آموزش ساخت کانال در اینستاگرام

چگونه کانال اینستاگرام بسازیم؟ چه افرادی به این قابلیت دسترسی خواهند داشت؟ در این مقاله، به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

تصور کنید اگر بخواهید به تمام دنبال کنندگانتان جداگانه پیام ارسال کنید، دایرکت اینستاگرام چقدر شلوغ خواهد شد! این جا است که کانال های پخش اینستاگرام وارد عمل می شوند و به کاربران روش ارتباطی ساده و یک طرفه ای می دهند؛ بنابراین، وقتی دنبال کنندگان آن ها شروع به پاسخ دادن یا واکنش های فوری می کنند، سروصدای زیادی ایجاد نمی شود.

مارک زاکربرگ، خالق شبکه های اجتماعی محبوب فیسبوک و اینستاگرام، بهمن  سال گذشته از اضافه شدن کانال به اینستاگرام خبر داد؛ قابلیتی که از مدت ها پیش در تلگرام وجود داشت و حالا کاربران اینستاگرام نیز از آن بهره مند شده اند.

قابلیت کانال اینستاگرام عملکردی مشابه کانال های تلگرامی دارد و کاربران می توانند با ساخت کانال به صورت یک طرفه ویدئو، متن، پادکست و پست های مختلف را برای اعضای کانال به اشتراک بگذارند. درست مانند تلگرام، اعضا نیز این امکان را دارند تا با استفاده از ری اکت به پست ها واکنش نشان دهند یا در نظرسنجی ها شرکت کنند.

کانال اینستاگرام چیست و چگونه کار می کند؟

کانال  پخش اینستاگرام که برای اولین بار در فوریه ی ۲۰۲۳ معرفی شد، ابزار جدید اینستاگرام است که به سازندگان محتوا کمک می کند تا ارتباط خود را با دنبال کننده هایشان عمیق تر کنند. این قابلیت درحال حاضر فقط برای اینستاگرام ارائه شده؛ ولی متا امیدوار است که کانال های پخش را برای سایر زیرمجموعه های خود ازجمله فیسبوک و مسنجر فیسبوک نیز راه اندازی کند.

به نظر می رسد متا قصد دارد با اضافه کردن این ویژگی، کاربران بیشتری را به استفاده از اینستاگرام ترغیب کند و مخاطبان را از کانال های تلگرامی به اینستاگرام بکشاند؛ چراکه بسیاری از تولیدکننده های محتوا علاوه بر حساب اینستاگرام، در کانال های تلگرامی نیز فعالیت می کنند.

به طور کلی، هنگامی که شخصی کانال اینستاگرام را راه اندازی می کند و اولین پیام را با مخاطبان به اشتراک می گذارد، دنبال کنندگان او با دریافت اعلان متوجه می شوند که کانال جدیدی ایجاد شده است و می توانند در آن عضو شوند.

هر کسی می تواند کانال پخش را پیدا و محتوا ی آن را مشاهده کند. با این حال، تنها افراد تعیین شده و به صورت پیش فرض دنبال کنندگان می توانند به کانال بپیوندند. افزون بر این، اعضای کانال تا زمانی که عضو کانال نباشند، به غیر از اعلان دعوت، هیچ اعلان دیگری از کانال پخش دریافت نخواهند کرد.

پس از عضویت در کانال، با ارسال هر پست جدیدی از طرف سازنده، اعلان دریافت خواهید کرد که درصورت تمایل، می توانید کانال را بی صدا کنید و اگر محتوای آن باب میلتان نبود، کانال را ترک کنید.

چگونه کانال اینستاگرام بسازیم؟

برای ساخت کانال در اینستاگرام، به دایرکت بروید و سپس روی نماد مداد در گوشه ی بالا سمت چپ ضربه بزنید. چنانچه این قابلیت برایتان فعال شده باشد، در بالای صفحه، گزینه ای با عنوان Create a broadcast channel مشاهده خواهید کرد.

در صفحه ی بعد، پس از انتخاب Get started می توانید نام کانال (Channel name) را انتخاب کنید. در بخش (Audience)، می توانید تعیین کنید که چه گروهی از افرادی اجازه ی عضویت در کانال را داشته باشند. همچنین، اگر می خواهید لینک کانال در بیو اینستاگرام برای کاربران مشاهده شدنی باشد، Show channel on profile را فعال کنید.

پس از ساخت کانال، به محض اینکه اولین پست را به اشتراک بگذارید، اعلانی برای افراد تعیین شده ارسال می شود و بدین ترتیب، از آن ها دعوت خواهد شد که به کانال جدیدتان بپیوندد.

چه کسانی می توانند کانال اینستاگرام داشته باشند؟

حال این سؤال مطرح می شود که آیا همه ی کاربران اینستاگرام به این قابلیت دسترسی خواهند داشت؟ براساس گفته های زاکربرگ، به نظر می رسد تمام کابران امکان استفاده از چنین قابلیتی را داشته باشند؛ اما زمان آن نامشخص است.

درحال حاضر، قابلیت مذکور فقط برای برخی از کاربران کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده دردسترس قرار دارد. همچنین، این احتمال وجود دارد پیش از اینکه تمام کاربران از قابلیت ساخت کانال اینستاگرام بهره مند شوند، ابتدا برای شخصیت های معروف و تولیدکنندگان محتوا دردسترس قرار گیرد.

بنابراین، اگر این قابلیت را در اپلیکیشن اینستاگرامتان مشاهده نمی کنید، تعجبی ندارد؛ چون هنوز بسیاری از افراد در انتظار این ویژگی به سر می برند.

چگونه در کانال اینستاگرام عضو شویم؟

برای پیوستن به کانال های اینستاگرام، باید به لینک ایجادشده دسترسی داشته باشید. اگر از قبل صفحه ی خاصی را دنبال می کنید، به محض ایجاد کانال به وسیله ی شخص مدنظر، اعلانی برای عضویت در کانال برایتان ارسال خواهد شد. علاوه بر این، معمولاً افراد پس از ایجاد کانال، لینک مرتبط را در پروفایشان قرار می دهند تا افراد با ضربه زدن روی پیوند بتوانند به کانال وارد شوند. اگر نام کانال مدنظرتان را بدانید، بدون رفتن به صفحه ی شخص مرتبط، در قسمت جست وجوی دایرکت می توانید کانال را پیدا کنید.

پس از یافتن لینک و ضربه زدن روی آن، وارد کانال مذکور می شوید. با انتخاب گزینه ی پیوستن به کانال پخش (Join broadcast channel)، به فهرست کانال ها در دایرکت اضافه خواهد شد و از این پس می توانید محتوای کانال را به راحتی مشاهده کنید.

منبع: زومیت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =

لطفا پاسخ عبارت امنیتی را در کادر بنویسید. *