آموزش آشپزی به نابینایان در فضای مجازی توسط پیال کاپور آشپز نابینای هندی

پیال کاپور، ۵۲ ساله، اهل حیدر آباد هند است. او به آشپزی علاقه داشته است، اما به خاطر سکته مغزی در سن ۲۲ سالگی از دست دادن بینایی برایش دشوار بود. با این وجود او علاقه خود را به آشپزی حفظ کرده و آموزش آشپزی به نابینایان را آغاز کرد.

در حوالی قرنطینه کرونایی او از مهارت خود برای آموزش آشپزی به کم بینایان، کلیپ هایی را در یوتیوب به اشتراک گذاشت. اخیرا پیال جایزه خود را از مرکز ملی اشتغال افراد معلول دریافت کرده و در مورد توسعه کانال آشپزی خود صحبت کرده است. علاقه پیال به آشپزی در طی یک دوره آموزشی در هتلی آغاز شد و او از پخت غذا ها با استاندارد های دقیق لذت می برد.

زمانی که همه گیری کرونا در جهان اتفاق افتاد او هم مجبور به قرنطینه شد و تصمیم گرفت با آموزش مجازی دستور تهیه غذاها را با ضبط صوتی و تشکیل پادکست در یوتیوب به اشتراک بگذارد. او در مورد تجربه خود گفت:” من یادداشت های صوتی خود را جمعاوری کردم و در گروه های واتساپ به اشتراک گذاشتم که مورد استقبال زیادی قرار گرفت و من را تشویق به اشتراک آن ها در یوتیوب کردند.

همچنین پیال افزود :”واکنش های کاربران عالی بود و بسیاری از سرآشپز ها با ایده اشتراک دستور پخت به صورت پادکست فایل صوتی موافق بودند”. نه تنها نابینایان بلکه زنان و مردان شاغل یا مشغول به تحصیل که از خانواده های خود دور هستند از این مطالب پیال بهره می بردند. او تاکید می کند که مراحل سختی از نا امیدی را پشت سر گذاشته و به یاری خدا کمک های خانواده و دوستانش و همچنین اراده قوی خود هرگز تسلیم نشده است. به گزارش ایندین اکسپرس،  پیال تاکید کرده است که برای یاری به همه کسانی که در زمینه آشپزی نیاز به کمک دارند به تلاش های بی وقفه خود ادامه خواهد داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + دوازده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *