آموزش تغییر شکل نوشته ها در پیام های واتساپ

اگر می خواهید مخاطب شما تمایز و اهمیت پیام ارسالی تان را درک کند؛ می توانید با تغییر سبک متن در واتساپ، مثلاً با پررنگ کردن متن، اینکار را انجام دهید.

بیشتر افراد معمولاً برای خواندن متون طولانی در پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی حوصله نمی کنند و آن ها را نادیده می گیرند. اگر از واتساپ برای کسب وکارتان استفاده می کنید یا می خواهید روی متن خاصی بیشتر تأکید داشته باشید، با تغییر سبک متن پیام ها می توانید توجه مخاطب را جلب کنید.

تغییر سبک متن به شما این امکان را می دهد که متن خود را به روش های مختلفی شکل دهید؛ مثلاً می توانید متن را بولد (پررنگ) کنید یا روی آن خط بکشید. اینکار با افزودن چند کاراکتر خاص در دو طرف متن مورد نظرتان انجام می شود.

نحوه بولدکردن متن در واتساپ با استفاده از نشانه ها

اگر می خواهید متن را به صورت بولد (پررنگ شده) ارسال کنید، تنها کافی است قبل و بعد از متن مورد نظرتان ستاره (*) قرار دهید. با اینکار متن شما پررنگ خواهد شد.

نحوه ایتالیک کردن متن در واتساپ با استفاده از نشانه ها

برای ایتالیک کردن (کج نوشتن) متن به راحتی می توانید با اضافه کردن علامت های زیرخط (_) در دو طرف متن، آن را ایتالیک کنید.

تغییر فونت به monospace در واتساپ با استفاده از نشانه ها

برای تغییر همه یا بخشی از پیام خود به فونت monospace، قسمت مورد نظر متن را بین علامت “` قرار دهید.

نحوه خط کشیدن روی متن در واتساپ با استفاده از نشانه ها

برای خط زدن قسمتی از متن خود، متن را بین دو علامت خمیده (~) قرار دهید.

نحوه تغییر سبک متن در واتساپ با استفاده از گزینه ی تعویض سریع

همان طور که دیدید توانستیم به راحتی با کمک چند نشانه، متن را بولد و ایتالیک کنیم و روی آن خط بکشیم. روش دیگری هم برای اعمال این تغییرات وجود دارد که در ادامه توضیح می دهیم.

هنگام نوشتن پیام، روی بخشی از متن که می خواهید تغییرات بر آن اعمال شود، ضربه بزنید و نگه دارید.

وقتی انگشت خود را از روی صفحه بردارید، منویی ظاهر می شود. در اینجا می توانید روی گزینه های Bold یا Italic ضربه بزنید تا متن را تغییر دهید. در دسکتاپ نیز می توانید از میانبرهای کیبورد مانند Ctrl + B (یا Command + B) برای تغییر مستقیم سبک متن استفاده کنید.

در کنار این ساختارها با انتخاب دکمه ی سه نقطه هم به سایر گزینه ها مثل خط کشیدن روی متن (strikethrough) دسترسی پیدا خواهید کرد.

نحوه اضافه کردن لیست در پیام های واتساپ

علاوه بر ویژگی های تغییر سبک متن، واتساپ گزینه ای برای ایجاد فهرست های شماره دار یا نقطه ای در پیام ها دارد.

برای فهرست کردن نقطه ای موارد، تنها باید در ابتدای یک خط جدید، ستاره (*) یا خط تیره (-) و سپس یک فاصله درج کنید.

برای شماره گذاری کردن فهرست، یک خط جدید را با یک عدد و نقطه و سپس یک فاصله شروع کنید. مثلا، یک لیست شماره گذاری شده جدید را با «۱.» بنویسید. اکنون هنگامی که برای شروع یک خط جدید روی اینتر بزنید، اعداد به طور خودکار افزایش پیدا خواهند کرد.

اگر فقط می خواهید این کاراکترها را بدون تبدیل آن به فهرست تایپ کنید، کافی است دکمه ی ضربدر را فشار دهید و واتساپ آن را به متن عادی برمی گرداند.

برای نمایش متن به صورت نقل قول، یک علامت «بزرگ تر از» (<) در ابتدای یک خط جدید اضافه کنید و متن مورد نظر را پس از آن قرار دهید.

در نهایت، برای هایلایت کردن متن مورد نظرتان، تنها کافی است کاراکتر Backtick ( ` ) را در هردو طرف متن قرار دهید.

با طی کردن مراحل ساده  ای که گفته شد می توانید به راحتی پیام های خود را قبل از ارسال، سازماندهی کنید. چه درحال استفاده از واتساپ گوشی باشید و چه از نسخه ی وب استفاده کنید، کاراکترها در همه ی سیستم عامل ها نمایش داده می شوند.

واتساپ ویژگی های زیاد دیگری نیز دارد؛ مثلاً با ساخت نظرسنجی در واتساپ افراد گروه می توانند رأی خود را در آن ثبت کنند تا روند تصمیم گیری ها ساده شود.

منبع: زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − پنج =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *