مشکل کندی برنامه Photos ویندوز ۱۰ را چگونه می توان برطرف کرد

برنامه Photos ویندوز ۱۰ سرعت بالایی ندارد، اما برخی مواقع سرعتش به اندازه ای کاهش پیدا می کند که برایتان دردسر ساز می شود. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده اید، در این مطلب همراهما باشید.

اگر برای باز کردن تصاویر مجبور می شوید ۱۰، ۲۰ یا ۳۰ ثانیه صبر کنید، با یک مشکل غیرطبیعی رو به رو هستید. یکی از راه های رفع این مشکل، ریست کردن دیتا برنامه Photos ویندوز ۱۰ است.

با این وجود بیشتر کاربران با وجود اینکه برنامه فوتوز در سیستم عامل مایکروسافت عملکرد سریعی دارد، با مشکل دیگری دست و پنجه نرم می کنند. زمانی که روی یک عکس در فایل اکسپلورر دوبار کلیک می کنید، زمان تقریبا زیادی طول می کشد تا برنامه Photos آن را باز کند و حتی شاید یک صفحه سیاه در برابرتان قرار بگیرد.

برای برخی تصاویر شاید در ابتدا یک عکس تار به نمایش گذاشته شود و پس از مدتی، این تصویر شفاف شود و در نهایت به کیفیت واقعی و اصلی دست پیدا کنید.

در برخی مواقع تصاویر در دنیای وب سریعتر از یک عکس در کامپیوتر باز می شود و بسیاری از کاربران از چنین موضوعی تعجب می کنند و به دنبال رفع این مشکل هستند.

رفع مشکل کندی برنامه Photos ویندوز ۱۰

یکی از راه های رفع این مشکل، استفاده از حافظه SSD است. با تعویض هارد درایو خود با یک حافظه SSD نه تنها با عملکرد بالاتر سیستم مواجه می شوید، بلکه سرعت باز شدن تصاویر در برنامه فوتوز هم افزایش چشمگیری پیدا می کند و دیگر با مشکلات قبلی مانند کندی آن مواجه نمی شوید.

با وجود چنین موضوعی، بسیاری از کاربران نمی خواهند یا نمی توانند حافظه SSD تهیه کنند، به همین دلیل به سراغ راه حل بعدی یعنی استفاده از برنامه های دیگر برای مشاهده تصاویر می رویم.

برنامه های مشاهده عکس در ویندوز ۱۰

می توانید بجای اینکه با پرداخت هزینه از حافظه SSD استفاده کنید، به سراغ برنامه دیگری بجای فوتوز مایکروسافت بروید. در این مطلب می توانید با بهترین نرم افزارهای مشاهده و ویرایش عکس در ویندوز ۱۰ آشنا شوید.

یکی از این برنامه ها که عملکرد بالایی دارد، «IrfanView» است. این برنامه حجم کمی دارد، کار با آن ساده است، عملکرد سریعی از خود نشان می دهد و البته رایگان است. این برنامه را نصب کرده و آن را به برنامه مشاهده عکس پیش فرض ویندوز ۱۰ تبدیل کنید. با اینکار پس از اینکه روی یک عکس با فرمت JPEG و PNG یا هر فرمت دیگری در فایل اکسپلورر کلیک کنید، با برنامه IrfanView باز می شود.

با وجود اینکه نسخه ۶۴ بیتی آن بدون هیچ گونه پلاگین حجمی برابر ۳.۵۶ مگابایت دارد، قابلیت های مفیدی در اختیارتان قرار می دهد که از میان آن ها می توان به تبدیل، تغییر سایز، کراپ یا برش و چرخش تصاویر اشاره کرد.

اگر بودجه کافی برای خرید حافظه SSD ندارید، استفاده از نرم افزار شخص ثالث بهترین راه برای رفع کندی برنامه Photos ویندوز ۱۰ محسوب می شود که البته دیگر کاری به این اپ مایکروسافت نخواهید داشت.

برنامه فوتوز ویندوز ۱۰ به علت اینکه یک برنامه یونیورسال (UWP) است، احتمالا سرعت پایینی دارد و آنطور که انتظار می رود سریع نیست. برنامه های UWP سرعت چندان بالایی ندارند که برای مثال می توان به نسخه اصلی مرورگر اج یا اج لگاسی اشاره کرد که اکنون با اج کرومیوم جایگزین شده است.

منبع: دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 17 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *