معاون توانبخشی بهزیستی کشور: نگران نباشید، شهریه دانشگاه آزاد پرداخت می شود

معاون توانبخشی بهزیستی کل کشور با اشاره به موضوع اتمام تاریخ تفاهم نامه بهزیستی بیان کرد:دانشجویان نگران نباشند حتی اگر این تفاهم نامه تمدید هم نشود شهریه افراد از سوی بهزیستی پرداخت خواهد شد.
روز گذشته خبری در گفتگو با دبیر ستاد امور دانشجویان بهزیستی در روزنامه ایران سپید به چاپ رسید، مبنی بر اینکه تاریخ اعتبار تفاهم نامه دانشجویان در دانشگاه آزاد به پایان رسیده است و احتمال اینکه این تفاهم نامه تمدید نشود وجود دارد.
این خبر، موج از نگرانی را میان دانشجویان مددجو به ویژه دانشجویان دارای معلولیت که تازه وارد دانشگاه شدند یا وسط راه هستند را به وجود آورد.
چرا که هزینه های دانشگاه آزاد بسیار سنگین است و اگر دانشجویان بخواهند خود پرداخت کرده و فیش های مالی را به بهزیستی ارائه دهند دوباره به مشکلات قبل از وجود تفاهم نامه برخواهند گشت. به همین جهت با انتشار این خبر از سوی روزنامه ایران سپید در خصوص اتمام تاریخ تفاهم نامه فی مابین سازمان بهزیستی و دانشگاه آزاد اسلامی بسیاری از  مددجویان دانشجو نگرانی هایی را به تحریریه این روزنامه منتقل کردند و خواستار پیگیری بیشتر و چاره جویی شدند. به همین جهت برای اطلاع دقیق تر از نحوه پرداخت شهریه ها در سال جاری با محمدنفریه، معاون توانبخشی بهزیستی کل کشور به گفتگو پرداختیم.
این مقام مسئول با اشاره به دوبرابر شدن بودجه بهزیستی در سال جاری بیان کرد:«دانشجویان نگران نباشند حتی اگر این تفاهم نامه تمدید هم نشود شهریه افراد از سوی بهزیستی پرداخت خواهد شد. وی افزود: با توجه به افزایش بودجه در سال ۹۸ و بودجه ای که به قانون حمایت از حقوق معلولان اختصاص پیدا کرده است، دانشجویان نگران شهریه هایشان نباشند چرا که این سازمان ردیف بودجه ای را برای این امر در نظر گرفته است که با تخصیص بودجه به سازمان بهزیستی مشکلی در پرداخت شهریه دانشجویان به ویژه دانشجویان دارای معلولیت وجود نخواهد داشت.
منبع: ایران سپید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 2 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *