معرفی بازی Cyclepath برای نابینایان

نویسنده: علیرضا نصرتی، گیمر نابینا

این بار در آموزش صوتی که علیرضا برای مخاطبان مانا آماده کرده یک بازی در ژانر رانندگی مد نظر قرار گرفته است. او این ماه به سراغ یک بازی هیجان انگیز به نام «سایکِلپَث» رفته است. در این بازی که برای ویندوز، مَک و لینوکس طراحی شده یک موتور سیکلت در اختیار بازیکن قرار می گیرد و او باید آن را از مسیر ها و موانع گوناگون عبور دهد و ضمن جمع آوری سکه هایی که سر راهش قرار می گیرد، سعی کند از تصادف موتور با سایر خودرو ها هم جلوگیری کند. در این بازی همچنین تعدادی رمپ هم در نظر گرفته شده که موتور با استفاده از آنها امتیازات مضاعفی دریافت خواهد کرد.

یکی از ویژگی های سایکلپث این است که دست کاربر را در انتخاب مسیر و موتور باز می گذارد. شما می توانید موتور سواری را در پنج مسیر متفاوت اعم از جاده، جنگل، خیابان های داخل شهر و … انجام دهید و موتور دلخواهتان را هم از میان ۱۳ موتور موجود در بازی انتخاب کنید. کیفیت جلوه های صوتی و نوع ضبط صدا های برنامه هم از دیگر فاکتور هایی است که طراحان سایکلپث به آن می نازند. در این بازی از فناوری صدای دو طرفه استفاده شده که پیشتر احتمالاً نمونه آن را در بازی پاپاسَنگِر شنیده اید.

برای اجرای این بازی فقط یک دکمه اِنتِر کفایت می کند. بازی قابل حمل است و نیازی به نصب ندارد. می توانید از جهت نما ها برای حرکت استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که صفحه خوان جاوز آنطور که باید از این برنامه پشتیبانی نمی کند؛ پس، چنانچه کاربر جاوز هستید آن را پیش از بازی غیر فعال کنید یا اِن وی دی ای را به جایش استفاده کنید. همچنین بهتر است پیش از انجام بازی بر این نکته هم واقف باشید که در این بازی امکانات زیادی هم تعبیه شده که همان اول کار در دسترستان نخواهد بود و باید آنها را با سکه ها و امتیازاتی که جمع آوری می کنید خریداری یا آزاد کنید. اولین فرصت خرید برای شما زمانی فراهم خواهد شد که موتور سیکلت را از کنار ۲۵ خودرو به سلامت عبور دهید.

مثل همیشه علیرضا به خوبی مراحل بازی و نحوه انجام آن را تشریح کرده است. هدفون ها را روی گوش بگذارید و آموزش صوتی را از انتهای همین نوشته بارگیری و گوش کنید تا بیشتر و دقیق تر با این بازی آشنا شوید.

دانلود پادکست بازیباز.

دانلود نسخه ی صوتی نوشته.

منبع: ماهنامه ی مانا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + هفده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *