آموزش قفل کردن اپ ها روی صفحه در اندروید

ویژگی App Pinning با پین کردن یک برنامه روی صفحه اندروید، شما را در آن اپ نگه می‎ دارد و با استفاده از رمز عبور از خروج ناخواسته از برنامه جلوگیری می کند.

اگر در حال کار کردن با برنامه خاصی در گوشی اندرویدی تان هستید و سپس بنابر هر دلیلی مجبور به کنار گذاشتن گوشی می شوید، ممکن است پس از بازگشت به گوشی به اشتباه از آن اپ خارج شوید. خارج شدن اشتباهی از برخی اپ ها ممکن است برای شما دردسرساز باشد، مخصوصا اگر پیش از خروج از آن دکمه ی ذخیره را نزده باشید. ویژگی App Pinning در اندروید می تواند با جلوگیری از خروج از یک برنامه به شما در نگه داشتن آن روی صفحه کمک کند.

در این مقاله نحوه قفل کردن برنامه در اندروید آموزش داده شده است. با پین کردن یک برنامه، آن را روی صفحه قفل می کنی؛ بنابراین اگر کسی گوشی شما را بردارد، تنها در صورتی می تواند برنامه قفل شده شما را ببندد که رمز عبور را بداند. این یک ترفند کوچک است که همه کاربران اندروید باید از آن آگاه باشند. توجه داشته باشید که این گزینه با گزینه Lock که اپ را در صفحه ی اپ های اخیر قفل می کند، متفاوت است.

پین کردن یک برنامه روی صفحه اندروید

قابلیت پین کردن برنامه ممکن است به طور پیش فرض در دستگاه شما فعال باشد. برای اطلاع از این موضوع با پایین کشیدن صفحه گوشی اندروید خود و ضربه زدن روی آیکون چرخ دنده وارد منوی تنظیمات شوید.

اکنون وارد قسمت Security شوید. در گوشی های سامسونگ این قسمت با نام Biometrics and Security مشخص شده است.

به پایین صفحه بیایید تا قابلیت App Pinning که در گوشی های سامسونگ با نام Pin Windows شناخته می شود را پیدا کنید. ممکن است برای پیدا کردن این قابلیت ابتدا نیاز باشد که به بخش Advanced یا Other Security Settings وارد شوید.

اگر این گزینه از قبل فعال نبود، آن را روشن کنید.

یک پنجره پاپ آپ حاوی اطلاعاتی درمورد نحوه استفاده از این قابلیت بالا خواهد آمد. برای تأیید روی OK کلیک کنید.

در آخر می توانید برای اجازه ی خروج از اپ آن را به یک رمز عبور یا الگو مجهز کنید. برای این کار گزینه Ask for unlock pattern before unpinning را فعال کنید.

نحوه استفاده از App Pinning در اندروید

اکنون که این ویژگی را فعال کرده ایم، وقت آن است که از آن استفاده کنیم. ابتدا با کشیدن انگشت از پایین صفحه به بالا و مکث یک ثانیه ای یا اگر دکمه های پیمایش روی صفحه فعال هستند، با ضربه زدن روی دکمه Recents (برنامه های اخیر)، صفحه Recents که برنامه های اخیرا بازشده در آن نشان داده می شوند را باز کنید.

در مرحله بعد، در میان برنامه های اخیراً بازشده  حرکت کرده و برنامه ای که می خواهید پین شود را پیدا کنید. روی آیکون بالای پیش نمایش برنامه ضربه بزنید.

گزینه Pin یا Pin This App را انتخاب کنید.

یک پیام حاوی نحوه خروج از حالت پین روی صفحه نشان داده خواهد شد. برای رد کردن پیام روی Got It یا OK کلیک کنید. اکنون برنامه روی صفحه قفل می شود و تا زمانی که از آن خارج نشوید، امکان دسترسی به سایر برنامه ها را نخواهید داشت.

اکنون برای خروج از حالت پین صفحه را از پایین بالا کشیده و کمی مکث کنید. اگر نوار پیمایش روی صفحه فعال است باید دکمه های Recent و بازگشت را هم زمان لمس کنید.

با این کار پین برنامه برداشته خواهد شد. اگر گزینه قفل با الگو را فعال کرده باشید، پیش از خروج برنامه از حالت پین، صفحه ورود الگو نمایش داده می شود. الگو را وارد کنید تا از برنامه خارج شوید.

به همین سادگی می توانید از خروج از یک برنامه ممانعت کنید یا از کنجکاوی افرادی که دوست دارند در گوشی تان سرک بکشند، جلوگیری کنید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + چهارده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *