آموزش جایگزین کردن This PC به جای Quick Access در ویندوز ۱۰

آیا می خواهید This PC به جای Quick Access در ویندوز ۱۰ باز شود؟ در این مقاله، روش جایگزین و فعال کردن This PC در ویندوز ۱۰ را آموزش خواهیم داد.

هنگامی که روی میان بر File Explorer در نوار وظیفه ویندوز ۱۰ کلیک کنید، به صورت پیش فرض وارد بخش دسترسی سریع (Quick Access) خواهید شد. اگر تمایل دارید This PC به جای بخش دسترسی سریع باز شود، بهتر است بدانید تغییر در تنظیمات File Explorer کار دشواری نیست.

ابتدا پنجره File Explorer را باز کنید. سپس، در منو روی File کلیک و گزینه تغییر پوشه و تنظیمات جست وجو (Change Folder and Search Options) را انتخاب کنید.

در بخش Folder Options، روی برگه عمومی (General) و در ادامه، روی منوی موجود درکنار Open File Explorer to کلیک کنید.

در منو جدیدی که ظاهر می شود، گزینه This PC را انتخاب کنید. این گزینه به جایگزین مدرن تر My Computer در ویندوز مربوط است و درایوهای داخلی و خارجی را درکنار سایر تنظیمات نمایش می دهد.

گزینه تأیید (OK) را انتخاب کنید تا Folder Options بسته شود. در مرحله بعد اگر File Explorer را باز کنید، This PC را به عنوان نخستین مکانی مشاهده می کنید که باز خواهد شد. در صورتی که تمایل ندارید از ویژگی Quick Access استفاده کنید، روش های دیگری برای غیرفعال کردن ویژگی های دسترسی سریع هم وجود دارد.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 1 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *