آموزش رمزگذاری روی فایل پشتیبان واتساپ

واتساپ سر انجام قابلیت رمزگذاری سرتاسر را به فایل پشتیبان اضافه کرد و حالا در نسخه ی بتای اندروید کاربران می توانند از این ویژگی استفاده کنند.

بعد از سال ها انتقاد به واتساپ برای پشتیبانی نکردن از رمزگذاری سرتاسر در فایل پشتیبان واتساپ، این شبکه اجتماعی بالاخره این ویژگی را به نسخه ی بتا اضافه کرد. واتساپ می گوید قابلیت رمزگذاری سرتاسر به صورت پیش فرض روی فایل پشتیبان در گوگل درایو فعال نمی شود و باید قبل از آپلود فایل، آن را رمزگذاری کرد. کاربران باید هنگام تهیه فایل پشتیبان، رمزی امن انتخاب و آن را در جایی امن ذخیره کنند. به گفته ی واتساپ، در صورت گم شدن این رمز عبور، هیچ راهی برای بازیابی وجود نخواهد داشت. اگر نیاز به امنیت بیشتری برای فایل پشتیبان واتساپ خود دارید، می توانید به جای ایجاد رمز معمولی، از رمزگذاری ۶۴ رقمی استفاده کنید که یک کلید رمز تصادفی ایجاد می کند. فراموش نکنید که از کلید ایجادشده پشتیبان تهیه کنید؛ چون در صورت گم شدن این کلید، هیچ کسی نمی تواند در بازیابی آن به شما کمک کند.

برای فعال کردن رمزگذاری سرتاسر در بخش فایل پشتیبان واتساپ مراحل زیر را دنبال کنید:

  • واتساپ را باز کنید، سه نقطه ی بالا سمت راست را انتخاب کنید. به این مسیر بروید Settings > Chats > Chat backup
  • حالا در گزینه ی Encrypt your Backups را انتخاب کنید.
  • Continue را انتخاب کنید و گزینه ی Create Password را بزنید.
  • رمز مورد نظر را وارد و Next را انتخاب کنید.
  • توجه داشته باشید که به جای رمز می توانید از گزینه ی Use 64-digit Encryption key instead برای ساخت کلید رمزگذاری ۶۴ رقمی استفاده کنید.

ویژگی رمزگذاری سرتاسر در فایل پشتیبان واتساپ فعلاً در نسخه ی بتا اندروید (2.21.15.5) فعال شده است؛ اما انتظار می رود در ماه های آینده برای تمامی کاربران در دسترس قرار بگیرد. متأسفانه واتساپ تا این لحظه هیچ حرفی در مورد اضافه کردن این ویژگی به نسخه ی iOS به میان نیاورده است.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *