گردشگری دسترس پذیر برای معلولین در خوزستان

تورلیدر و مجری طرح گردشگری دسترس پذیر گفت: در نمایشگاه بین المللی گردشگری میزبانِ معلولان، ناشنوایان و نابینایان بودیم.

علی خرازی،  به خبرنگار خبر فوری در خوزستان توضیح داد: در نمایشگاه بین المللی گردشگری کشور، استان خوزستان با بخش های مختلف و متنوع حضور فعال داشت. در کنار حضور شهرداری ها که به معرفی ظرفیت های هر شهر از استان می پرداختند، مضیف عربی و سیاه چادر بختیاری همراه با رقص های محلی و معرفی شیوه های مهماننوازی بومی با استقبال بسیار زیاد بازدید کنندگان روبرو شد.

وی افزود: معرفی جاذبه طبیعی و فرهنگی استان توسط راهنمایان منتخب انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان خوزستان از بخش هایی بود که به معرفی جاذبه های استان بیش از پیش کمک کرد.

این تورلیدر یاداور شد: دو بخش ویژه در نمایشگاه امسال در غرفه خوزستان مورد توجه بود که جذابیت استان خوزستان برای بازدید کنندگان را بیشتر کرده بود.

وی گفت: بخش گردشگری کودک به سرپرستی مهدیس موندی و بخش مسیر گردشگری دسترس پذیر خوزستان به سرپرستی اینجانب و همکارانم سعی کردیم خوزستان را به روش ویژه معرفی کنیم.

این فعال گردشگری گفت: گردشگری کودک که با استقبال بی نظیر خانواده ها و کودکان روبرو شده بود برنامه های متنوعی مانند قصه گویی، بازی، نقاشی و کمپ تفریحی در طبیعت را ارایه کرد و تلاش داشت آموزش های لازم درباره گردشگری، سفر و میراث را به کودکان آموزش دهد.

خرازی توضیح داد: همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی پرنده نگری و آشنایی با حیوانات از بخش های دیگر گردشگری کودک بود.

وی یاداور شد: مسیر گردشگری دسترس پذیر با طراحی و اجرای اینجابن و همراهی پریسا طاهری و زهرا زیلابی راهنمایان عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان خوزستان امکان آشنایی با تاریخ و آثار خوزستان را برای معلولین، ناشنوایان و نابینایان فراهم آورده بود. فیلم های معرفی جاذبه های خوزستان ویژه ناشنوایان، مواد و ماکت های تاریخ ایلام، صنایع دستی استان، لباس های محلی و تاریخ جنگ، با امکانات ویژه نابینایان مانند خط بریل و فایل های صوتی و ایجاد مسیر مناسب سازی شده برای معلولین مانند رمپ، باعث شد تا گروه های توان یاب فرصت حضور در نمایشگاه را داشته باشند. این بخش با استقبال گروههای توان یاب روبرو شد و راهنمایان مهمانان را در مسیر همراهی می کردند تا علاوه بر حضور در بخش دسترس پذیر، از سایر بخش های غرفه خوزستان نیز بازدید کنند.

منبع: خبر فوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *