مشکل خواندن متون طولانی در واتس اپ (WhatsApp)

اگر شما هم جزو گروه گسترده کاربران نابینای پیام رسان واتس اپ باشید و مطالعه کننده حرفه ای متونی که در چت ها و گروه های این مسنجر منتشر می‌گردد، حتما مدتیست که از معضلی به نام بیشتر بخوانید یا Read more رنج می‌برید.
در حقیقت زمانی که یک پیام در واتس اپ، بیشتر از 3000 کاراکتر باشد، برای خواندن ادامه ی پیام که از 3000 کاراکتر عبور می‌کند، باید گزینه ای به نام بیشتر بخوانید یا Read more را که در انتهای 3000 کاراکتر اول پیام قرار دارد، لمس کنیم.
این کار بسیار ساده بوده و افراد بینا هیچ گونه مشکلی با آن ندارند.
مشکل از جایی شروع می‌شود که کاربران نابینا با استفاده از صفحه‌خوان، نمی‌توانند بر روی این گزینه کلیک کنند.
افراد مختلف راه‌های متعددی را برای رهایی از این مشکل ارائه می‌دهند که ما در اینجا دو مورد از آسان‌ترین آن‌ها را به شما مخاطبان گرامی، آموزش می‌دهیم.
1- استفاده از گزینه پاسخ یا Reply
شاید این بهترین راه برای عبور از مانع بیشتر بخوانید باشد.
شما باید بر روی پیام مورد نظر قرار گرفته و با Long press یا نگه داشتن انگشت روی آن، آن پیام را انتخاب کنید.
سپس با انتخاب گزینه پاسخ (Reply)، و فشار دادن کلید بازگشت (Back)، یک نسخه از پیامی که عبارت بیشتر بخوانید در آن وجود داشت، حالا به طور کامل، در بالای کادر نوشتار پیام، قرار دارد.
توجه داشته باشید که بعد از تمام شدن کارتان با آن پیام، باید انگشتتان را روی کادر نوشتار گذاشته، و با دو بار پیمایش کردن به عقب، و کلیک کردن بر روی گزینه ای که با قرار گرفتن بر روی آن، صفحه‌خوان هیچ عبارتی را برای ما اعلام نمی‌کند، پنجره ی پاسخ را ببندیم.
در غیر این صورت، اگر در آن چت یا گروه، پیامی ارسال کنیم، در پاسخ به آن پیامی که مشغول خواندن آن بودیم ارسال می‌گردد.
2- کپی کردن پیام
شما می‌توانید با انتخاب پیام مورد نظر و کپی کردن آن، پیام را در کادر نوشتاری که پایین صفحه قرار دارد Paste (الحاق) کنید.
حال می‌توانید با یک بار گذاشتن انگشت بر روی کادر نوشتار (Edit box)، پیام را تا انتها بخوانید. در این حالت توصیه می‌شود انگشت خود را تا پخش شدن کامل پیام، از روی صفحه ی گوشی برندارید تا آن پیام به پایان برسد. این کار کمک می‌کند که هنگام خوانده شدن پیام، با خاموش شدن صفحه گوشی، خواندن پیام متوقف نگردد.
اگر هم تمایل دارید پیام را به مرور بخوانید، می‌توانید طبق الگو‌های اشاره ای صفحه‌خوان عمل کرده و پیام را به صورت کلمه به کلمه، خط به خط و … بخوانید.
چنان چه به مشکل یا پرسشی بر خوردید، آن را در بخش نظرات همین پست مطرح نمائید.

این نوشته در آموزشی, اندروید, ترفندها, تلفن همراه, صفحه خوانها, مقاله ها, پستهای اختصاصی کاربران ارسال و , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 Responses to مشکل خواندن متون طولانی در واتس اپ (WhatsApp)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + دو =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *