آموزش تماس با شماره های ناشناس در واتسپ بدون نیاز به ذخیره در فهرست مخاطبان

واتسپ با بیش از دو میلیارد کاربر ماهیانه در سراسر جهان، محبوب ترین پیام رسان در میان مردم است. بنابراین، هیچ جای تعجب نیست که فردی ناشناس به شما پیام داده باشد یا بخواهید برای یک شماره تلفنی که در فهرست مخاطبین شما ذخیره نشده؛ پیامی بفرستید.

واتسپ محبوب ترین پیام رسان جهان است ولی متأسفانه کامل ترین پیام رسان جهان نیست و چند ویژگی بزرگ و اساسی ندارد؛ از جمله اینکه امکان ارسال پیام برای یک شماره تلفن، بدون افزودن آن به دفترچه مخاطبین، وجود ندارد.

هر چند وقت یک بار نیاز دارید یک پیام برای شماره موبایل شخصی یا تجاری بفرستید و یا حتی یک تماس کاری بگیرید ولی نمی خواهید با اضافه کردن این شماره تلفن ها به مخاطبین گوشی، دفترچه تلفن خود را بیش از اندازه شلوغ و به هم ریخته کنید.

چند ترفند برای ارسال پیام و گرفتن تماس ویدئویی و صوتی با یک شماره تلفن موبایل در واتسپ، بدون نیاز به ذخیره کردن آن در مخاطبین وجود دارد:

نخستین پیشنهاد این است که می توانید با لینک های کوتاه واتسپ، یک چت را در مرورگر وب آغاز کنید. در نگاه نخست، شاید این طور به نظر برسد که هیچ راهی برای ارسال پیام در واتسپ به یک شماره تلفن خاص، بدون ذخیره در دفترچه مخاطبین نیست.

اما واتسپ دارای قابلیت هایی است که احتمالا برای یکپارچه سازی در وب سایت ها و اپلیکیشن ها طراحی شده است. یکی از این ویژگی ها، استفاده از لینک های میانبر wa.me برای شروع یک چت با هر شماره تلفن یا حساب کاربری فعال در واتسپ است.

برای استفاده از این ویژگی، کافی است به مرورگر وب خود بروید و آدرس https://wa.me/phonenumber را در نوار آدرس تایپ کنید. فیلد phone number شامل شماره تلفن مورد نظر اما با پیش کدهای کشور و منطقه است؛ بدون اینکه هیچ چیزی شبیه به + و – و ۰۰ استفاده کنید. برای مثال، اگر در کشور هند هستید؛ یک لینک کوتاه چت واتسپ می شود: https://wa.me/919911223344.

وقتی روی کلید اینتر ضربه می زنید؛ واتسپ شما را به یک وب سایت با کلید سبز رنگ، درست مثل کلید تماس یا Call در گوشی هدایت می کند. با زدن روی این کلید می توانید چت خود را شروع کنید.

اگر روش بالا به طرز بیهوده ای پیچیده به نظر می رسد؛ تعدادی اپلیکیشن وجود دارد که همان کار را انجام می دهد و به شما اجازه می دهند یک چت واتسپ را بدون ذخیره کردن شماره تلفن در دفترچه مخاطبین، سریع تر و آسان تر شروع کنید.

یکی از این اپ ها WhatsDirect است. کافی است شماره تلفن و پیام چت را وارد این برنامه کنید و روی کلید ارسال ضربه بزنید تا وارد برنامه اصلی واتسپ شوید. این برنامه نیازی به هیچ مجوزی ندارد اما همراه با تبلیغات است. یک اپ جایگزین هم Click است که همان عملکرد را دارد ولی از تبلیغات خبری نیست.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *