مروری بر قابلیت های جدید در آخرین به روزرسانی تلگرام

جدیدترین به روزرسانی تلگرام روی ایموجی های متحرک سفارشی تمرکز دارد و تغییراتی در نسخه ی iOS اعمال می کند. کاربران پریمیوم از این پس می توانند ارسال ویس مسیج یا ویدئو مسیج را محدود کنند.

تلگرام تابستان امسال از مرز ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه عبور و سرویس اشتراکی Telegram Premium را معرفی کرد. تلگرام پریمیوم به کاربران امکان می دهد با پرداخت مبلغ مشخصی در هر ماه، به قابلیت های بیشتر دسترسی پیدا کنند. تلگرام به هنگام معرفی سرویس پریمیوم گفته بود که در آینده یک سری قابلیت ها را صرفاً برای کاربران پریمیوم ارائه می دهد.

در همین راستا جدیدترین به روزرسانی تلگرام دردسترس قرار گرفته است. تلگرام در بیانیه ای می گوید پلتفرم ایموجی، ایموجی های متحرک در داخل پیام ها و کپشن ها، مجموعه های سفارشی ایموجی، ارسال سرویس تلگرام پریمیوم به عنوان هدیه و تنظیمات جدید بخش ویس مسیج از تغییراتی هستند که در به روزرسانی اعمال شده اند.

تلگرام می گوید یک پلتفرم باز مبتنی بر ایموجی راه اندازی کرده است تا به تمامی کاربران امکان دهد که مجموعه های سفارشی ایموجی ها را برای کاربران پریمیوم آپلود کنند. از این پس تلگرام افزون بر مجموعه استیکر (استیکرپک)، مجموعه ایموجی (ایموجی پک) هم دارد.

به گفته ی تلگرام، ایموجی های متحرک سفارشی را می توان در داخل پیام ها و کپشن محتواهای چندرسانه ای استفاده کرد. سایر ایموجی هایی که در حالت عادی متحرکند، در داخل متن پیام حالت متحرک ندارند. کاربران پریمیوم به ۱۰ مجموعه ی سفارشی ایموجی دسترسی پیدا می  کنند که شامل بیش از ۵۰۰ ایموجی پریمیوم است. به گفته ی تلگرام تعداد این ایموجی ها به مرور زمان افزایش پیدا می کند.

تلگرام می گوید به هنگام تایپ کردن پیام، آیکون استیکر به آیکون ایموجی تغییر می کند تا پنل ایموجی ها که در نسخه ی جدید بازطراحی شده است، بالا بیاید. در این پنل جدید می توانید به راحتی در بین ایموجی ها بگردید یا مجموعه های جدیدی اضافه کنید.

تمامی کاربران (چه کاربران نسخه ی رایگان و چه کاربران نسخه ی اشتراکی) می توانند همه ی انیمیشن های متحرک را ببینند. همچنین تمامی کاربران می توانند در بخش Saved Messages به صورت رایگان از ایموجی های سفارشی استفاده کنند.

بررسی ها نشان می دهد که اگر کاربر نسخه ی رایگان باشید و ایموجی های سفارشیِ ارسالی در بخش Saved Messages را در چت ها فوروارد کنید، ایموجی سفارشی در داخل چت تغییر ظاهر می دهد و تبدیل به ایموجی عادی می شود.

تمامی مجموعه  ایموجی ها در سیستم پیشنهادی تلگرام هم نشان داده می شوند. این یعنی اگر عبارتی مثل «خنده» را تایپ کنید، ایموجی های جدید نیز در کنار ایموجی های قبلی به نمایش درمی آیند.

بسیاری از ایموجی های سفارشی محبوب وقتی در چت های دو نفره ارسال شوند، حالت تعاملی پیدا می کنند. در این حالت با ضربه زدن روی ایموجی ها، جلوه ی بصری جذابی روی صفحه نمایش نشان داده می شود.

بر اساس اطلاعیه ی تلگرام، پنل استیکرها در نسخه ی iOS طراحی جدیدی دارد و اکنون استیکرها،  گیف ها و ایموجی ها دارای تب های جداگانه ای هستند. این امکان پیش تر در نسخه ی اندروید، دسکتاپ و اپلیکیشن تحت وب تلگرام ارائه می شد. تلگرام می گوید بخش گیف ها شامل هزاران گیف باکیفیت است.

کاربران نسخه ی پریمیوم تلگرام به قابلیت جدیدی دسترسی دارند که به آن ها امکان می دهد ارسال پیام صوتی (ویس مسیج) یا پیام ویدئویی (ویدئو مسیج) را محدود کنند. با مراجعه به بخش تنظیمات می توانید ارسال ویس مسیج یا ویدئو مسیج را محدود به مخاطبان گوشی کنید یا این که به هیچ کس اجازه ندهید برای شما ویس مسیج یا ویدئو مسیج بفرستد.

تلگرام می گوید قابلیت جدید ویس مسیج و ویدئو مسیج همچون سایر تنظیمات حریم خصوصی، به شما امکان می دهد برای برخی از کاربران استثناء قائل شوید. بنابراین می توانید ارسال ویس مسیج یا ویدئو مسیج را صرفاً برای فرد یا افرادی خاص غیر ممکن کنید. کاربران تلگرام پریمیوم همچنین می توانند در صورت تمایل پیام های صوتی را به پیام متنی تبدیل کنند.

اگر دارای سرویس تلگرام پریمیوم هستید،  می توانید این سرویس را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. در این حالت اشتراک ۳، ۶ یا ۱۲ ماهه با تخفیف ارائه می شود. تلگرام همچنین می گوید تعداد ایموجی های تعاملی را افزایش داده و اکنون ایموجی هایی مثل پوکرفیس، قلب شکسته و موز هم تعاملی اند. ایموجی های تعاملی جدید در بخش واکنش به پیام نیز دردسترس اند اما فعلا به کاربران پریمیوم ارائه می شوند.

پاول دورف، مدیرعامل تلگرام، در توییتر گفته بود انتشار این نسخه ی جدید به دلیل سخت گیری های اپل دو هفته به تأخیر افتاده است. دورف ادعا کرده بود این به روزرسانی انقلابی در نحوه ی کارکرد تلگرام اعمال می کند.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + پانزده =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *