یادداشت: بی اعتنایی صدا و سیما در قبال معلولین در مقابل دلسوزی برای معلولان فرانسوی

روز جمعه ۱۰ شهریور ۱۴۰۲ شبکه خبر رسانه ملی خبری درباره مشکل کمبود فضای آموزشی برای معلولان فرانسوی پخش کرد. خبر درباره زندگی یک معلول ذهنی به نام گابریل و مشکلات او و خانواده اش درباره کمبود فضاهای آموزشی ویژه معلولان در فرانسه بود.

در این خبر در واقع از کم توجهی دولت فرانسه به معلولان انتقاد شده بود. تا اینجای کار به نظر می رسد اقدام صداوسیما عملی انساندوستانه و ستودنی است، اما این خبر درحالی پخش شد که رسانه ملی مشکلات معلولان ایرانی و به ویژه مطالبه گری های آنها را که گاه حتی به صورت اعتراضات دسته جمعی به خیابان ها هم کشیده میشود منعکس نمی کند.

صداوسیما کاملاً عامدانه و آگاهانه به مسائل بسیار جدی معلولان مانند مسائل درمانی، آموزشی و معیشتی

آنها که روزگار معلولان ایرانی و خانواده هایشان را سیاه کرده بی توجهی می کند و به آنها نمی پردازد.

در چند ماه اخیر در سراسر ایران معلولان بارها به اجرا نشدن قانون حمایت از معلولان اعتراض کرده و و مقابل سازمانها و نهادهای دولتی تجمع و به مراجع قانونی مانند سازمان بازرسی کشور هم مراجعه کرده اند. صدا و سیما همه اینها را می داند، اما دریغ از تهیه یک گزارش خبری، آن وقت برای معلولان فرانسوی دلسوزی میکند و با هدف انتقاد از کشورهای غربی و شاید برای ساکت کردن و اقناع معلولان ایرانی، خبر مربوط به مشکل کمبود فضای آموزشی در فرانسه و مشکلات یک خانواده فرانسوی دارای فرزند معلول را پخش می کند.

اینجا باید از صداوسیما سوال کرد که چرا از امکانات خاص و حمایت های دولت فرانسه برای معلولان که همه کم وبیش از آنها اطلاع داریم خبر پخش نمی کند.

خوشا به حال معلولان فرانسوی که مشکلات و درددل هایشان حتی در ایران هم شنیده می شود، و بی نوا معلول ایرانی و خانواده و مادر او که حتی در سرزمین مادریشان رسانه ای ندارند که صدای مظلومیت آنها را به گوش مردم و مسئولان کشور برسانند.

منبع: انصاف نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + 19 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *