ویژه نامه ی صوتی ماهنامه ی مانا به مناسبت روز جهانی ایمنی عصای سفید منتشر شد

تحریریه ماهنامه الکترونیکی نابینایان ایران (مانا) به مناسبت روز جهانی ایمنی عصای سفید ویژه نامه های صوتی را در موضوعات گوناگون برای مخاطبان خود آماده کرده است.

در قالب یک بسته صوتی، امیر سرمدی و امید هاشمی به مناسبت روز جهانی ایمنی عصای سفید اتفاقات و حواشی این روز را از جنبه های گوناگون بررسی کرده اند. دو پیام مناسبتی از منصور شادکام و علی اکبر جمالی، قائم مقام و مدیر عامل انجمن نابینایان ایران، یک گزارش شنیدنی از مجتبی خادمی و گفتگوی تحلیلی در خصوص شعار امسال بهزیستی به مناسبت این روز با حضور یک صاحب نظر و پژوهشگر نخبه نابینا از جمله بخش هایی است که در این بسته صوتی یک ساعت و نیمه خواهید شنید.

در بسته صوتی دیگری ماهنامه مانا طی یک گفتگوی مفصل با خانم دکتر اشرف کریمی، آموزگار سابق و استاد دانشگاه، چالش های مرتبط با آموزش جهتیابی و حرکت در ایران را به بحث گذاشته است. کریمی، مؤلف کتاب برنامه ریزی درسی جهتیابی و حرکت است و در این گفتگو به نقش نظام آموزشی در تحکیم جایگاه عصای سفید در زندگی نابینایان ایرانی پرداخته است. زیر و بم های آموزش جهتیابی و حرکت و چرایی عدم توفیق نظام آموزشی در برقراری پیوند میان نابینایان و عصای سفید، از جمله مباحث دیگری است که در این گفتگو مورد بررسی قرار گرفته است. شما می توانید این گفتگوی ۴۵ دقیقه ای را از اینجا بارگیری کنید.

سومین و آخرین بسته صوتی تهیه شده در تحریریه مانا به موضوع فناوری اختصاص یافته است. در نشست مجازی با موضوع فناوری های ویژه کاربران نابینا که به میزبانی ماهنامه مانا برگزار شد، چهار نفر از نابینایان فعال در حوزه فناوری، اپلیکیشن ها و ابزار های مورد نظرشان را به تفصیل معرفی کردند. در این نشست یک ساعته حسین حیدری اپلیکیشن قوانین به روز و علی پنجه ای هم اپلیکیشن تایپ بریل در اندروید را معرفی کرده است. همچنین امید هاشمی کاربران را با قابلیتی کمتر شناخته شده در گوشی های سامسونگ آشنا کرده که امکان مدیریت صدای اپلیکیشن ها را فراهم می کند و سعید پناهی هم درباره چم و خم کار با فروشگاه های اینترنتی صحبت کرده است. این بسته صوتی ویژه را بشنوید و با دوستانتان هم به اشتراک بگذارید.

منبع: ماهنامه ی مانا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 13 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *