آموزش ساخت اکانت در سامسونگ

اگر گوشی سامسونگ جدیدی خریده اید، بهتر است پیش از هر کاری حساب سامسونگ برای خودتان بسازید تا از حداکثر امکانات گوشی برخوردار شوید.

به جز اندروید نصب شده در گوشی های پیکسل که آن را به همان شکلی که گوگل توسعه داده است می بینیم، بیشتر سازندگان گوشی های هوشمند اندرویدی، برای هویت دادن به محصولاتشان از رابط های کاربری اختصاصی با امکانات و قابلیت های اضافه تر و خاص تر استفاده می کنند.

همانند سرویس ها و قابلیت های گوگل در اندروید که استفاده ی کامل از آن ها به اکانت گوگل نیاز دارد، بخشی از امکانات رابط های کاربری گوناگون در گرو ساخت اکانت شرکت سازنده ی گوشی هوشمند خواهد بود. بدون اکانت بعضی از امکانات و کارایی اپلیکیشن ها بلااستفاده می ماند و حتی برخی قابلیت های مهم گوشی مانند بکاپ ابری از اطلاعات و ردیابی گوشی کار نمی کنند؛ بنابراین بهتر است که حساب مرتبط را ایجاد کنید.

در این مقاله با نحوه ی ساخت اکانت سامسونگ (Samsung Account) برای گوشی های گلکسی و نکاتی که نیاز است بدانید، آشنا می شوید.

ساختن اکانت سامسونگ چه مزایایی دارد؟

با ساخت سامسونگ اکانت در گوشی ها و تبلت های گلکسی و وارد شدن به سامسونگ اکانت از مزایایی بهره مند خواهید شد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره شده است:

پشتیبان گیری و همگام سازی ابری خودکار: امکان پشتیبان گیری و همگام سازی خودکار از داده ها و اپلیکیشن ها به صورت ابری با امکان بازیابی کامل اطلاعات در دستگاه جدید (امکان همگام سازی داده ها در تمام دستگاه های سامسونگ)

ردیابی گوشی: فعال شدن قابلیت ردیابی گوشی با امکان ردیابی در حالت آفلاین، قفل گذاری یا حذف قفل، بکاپ و دریافت داده های مهم و پاک کردن اطلاعات دستگاه از راه دور

فضای ابری سامسونگ: امکان استفاده از فضای ابری سامسونگ به مدت یک ماه برای بکاپ گرفتن از اطلاعات تا درصورت فکتوری ریست کردن گوشی، به راحتی آن ها را بازگردانید.

دسترسی به امکانات و اپ های اختصاصی گلکسی: دسترسی به Galaxy AI و دانلود اپلیکیشن از Galaxy Store و شخصی سازی ظاهر رابط کاربری با دسترسی به Galaxy Themes

امکان از سرگیری وظایف در دستگاه  های متصل به اکانت سامسونگ: قابلیت دریافت تماس و پیام و امکان از سرگیری وظایف در گوشی، لپ تاپ و تبلت های متصل به اکانت سامسونگ

دریافت محتوای شخصی سازی شده: به منظور ارائه تجربه کاربری کارآمدتر، براساس فعالیت کاربر و یادگیری نحوه ی استفاده از گوشی محتوای شخصی سازی شده ارائه می شود.

دسترسی به سرویس های ویژه: امکان دسترسی به تعدادی از سرویس ها و اپلیکیشن هایی مثل دستیار صوتی بیکسبی و اپلیکیشن مدیریت رمز عبور Samsung Pass

Secure Folder: امکان استفاده از قابلیت پوشه امن (Secure Folder) که فضایی کاملاً مجزا از فضای اصلی گوشی برای استفاده از نسخه ی دوم اپلیکیشن ها و نگه داری از داده های حساس و محرمانه فراهم می کند

چگونه سامسونگ اکانت بسازیم؟

در ابتدا مطمئن شوید که برنامه Samsung Account به آخرین نسخه به روز شده است. برای ساختن حساب سامسونگ باید از بخش تنظیمات اقدام کنید:

در اولین بخش از منوی تنظیمات روی Samsung account بزنید.

در انتهای صفحه برای ساخت اکانت سامسونگ جدید روی Forget password or don’t have an account بزنید. (اگر می خواهید از طریق حساب گوگلتان وارد شوید، روی Sign in with google بزنید و انتهای همین بخش را مطالعه کنید.)

در صفحه ی بعد گزینه ی create account را انتخاب کنید تا به صفحه ی افزودن حساب سامسونگ وارد شوید.

حالا باید دو گزینه اول در رابطه با ضوابط و سیاست حریم خصوصی در قبال داده ها را مطالعه و تائید کنید. گزینه های بعدی اختیاری هستند و طبق ادعای شرکت برای بهبود خدمات،  رفع عیب، ارائه ی محتواهای شخصی سازی شده و برخی موارد دیگر به کار گرفته می شوند. برای تائید، I have read and agree to all of the above را انتخاب کنید و سپس روی دکمه ی Agree بزنید.

در این مرحله باید آدرس ایمیل، پسورد انتخابی، تاریخ تولد و نام و نام  خانوادگی خود را به ترتیب وارد کنید. رمز عبور باید حداقل هشت کاراکتر و ترکیبی از اعداد، حروف کوچک و بزرگ و علائم باشد. توصیه می شود که از ایمیل مربوط به گوگل اکانت متصل به گوشی خود استفاده کنید.

تعیین تاریخ تولد هم ازطریق تقویم میلادی صورت می گیرد که برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی می توانید از ابزارهای تبدیل تاریخ موجود در وب استفاده کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات روی گزینه ی Create account ضربه بزنید.

در قدم بعدی باید یک شماره تلفن به اکانت شما متصل شود. از این شماره برای احراز هویت دومرحله ای و بازنشانی رمز عبور در صورت فراموشی استفاده می شود و فعال سازی آن نیز اجباری است. شماره ی خود را وارد کنید و منتظر دریافت پیامک کد تائید باشید.

اگر روی شماره ای که وارد کرده اید واتساپ داشته باشید، ممکن است پیامک احراز هویت به واتساپتان ارسال شود. همچنین اگر موفق به دریافت پیامک نمی شوید، از شماره ای استفاده کنید که اکانت واتساپ روی آن فعال است.

پس از دریافت پیامک، کد را وارد کنید و روی Verify ضربه بزنید. گزینه ی Skip two-step verification on this phone next time را نیز انتخاب شده باقی بگذارید تا دفعات بعد برای ورود به حساب خود در این دستگاه نیازی به تائید پیامکی نداشته باشید.

در صفحه ی بعد برای وارد شدن به سامسونگ اکانت خود، سامسونگ یک ایمیل حاوی لینک تائید را به آدرس ایمیلی که وارد کرده  بودید، ارسال می کند. به ایمیل خود بروید یا با انتخاب گزینه ی Go to inbox و وارد کردن آدرس ایمیل و رمز آن، وارد ایمیل خود شوید. سپس ایمیل ارسال شده را باز و روی دکمه تائید کلیک کنید تا مراحل ساخت اکانت سامسونگ تکمیل شود.

اگر هنگام ساخت حساب از این روش با مشکل مواجه شدید، برنامه Samsung Account را یک بار Uninstall update یا Clear Data و مجددا مراحل را تکرار کنید. اگر باز هم مشکل پابرجا بود، این بار برای ساخت حساب از طریق حساب گوگل تلاش کنید:

در صفحه اول روی Sign in with google  بزنید. سپس اکانت گوگل خود را انتخاب کنید و روی گزینه Continue بزنید.

پس از خوندن قوانین، روی Agree بزنید.

شماره تماستان که برای تائید دو مرحله ای لازم است را وارد کنید و بعد از دریافت پیامک تائید و وارد کردن آن، روی گزینه Done بزنید.

اکنون که حساب سامسونگتان را راه انداختید، شاید بد نباشد با قابلیت های مخفی گوشی سامسونگ مثل گالری مخفی سامسونگ آشنا شوید.

متصل کردن اکانت سامسونگ به اکانت گوگل

متصل کردن اکانت سامسونگ به اکانت گوگل مرحله ای اختیاری برای ساخت حساب سامسونگ است که توصیه می شود آن را انجام دهید. اتصال اکانت سامسونگ به جیمیل باعث می شود در دفعات بعد نیازی به وارد کردن ایمیل و رمز حساب خود نداشته باشید و تنها با یک ضربه، از طریق گوگل به حساب سامسونگتان وارد شوید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

از صفحه ی اول تنظیمات گوشی روی اولین گزینه که نام اکانت شما درج شده است، ضربه بزنید. در صفحه ی بعد Profile Info را انتخاب کنید و از بخش Accounts you can sign in with، گزینه ی Google را روشن کنید.

صفحه ای نمایش داده می شود که از شما اجازه دسترسی اکانت سامسونگ به جیمیلتان را درخواست می کند. این بخش به شما اطلاع می دهد که با تائید، اکانت شخصی ساخته شده ی شما، به برخی از مشخصات فردی موجود در اکانت گوگل مانند تولد، نام و آدرس ایمیل دسترسی خواهد داشت. با آگاهی از این موضوع گزینه ی Allow را انتخاب کنید.

اکنون اکانت سامسونگ به اکانت گوگل متصل شده است و از این پس در هر جایی که گزینه ی Continue with Google یا Sign in with Google را مشاهده کنید، می توانید با انتخاب یا وارد کردن اطلاعات ایمیل به حساب خود دسترسی پیدا کنید.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 1 =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *