهم می کند.

هیچ اطلاعاتی در مورد این پوشیدنی ارائه نشده است که ساعت هوشمند، عینک هوشمند یا گوشی بی سیم است. با این حال، با توجه به اینکه این فناوری برای افراد نابینا طراحی شده است، به احتمال زیاد دستگاهی مجهز به بلندگو مانند هدفون بی سیم یا چنین چیزی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × چهار =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *