آشنایی با سرویس‌های کوتاه‌کننده لینک

مدتیست که سرویس‌هایی در اینترنت، تحت عنوان کوتاه‌کننده لینک، اقدام به فعالیت و ارائه خدمات به عموم افراد می‌کنند.
در واقع کار این سرویس‌ها آن است که شما با دادن آدرس طولانی یک لینک یا پیوند اینترنتی، می‌توانید آدرس بسیار کوتاه‌تری را دریافت کنید و هنگامی که آن آدرس کوتاه را (که به دلخواه خود انتخاب کرده‌اید)، در مرورگر وارد کنید، همان لینک طولانی اولیه باز می‌شود.
این سرویس‌های بسیار ساده و در عین حال کاربردی، تنها وظیفه کوتاه کردن آدرس لینک‌های مورد نظر شما را دارند.
البته از جمله مزیت‌های این سرویس‌ها این است که شما می‌توانید به سادگی از تعداد دفعاتی که این آدرس کوتاه توسط افراد استفاده شده است، آگاه شوید.
حال در قالب یک مثال، کاربرد این سرویس روشن‌تر گشته و برای نمونه، یکی از سرویس‌های ایرانی کوتاه‌کننده لینک به نام یون را معرفی خواهیم کرد.
فرض کنید فرمی در سرویس گوگل داکس ایجاد کرده اید و از افرادی می‌خواهید که با مراجعه به آدرس اینترنتی این فرم که سرویس گوگل داکس آن را در اختیار شما می‌گذارد، فرم شما را تکمیل کنند.
مثلا یک پرسشنامه.
اما آدرسی که گوگل داکس برای دسترسی به فرمتان به شما می‌دهد، بسیار طولانی و تقریبا غیر قابل حفظ کردن می‌باشد و شما حتما باید آن را در جایی ذخیره کنید و حال آن که ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که دسترسی به آدرس ذخیره شده نداشته باشید..
اینجاست که یک سرویس کوتاه‌کننده لینک به کمک شما می‌آید و به آسانی، یک آدرس بسیار ساده از صفحه مورد نظر شما در اختیارتان قرار می‌دهد.
کافیست به yon.ir مراجعه کنید.
در ابتدای صفحه این سایت، دو جعبه نوشتاری قرار دارد که می‌بایست در قسمت اول آدرسی را که می‌خواهید کوتاه شود، وارد کنید.
در قسمت دوم، باید یک عبارت دلخواه بنویسید که آدرس لینک کوتاه شده شما را می‌سازد.
مثلا اگر کلمه pactos را بنویسیم، آدرس جدید ما می‌شود
www.yon.ir/pactos
با مراجعه به این آدرس، فرم ما در گوگل داکس که یک آدرس طولانی داشت، به سرعت باز می‌شود و دیگر نیاز نیست از آدرس طولانی و تصادفی سیستم گوگل داکس استفاده کنیم.
اگر با تکمیل هر دو قسمت و انتخاب گزینه کوتاه کن، آدرس لینک ساخته شده، در قسمت اول قرار نگیرد، بدین معناست که این آدرس توسط شخص دیگری استفاده شده است و باید در قسمت دوم، عبارت دیگری را بنویسیم.

مطلب بالا صرفا یک مثال و نمونه از کاربرد سرویس‌های کوتاه‌کننده لینک بود و بدیهیست این سرویس‌ها موارد استفاده متعددی داشته و در مواقع بسیاری، کار‌راه‌انداز خواهند بود.
با ما همراه باشید

این نوشته در آموزشی, ترفندها, دنیای فن آوری, معرفی سایتهای دسترس پذیر, مقاله ها, پستهای اختصاصی کاربران ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − سه =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *