واتساپ امکان استفاده از یادداشت صوتی به عنوان وضعیت را فراهم کرد

پیام رسان واتساپ به کاربران خود اجازه می دهد یادداشت های صوتی را به عنوان به روزرسانی های وضعیت حساب خود آپلود کنند.

وضعیت واتساپ یکی از قابلیت های این پیام رسان است که سال ۲۰۱۷ و با الهام از بخش استوری های اسنپ چت معرفی شد. این ویژگی از زمان راه اندازی تاکنون به روزرسانی های مختلفی دریافت کرده است تا برای کاربران جذاب تر باشد. یکی از امکاناتی که اخیراً به این قابلیت اضافه شده، قراردادن یادداشت های صوتی به عنوان به روزرسانی وضعیت است.

واتساپ قابلیت وضعیت صوتی (Voice Status) را رونمایی کرد؛ ویژگی جذابی که به شما اجازه می دهد از پیام های صوتی با طول حداکثر ۳۰ ثانیه به عنوان به روزرسانی  وضعیت خود استفاده کنید. کاربران می توانند با ضربه زدن روی نماد میکروفون در صفحه ی وضعیت، یادداشت های صوتی مدنظر خود را در این بخش ضبط کنند.

به روزرسانی های وضعیت، قابلیت های شخصی سازی بیشتری در اختیار کاربران این پیام رسان قرار می دهد؛ زیرا همه مایل نیستند از متن یا گرافیک در این بخش استفاده کنند. واتساپ آزمایش این قابلیت را ماه گذشته در نسخه ی بتا اندروید و IOS خود آغاز کرده بود.

وضعیت صوتی چند ماه پس  از آن منتشر می شود که واتساپ متوجه افزایش درخور توجه استفاده از ویژگی های صوتی پلتفرم خود شد. این اپلیکیشن در ماه مارس اعلام کرد کاربرانش روزانه به طور متوسط ۷ میلیارد پیام صوتی ارسال می کنند.

اضافه شدن یادداشت های صوتی به وضعیت واتساپ یادآور برنامه ی کاپوچینو (Cappuccino) است؛ اپلیکیشنی که به کاربران اجازه می دهد استوری های کوتاه صوتی مدنظرشان را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

به گزارش تِک کرانچ، نسخه ی جدید واتساپ قابلیت مخاطب خصوصی (Private Audience) را نیز ارائه می دهد که می توان با استفاده از آن به سادگی گزینه ی حریم خصوصی برای هر وضعیت خود انتخاب کنید. بدین ترتیب، می توانید تعیین کنید چه  کسی امکان مشاهده ی وضعیت های شما را داشته باشد. برای استفاده از این ویژگی باید در صفحه ی وضعیت، روی دکمه ی انتخاب  مخاطب جدید ضربه بزنید و تنظیمات مدنظر خود را اعمال کنید. واتساپ می گوید این تنظیمات به عنوان حالت پیش فرض وضعیت های بعدی شما در نظر گرفته خواهد شد.

پیش از این کاربران باید تنظیمات حریم  خصوصی واتساپ را برای مشاهده ی وضعیت ها به طور دستی انتخاب می کردند. همچنین، این پیام رسان تعداد ایموجی های واکنش به پیام های وضعیت  دیگران را افزایش داده است و کاربران می توانند با کشیدن انگشت خود به سمت بالا و ضربه زدن روی یکی از ۸ ایموجی موجود، با سرعت بیشتر به به روزرسانی های وضعیت دوستان خود پاسخ دهند.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − چهارده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *