آموزش جا به جایی متن بین اندروید و ویندوز

وقتی به طور جداگانه داریم با گوشی تلفن همراه یا لپ تاپ کار می کنیم؛ بارها یک متن یا فایل را در کلیپ بورد قرار داده و از اپلیکیشنی یا جایی به اپ و جای دیگری کپی می کنیم. اما اگر بخواهیم چیزی را از یک دستگاه به روی دستگاه دیگری کپی کنیم؛ چه روش هایی در اختیار داریم؟

بسیاری از ما شاید یک فایل یا متن را برای خودمان ایمیل کرده و در دستگاه دیگری باز می کنیم یا اینکه از پیام رسان هایی نظیر واتسپ یا تلگرام که نسخه متناسب برای ویندوز دارند برای کپی و پیست یک متن و فایل میان دو دستگاه استفاده می کنیم. امروزه، با برنامه های شخص ثالث و ابزارهای داخلی خود سیستم عامل ها، می توانید یک کلیپ بورد همگانی و مشترک بسازید و به راحتی متن و فایل را میان پلتفرم های مختلف جابه جا کنید.

یعنی می توانید مقداری متن را در گوشی اندرویدی تان کپی کرده و بعد در رایانه ای که به ویندوز مجهز شده، پیست کنید. عکس این حالت هم قابل تصور است به طوری که متنی را در ویندوز کپی کنید و در آن واحد بتوانید به همان متن در گوشی اندرویدی دسترسی داشته باشید. در این مطلب، می خواهیم درباره همین روش های ساخت و استفاده از کلیپ بورد میان انواع دستگاه ها و سیستم عامل ها صحبت کنیم:

به روشی بسیار ساده، شما می توانید یک کلیپ بورد مشترک میان دستگاه اندرویدی و پی سی ویندوز ۱۰ یا ویندوز ۱۱ خود و با استفاده از تنظیمات خود دستگاه ها همگام سازی کنید. برای شروع، اپلیکیشن صفحه کلید Swiftkey مایکروسافت را روی گوشی خود دانلود کنید. آن را باز کرده و مجوزهای لازم را بدهید. پس از وارد شدن به مسیر Rich Input > Clipboard بروید و گزینه Sync Clipboard history را فعال کنید. از شما سوال می شود که آیا می خواهید با حساب کاربری مایکروسافت وارد شوید؟ اینجا باید مطمئن شوید که با همان حساب کاربری دستگاه ویندوزی خود لاگین کنید تا امکان همگام سازی فراهم شود.

در پی سی ویندوزی، مسیر Settings > System > Clipboard را طی کرده و گزینه های Clipboard History و Sync across devices را فعال کنید.

برای انتقال یک کلیپ از گوشی اندرویدی به پی سی ویندوزی، شما نیاز دارید اپلیکیشن Swiftkey را باز کرده و پس از کپی متن، کلیدهای میانبر Ctrl + V را روی پی سی بزنید تا در جایی که می خواهید کپی شود.

برای ارسال متن یا فایل از کامپیوتر ویندوزی به روی گوشی اندرویدی، ابتدا موردی که باید منتقل شود را در کلیپ بورد ویندوز کپی کنید و بعد در گوشی اندرویدی، سراغ منوی Clipboard در برنامه Swiftkey بروید. برخی اوقات، هنوز در برنامه Swiftkey شاهد مشکل همگام سازی میان یک دستگاه اندرویدی با یک دستگاه ویندوز ۱۰ یا ۱۱ هستیم و امیدواریم که هرچه زودتر به طور کامل این مشکل رفع شود. ضمناً برای کار با اپلیکیشن اندرویدی قدری نیاز دارید با چم و خم های دکمه های بدون برچسب هم آشنایی داشته باشید. البته کار خیلی هم پیچیده نخواهد بود و شما می توانید با کمی آزمون و خطا، از پس پیچیدگی های اپلیکیشن اندرویدی بر آیید.

منبع: ایران سپید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *