با قابلیت های جدید واتساپ آشنا شوید

مشخصه واتساپ با گذشت زمان رو به افزایش بوده و اکنون این پیام رسان از انتشار چندین ویژگی امنیتی جدید برای کاربران خبر داده است. این ویژگی ها شامل جلوگیری از اسکرین شات در پیام های یکباره و پنهان کردن وضعیت آنلاین شما از مخاطبین خاص است.

دسامبر گذشته، واتس اپ به طور پیش فرض شروع به پنهان کردن وضعیت آنلاین کاربران از افراد غریبه کرد. اگرچه این یک حرکت مثبت توسط WhatsApp بود، اما همه مخاطبین همچنان به وضعیت شما دسترسی داشتند: آنلاین یا غیر آنلاین.

اما اکنون این پیام رسان به شما این امکان را می دهد که وضعیت آنلاین خود را از مخاطبین خاص مخفی کنید یا به عبارت دیگر اکنون به a حالت پنهان شما دسترسی دارید

خروج بی سر و صدا از گروه، قابلیت جدید واتس اپ

واتس اپ همچنین قابلیت دیگری را برای شما فراهم کرده است که بی صدا از گروه خارج شوید. در حال حاضر در صورت خروج از گروه، تمامی کاربران گروه از چنین مشکلی مطلع می شوند که ممکن است منجر به پیگیری دلیل خروج از گروه شود.

به گفته واتس اپ، این ویژگی های امنیتی جدید از ماه جاری در دسترس کاربران قرار می گیرد و البته این پیام رسان در حال کار بر روی ویژگی دیگری نیز است: جلوگیری از گرفتن اسکرین شات از پیام های یکباره.

برخلاف پیام های قابل حذف، پیام های یک بار مصرف پس از مدت زمان معینی ناپدید نمی شوند و زمانی که گیرنده یک بار آن را ببیند، حذف می شوند. اما کاربر می تواند در همان بازدید از محتوای صفحه اسکرین شات بگیرد و واتس اپ می خواهد از چنین چیزی جلوگیری کند.

واتس اپ در حال حاضر روی قابلیتی کار می کند تا از گرفتن اسکرین شات از پیام های یکباره جلوگیری کند و می گوید به زودی آن را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

در کنار این ویژگی های امنیتی، واتس اپ اخیرا زمان حذف پیام ها را به بیش از دو روز افزایش داده است.

واتساپ می گوید کاربران این پیام رسان اکنون می توانند دو روز پس از ارسال پیام، آن را دوطرفه حذف کنند. البته نکته ی مهمی درباره ی این قابلیت وجود دارد.

واتساپ در بیانیه ای اعلام کرد که مدت زمان حذف دوطرفه ی پیام ها را افزایش داده و آن را از یک ساعت به «کمی بیش از دو روز» رسانده است. اگر می خواهید از قابلیت جدید استفاده کنید، وارد صفحه ی چتی شوید که در آن پیام ارسال کرده اید. روی پیام مدنظر ضربه بزنید و نگه دارید، در منوی بازشده روی Delete ضربه بزنید و در نهایت یکی از دو گزینه ی Delete for everyone یا Delete for me را انتخاب کنید.

قبل از پاک کردن دوطرفه ی پیام ها نکته ی مهمی را فراموش نکنید. براساس آنچه ورج می نویسد، برای بهره مندی از این قابلیت باید طرف مقابل شما نیز جدیدترین نسخه ی واتساپ را روی گوشی خود نصب کرده باشد. اگر شما از آخرین نسخه ی واتساپ استفاده کنید اما طرف مقابل نسخه ی قدیمی تری داشته باشد، پیام بعد از یک ساعت به صورت دوطرفه حذف نمی شود و شما هیچ نوتیفیکیشنی درباره ی حذف نشدن پیام دریافت نمی کنید.

تلگرام به عنوان یکی از اصلی ترین رقبای واتساپ از مدت ها پیش حذف دو طرفه ی پیام ها را امکان پذیر کرده است. تلگرام به شما امکان می دهد که پیام های طرف مقابل را نیز پاک کنید. آی مسیج اپل که در بین آمریکایی ها محبوبیت فراوانی دارد، درحال حاضر قابلیت پاک کردن پیام ها را ارائه نمی دهد. البته در نسخه ی جدید iOS که پاییز دردسترس قرار می گیرد این قابلیت ارائه می شود.

منبع: قطب آی تی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 3 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *